Російські автомобілісти б'ють на сполох через дефіцит запчастин

ЕКОНОМІКА
24.11.2023, 17:07
Російські автомобілісти б'ють на сполох через дефіцит запчастин
Фото: Commersant

Першими відсутність на ринку оригінальних деталей відчули на собі власники машин Hyundai та KIA. Далі буде тільки гірше.

Як вдалося з'ясувати медіаагенції «Останній Бастіон», дефіцит охопить усі автівки південнокорейського виробництва. Причина: вихід компаній з російського ринку через воєнну агресію проти України та запровадження Заходом санкцій.

Водночас за словами власників легковиків і позашляховиків, залишки запчастин для Hyundai та KIA на складах стрімко вичерпуються. У перспективі — підвищення цін, адже доставлятимуть дефіцитний товар «тіньовим» способом через треті країни.

Представники автоцентрів у закритих Telegram-каналах та Viber-чатах скаржаться, що оперативно отримати необхідну деталь із кожним днем усе складніше. Здебільшого щастить тому, хто перший записався у чергу або пообіцяв оплатити подвійну ціну.

Офіційного постачання не дочекатися, неофіційні на цьому тлі залежать від вимог так званих перекупок-«човників». Складнощі утворилися не з найпопулярнішими, але з найнеобхіднішими деталями: камери заднього виду, підкермові перемикачі, ШРУС, глушники тощо.

У результаті тим російським автовласникам, чий транспортний засіб на гарантії, чекати ремонту тепер доведеться відчутно довше. Натомість тим, у кого немає гарантії — ще й пристойно доплатити включно з позаплановим техоглядом.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» зауважує, що росіяни як і колись у часи СССР стали відчувати на собі дієвість санкцій. Перш за все, що прогнозовано, у паливній галузі, бо бензину на ринку поменшало.

вибір редакції
Читайте також:
Війна
У російському Петербурзі загорівся криголам «Єрмак»
29 лютого, 16:02
Політика
Паталогоанатом Буданов, який проводив паталогоанатомічний посмертний розтин Навального, підтвердив версію московитів.
25 лютого, 18:11
Політика
Цей гіпопотам із зоопарку Сан-Антоніо, штат Техас, уже має досвід у політичних перегонах.
23 лютого, 11:17
Кримінал
Поки низка міст у Надволжі, Уралі та Сибіру замерзає, кремлівські карателі бавляться у шапіто. Увагу населення відвертають видовищами.
14 січня, 10:26
Політика
Беззуба американська дипломатія під проводом ліволібералів і сіоністів не має майбутнього. Не дивно, що Вашинґтон ізолюється від світу.
01 січня, 21:39
Світ
Дрібне острівне королівство Перської затоки виступило проти спільних заходів із дипломатами з ЄС і США. Причина: вбивства палестинців.
01.12.2023, 19:06