російські олігархи знали про дату вторгнення та кинулися переписувати свої активи на родичів

ПОЛІТИКА
17.01.2023, 13:09
російські олігархи знали про дату вторгнення та кинулися переписувати свої активи на родичів

До відома Арахамії та Зеленського, які захищають свого кровного брата і за сумісництвом російського вбивцю Абрамовича від санкцій

Агентство боротьби з фінансовими злочинами при Казначействі США FinCen опублікувало проміжний звіт про результати розслідування дій російських олігархів напередодні вторгнення росії в Україну.

Раніше стало відомо, що вони знали заздалегідь про дату російського вторгнення в Україну і перевели свої активи на ім'я своїх дітей, щоб вивести їх з-під санкцій.

У своєму звіті FinCen підтверджує цю інформацію, спираючись на звіти інших структур, в яких описані підозрілі операції з мільярдами доларів на рахунках та фондах низки росіян.

На початку січня британська Guardian, посилаючись на витоки, які опинилися в розпорядженні редакції, докладно написала про дії, зроблені Романом Абрамовичем.

За інформацією видання, на початку лютого, за три тижні до початку війни, на десяти офшорних рахунках Абрамовича відбулася стрімка реорганізація.

З витоків випливає, що бенефіціарами фондів із сумарними активами щонайменше чотири мільярди доларів стали семеро дітей Абрамовича, молодшому з яких дев'ять років.

Активи також включають нерухомість, яхти та приватні літаки.

За часом ця активність також збіглася із попередженням західних країн про неминучі санкції щодо близьких до путіна бізнесменів у разі вторгнення в Україну.

FinCen дає зрозуміти, що йдеться про кількох російських олігархів і представників еліт, які вдалися до такої ж схеми. Але імена інших осіб поки що не називаються.


Уряди Великої Британії та ЄС визнали Абрамовича прокремлівським олігархом і в березні 2022 року наклали на нього санкції за те, що він отримує вигоду від тісних відносин з путіним.

Абрамович десятиліттями використовував непрозорі трастові структури для укриття своїх статків у таємних офшорних гаванях, і вказують на проблеми, з якими стикається західна влада, «намагаючись пробитися крізь ці складні структури, щоб забезпечити дотримання санкцій».

Фінансові активи Абрамовича опинилися під пильною увагою з моменту вторгнення рф в Україну. Влада Джерсі намагалася заморозити активи на Нормандських островах на суму $7 млрд, в той час, як США конфіскували два його приватних літаки за порушення експортного контролю.

ФБР заявило тоді, що Абрамович реорганізував два трасти, один з яких володів конфіскованими літаками, зробивши своїх дітей бенефіціарами.

Своєю чергою "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Володимир Оманський та "Слуги не українського народу" не поспішають націоналізовувати майно російських олігархів, а Роману Абрамовичу зелені покидьки допомагають уникнути санкцій.

Нагадаємо, що в червні навколо російського олігарха Романа Абрамовича спалахнув скандал. Ректор Тель-Авівського університету Аріель Порат зізнався, що написав листа американському послу в Ізраїлі на підтримку російського олігарха через те, що Абрамович "пожертвував 50 млн доларів". Фактично це можна вважати хабарем, хоча юридично є допомогою університету.

Такі ж листи підписала ціла низка відомих ізраїльтян.

Голова фракції "Слуга народу", представник України на переговорах з рф Давид Арахамія у своєму лобізмі на підтримку російського олігарха пішов далі.

Його лист із підтвердженням "порятунку Абрамовичем" 400 тис. українців юристи олігарха використовують у судах для скасування санкцій.

І це в той час, як інші прихильники скасування санкцій проти Абрамовича вже зізналися, що фактично отримали хабар за це.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що Арахамія не єдиний лобіст Абрамовича в Україні. За інформацією The Wall Street Journal, Володимир Зеленський попросив Президента США Джо Байдена виключити російського олігарха Романа Абрамовича з уже підготовленого списку санкцій, щоб той міг продовжити бути посередником у переговорах з московією. 

Читайте також:
Війна
Британське національне агентство по боротьбі зі злочинністю хоче конфіскувати 1,1 млн британських фунтів стерлінгів ($1,4 млн) у Петра Авена
05 липня, 16:35
Війна
А доходи російських компаній впали на третину
03 липня, 10:28
Економіка
Відтепер біржовий курс юань/рубль задаватиме траєкторію для решти валютних пар. А отже, стане орієнтиром для всіх учасників ринку.
16 червня, 07:01
Війна
Московська біржа зупинила торги доларом, євро та гонконгським доларом.
13 червня, 10:25
Світ
Державне утворення Ізраїлі відсторонили від найбільшої у світі виставка озброєнь.
01 червня, 09:05
Політика
Народні обранці північноєвропейської республіки пропонують наслідувати сусідів. Днями в Естонії президент підписав відповідний закон.
31 травня, 14:52