Російські шпигуни інтегрувалися в дипломатичні структури ЄС?

СВІТ
24.10.2023, 13:41
Російські шпигуни інтегрувалися в дипломатичні структури ЄС?

Керівник представництва рф при ЄС Кирило Логвінов, очевидно, є російським шпигуном, що працює під дипломатичним прикриттям.

Про це йдеться в матеріалі німецького видання Spiegel.

Журналісти кількох європейських видань опублікували дослідження, присвячене російським дипломатам, які мають тісні зв'язки зі спецслужбами рф.

Над цим проєктом, окрім Spiegel, також працюють бельгійське видання De Tijd, шведське Expressen, естонське Delfi, литовський мовник LRT, польські VSquare і Frontstory, заснований емігрантами з росії «Центр Досьє» та словацьке ICJK. 

«Кирило Логвінов акредитований як дипломат Постійного представництва росії у Брюсселі з 2018 року. Відколи останній посол росії при ЄС залишив посаду близько року тому, він став де-факто головою представництва. У 2010-2014 роках Логвінов працював у російському посольстві у Берліні, тоді його не підозрювали як можливого шпигуна» — йдеться у розслідуванні.

Бельгійські безпекові структури наразі підозрюють, що Логвінов працює на Службу зовнішньої розвідки московії. Також у Бельгії не виключають, що деякі інші російські співробітники представництва можуть таємно працювати проти інтересів ЄС. Водночас співрозмовники з безпекових структур не захотіли коментувати, про яку саме діяльність йдеться. Від прямих коментарів щодо Логвінова у Бельгії відмовилися.

Минулого року Логвінова згадували у матеріалі EU Observer про діяльність російських агентів. Тоді він ще не був фактичним очільником представництва. Після публікації парламент почав розслідування можливих зв’язків між Логвіновим і співробітниками Єврокомісії. У ЄК заперечили, що такі контакти існували.

Питання, як бути з цим російським «дипломатом», вже давно турбує європейські дипломатичні кола і спецслужби.

Бельгійська контррозвідка нібито закликала вислати його, але Європейська служба зовнішніх справ (EEAS) виступила проти, можливо, побоюючись наслідків для власних дипломатів на росії. 

Віцепрезидент Європарламенту Мартін Гойсік на запит співавторів дослідження висловив подив, що Логвінова досі не вислали.

«Якщо бельгійські безпекові структури справді рекомендували вислати його, мені дуже цікаво, чому EEAS не зробила цього» — заявив він.

У Європейській службі зовнішніх справ сказали, що не надають коментарі про конкретних осіб, акредитованих як дипломати. Але загрозу шпигунської діяльності постійно відстежують у тісній координації з відповідними структурами.

Водночас Логвінов і представництво московії при ЄС проігнорували запит від журналістів.

Читайте також:
Політика
Глави МЗС Чехії, Данії, Естонії, Латвії, Литви, Нідерландів, Польщі й Румунії направили листа Боррелю.
13 червня, 16:21
Світ
Вони могли готувати диверсії на об’єктах критичної інфраструктури країни.
03 травня, 10:42
Війна
ЇЇ метою було створення російських сфер впливу в Європі.
29 березня, 11:42
Війна
Позаторік Європа почала кампанію із вигнання російських шпигунів, а тепер вони повертаються мстити. Буде кривава лазня.
07 березня, 12:27
Кримінал
Наш спільний ворог прагне загарбання земель усіх слабких сусідів. Якщо росіян не зупинити в Україні, вони прийдуть у Риґу, Прагу, Берлін.
23 лютого, 14:55
Політика
Українофоб Андрій Деркач квартирує у білоруській столиці. Зрадник налагоджує контакти з потенційною новою владою США.
08 січня, 12:27