Російський аграрний ринок лихоманить, санкції працюють

ЕКОНОМІКА
22.10.2023, 10:27
Російський аграрний ринок лихоманить, санкції працюють
Фото: Google

Держава-агресор наближається до соціально-економічного колапсу, чиї контури вже проглядаються. А російський агробізнес дихає на ладан.

Про це йдеться у щоденному аналітичному звіті, підготовленого й оприлюдненого Службою зовнішньої розвідки України. Зокрема з'ясувалося, що власне сільське господарство РФ неконкурентоспроможне.

Прикметно, але вкотре підтвердився давно відомий факт: українське зерно якісніше, а отже дорожче від російського, та має своїх покупців навіть попри спроби блокади наших морських портів ворогом. Натомість агропродукція з країни-окупанта залишає бажати кращого.

Російські виробники пшениці та інших культур нині перебувають на дотаційному положенні від держави, а їхній товар не їде за кордон, переважно залишаючись гнити на складах. Навіть китайський сюзерен не поспішає закуповуватися продовольством у московитів.

«Через слабкий попит із боку експортерів зерна на росії сталось затоварення зернового ринку, що змусило аграріїв знизити внутрішні ціни та втрачати частину доходу. Вони також можуть втратити субсидії від влади — підготовлений мінсєльхозом проєкт постанови уряду передбачає під час розподілу субсидій враховувати «економічну доцільність» основних видів зернових», — відзвітували у СЗРУ.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, як тиждень тому у Мармуровому морі зіштовхнулися два кораблі з українським зерном. Один прямував з Ізмаїлу до Валенсії, другий — із російського порту Кавказ до ізраїльського Ашдоду.

Читайте також:
Економіка
Міністр агрополітики Віталій Коваль відреагував на здорожчання молочних продуктів, картоплі й хліба. Чиновник обмежився черговим популізмом.
08.11.2024, 14:54
Економіка
Велика російська воєнна агресія, розпочата торік наприкінці лютого, суттєво вплинула на харчові звички громадян. Їсти в Украні стали менше.
03.11.2024, 15:12
Економіка
Держава і підприємці мають об'єднатися задля порятунку свинарство в Україні. Спалах африканської чуми винищує худобу, впливаючи на ціни.
29.09.2024, 10:36
Економіка
До кінця 2024 року світова вартість кави зросте від 20% до 30%. Причина — тривала посуха у двох країнах-експортерах, Бразилії й В'єтнамі.
27.09.2024, 19:24
Життя
Сонячні батареї зайняли безліч земельних ділянок, з яким можна щороку збирати великі врожаї. Людство самознищує себе і світ.
07.07.2024, 19:08
Економіка
Виявилося, що вітчизняна молочна продукція має чималий попит у балканській державі. Тепер фермери повинні збільшити обсяги постачання.
30.04.2024, 20:32