Російський аграрний ринок лихоманить, санкції працюють

ЕКОНОМІКА
22.10.2023, 10:27
Російський аграрний ринок лихоманить, санкції працюють
Фото: Google

Держава-агресор наближається до соціально-економічного колапсу, чиї контури вже проглядаються. А російський агробізнес дихає на ладан.

Про це йдеться у щоденному аналітичному звіті, підготовленого й оприлюдненого Службою зовнішньої розвідки України. Зокрема з'ясувалося, що власне сільське господарство РФ неконкурентоспроможне.

Прикметно, але вкотре підтвердився давно відомий факт: українське зерно якісніше, а отже дорожче від російського, та має своїх покупців навіть попри спроби блокади наших морських портів ворогом. Натомість агропродукція з країни-окупанта залишає бажати кращого.

Російські виробники пшениці та інших культур нині перебувають на дотаційному положенні від держави, а їхній товар не їде за кордон, переважно залишаючись гнити на складах. Навіть китайський сюзерен не поспішає закуповуватися продовольством у московитів.

«Через слабкий попит із боку експортерів зерна на росії сталось затоварення зернового ринку, що змусило аграріїв знизити внутрішні ціни та втрачати частину доходу. Вони також можуть втратити субсидії від влади — підготовлений мінсєльхозом проєкт постанови уряду передбачає під час розподілу субсидій враховувати «економічну доцільність» основних видів зернових», — відзвітували у СЗРУ.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, як тиждень тому у Мармуровому морі зіштовхнулися два кораблі з українським зерном. Один прямував з Ізмаїлу до Валенсії, другий — із російського порту Кавказ до ізраїльського Ашдоду.

Читайте також:
Економіка
Виявилося, що вітчизняна молочна продукція має чималий попит у балканській державі. Тепер фермери повинні збільшити обсяги постачання.
30 квітня, 20:32
Життя
Головна причина нестачі — велика посуха у регіонах-постачальниках. Для задоволення попиту продукцію замовляють із Південної Америки.
30.09.2023, 21:06
Економіка
Уряд Єґипту відновив прямі перемовини із російським режимом. Жителі країни фараонів потребують дешевого хліба.
26.09.2023, 20:36
Економіка
Головна причина – мінливі погодні умови та бактеріальна хвороба рослин, відома як "позеленіння цитрусових" (лат. Candidatus Liberibacter).
14.07.2023, 20:18
Економіка
У морських вантажоперевезеннях існує 100 і 1 схема як обійти заборони. Власне, росіяни змогли знайти та скористатися зерновою шпариною.
18.10.2022, 20:54
Економіка
Віднедавна вартість яєць викликають резонанс у соціальних мережах. Цінники змінюються ледь не щодня, причому у бік шаленого зростання.
14.10.2022, 17:23