Росія розгорнула берегові ракетні комплекси на Курилах, на острові Матуа.

СВІТ
03.12.2021, 11:17
Росія розгорнула берегові ракетні комплекси  на Курилах, на острові  Матуа.
Фото: google

Японія виступає проти зміцнення військової присутності Росії у районі островів Курильської гряди

Росія розгорнула берегові ракетні комплекси «Бастион» на Курилах, на острові Матуа.

Про це пише InformNapalm.

Розрахунки комплексу Тихоокеанського флоту Російської Федерації вперше були розгорнуті та заступили на бойове чергування сьогодні 2 грудня 2021 року.

Наприкінці 2017 року російські військові також добудували аеродром та оголосили про плани створити на острові Матуа пункт базування кораблів ВМФ Росії.

Цікаво, що острів Матуа (яп. 松輪島) мав стратегічно важливу роль у роки Другої Світової Війни. Там розміщувалась одна з найбільших японських військово-морських баз.

22 листопада 2016 газета Тихоокеанського флоту «Бойовая вахта» повідомляла також, що берегові протикорабельні ракетні комплекси «Бал» та «Бастіон» розміщені на островах Ітуруп та Кунашир.

Японія послідовно виступає проти зміцнення військової присутності Російської Федерації у районі островів Курильської гряди, ці території вважаються окупованими.

У 1945 році весь архіпелаг був включений до складу Радянського Союзу, однак Токіо оскаржує приналежність Ітурупу, Кунаширу, Шикотану і групи нині незаселених островів, яку в Японії називають Хабомаї.

На початку року заступник голови Ради Безпеки Російської Федерації Дмітрій Медведєв заявив, що через умови Японії щодо Курил – «досягнути угоди неможливо».

Дмитро Медведєв вважає, що японська влада усвідомлює «неможливість укладення мирного договору з Росією на нинішніх умовах Токіо в частині Курильських островів», проте поки від них не відступають.

Основною перешкодою для його укладення стало питання про приналежність південної частини Курильських островів. МЗС РФ неодноразово заявляло, що «російський суверенітет над ними, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, не підлягає сумніву».

Саме томуРосія та Японія не можуть погодити мирний договірпісля завершення Другої Світової Війни.

Читайте також:
Війна
Гібридна війна загрожує НАТО серйозними втратами та дестабілізує Європу
03 січня, 10:13
Економіка
Внесені 16 грудня поправки ЄС до торгових обмежень спонукали діяти уряд альпійської держави. Швейцарський нейтралітет тріскається по швах.
25.12.2024, 21:49
Економіка
Канцлери Герхард Шрьодер та Анґела Меркель діяли не в інтересах своїх співгромадян. Монад чверть століття Берлін свідомо догоджав Москві.
15.12.2024, 18:41
Світ
Гельсинкі закликає інші західні столиці утриматися від накидання Києву свого досвіду. Нинішня ситуація суттєво різниться від подій 1940-х.
15.12.2024, 12:56
Економіка
Комуністичний Китай першим здійснив хід конем, не сподіваючись на милість США. Новому-старому господарю Білого дому доведеться відповідати.
06.12.2024, 07:19
Економіка
Новий-старий президент США серйозно налаштований боротися із засиллям КНР у світі. Проте як досвідчений бізнесмен здатен вигідно домовитися.
21.11.2024, 14:45