Росія розгорнула берегові ракетні комплекси на Курилах, на острові Матуа.

СВІТ
03.12.2021, 11:17
Росія розгорнула берегові ракетні комплекси  на Курилах, на острові  Матуа.
Фото: google

Японія виступає проти зміцнення військової присутності Росії у районі островів Курильської гряди

Росія розгорнула берегові ракетні комплекси «Бастион» на Курилах, на острові Матуа.

Про це пише InformNapalm.

Розрахунки комплексу Тихоокеанського флоту Російської Федерації вперше були розгорнуті та заступили на бойове чергування сьогодні 2 грудня 2021 року.

Наприкінці 2017 року російські військові також добудували аеродром та оголосили про плани створити на острові Матуа пункт базування кораблів ВМФ Росії.

Цікаво, що острів Матуа (яп. 松輪島) мав стратегічно важливу роль у роки Другої Світової Війни. Там розміщувалась одна з найбільших японських військово-морських баз.

22 листопада 2016 газета Тихоокеанського флоту «Бойовая вахта» повідомляла також, що берегові протикорабельні ракетні комплекси «Бал» та «Бастіон» розміщені на островах Ітуруп та Кунашир.

Японія послідовно виступає проти зміцнення військової присутності Російської Федерації у районі островів Курильської гряди, ці території вважаються окупованими.

У 1945 році весь архіпелаг був включений до складу Радянського Союзу, однак Токіо оскаржує приналежність Ітурупу, Кунаширу, Шикотану і групи нині незаселених островів, яку в Японії називають Хабомаї.

На початку року заступник голови Ради Безпеки Російської Федерації Дмітрій Медведєв заявив, що через умови Японії щодо Курил – «досягнути угоди неможливо».

Дмитро Медведєв вважає, що японська влада усвідомлює «неможливість укладення мирного договору з Росією на нинішніх умовах Токіо в частині Курильських островів», проте поки від них не відступають.

Основною перешкодою для його укладення стало питання про приналежність південної частини Курильських островів. МЗС РФ неодноразово заявляло, що «російський суверенітет над ними, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, не підлягає сумніву».

Саме томуРосія та Японія не можуть погодити мирний договірпісля завершення Другої Світової Війни.

Читайте також:
Світ
Недавній візит "вождя багатонаціоналів" до Середньої Азії продемонстрував надважливість регіону для московії. Це її м'яка околиця.
вчора, 21:45
Світ
Краще б голова федерального уряду Німеччини тиснув на ресурсну федерацію задля виведення її окупантів з України та повернення Кьоніґсберґу.
01 липня, 09:08
Книги
Поки російські окупанти завозять до Маріуполя педагогів-пропагандистів, українські урядовці свідомо гальмують процес дерусифікації.
10 червня, 08:18
Політика
Загнаний у власноруч створений глухий геополітичний кут кремлівський бункерний щур почав робити грубі помилки рівнозначні самогубству.
08 червня, 20:34
Політика
На 102 день 8-річної війни відповідальні за національну безпеку України органи влади відверто потурають трубадурам російської агресії.
05 червня, 21:45
Світ
Російська блокада чорноморських портів України задля провокування глобальної продовольчої кризи має бути припинене зовнішнім втручанням.
27 травня, 18:18