Росія розгорнула берегові ракетні комплекси на Курилах, на острові Матуа.

СВІТ
03.12.2021, 11:17
Росія розгорнула берегові ракетні комплекси  на Курилах, на острові  Матуа.
Фото: google

Японія виступає проти зміцнення військової присутності Росії у районі островів Курильської гряди

Росія розгорнула берегові ракетні комплекси «Бастион» на Курилах, на острові Матуа.

Про це пише InformNapalm.

Розрахунки комплексу Тихоокеанського флоту Російської Федерації вперше були розгорнуті та заступили на бойове чергування сьогодні 2 грудня 2021 року.

Наприкінці 2017 року російські військові також добудували аеродром та оголосили про плани створити на острові Матуа пункт базування кораблів ВМФ Росії.

Цікаво, що острів Матуа (яп. 松輪島) мав стратегічно важливу роль у роки Другої Світової Війни. Там розміщувалась одна з найбільших японських військово-морських баз.

22 листопада 2016 газета Тихоокеанського флоту «Бойовая вахта» повідомляла також, що берегові протикорабельні ракетні комплекси «Бал» та «Бастіон» розміщені на островах Ітуруп та Кунашир.

Японія послідовно виступає проти зміцнення військової присутності Російської Федерації у районі островів Курильської гряди, ці території вважаються окупованими.

У 1945 році весь архіпелаг був включений до складу Радянського Союзу, однак Токіо оскаржує приналежність Ітурупу, Кунаширу, Шикотану і групи нині незаселених островів, яку в Японії називають Хабомаї.

На початку року заступник голови Ради Безпеки Російської Федерації Дмітрій Медведєв заявив, що через умови Японії щодо Курил – «досягнути угоди неможливо».

Дмитро Медведєв вважає, що японська влада усвідомлює «неможливість укладення мирного договору з Росією на нинішніх умовах Токіо в частині Курильських островів», проте поки від них не відступають.

Основною перешкодою для його укладення стало питання про приналежність південної частини Курильських островів. МЗС РФ неодноразово заявляло, що «російський суверенітет над ними, що має відповідне міжнародно-правове оформлення, не підлягає сумніву».

Саме томуРосія та Японія не можуть погодити мирний договірпісля завершення Другої Світової Війни.

Читайте також:
Канадський фрегат HMCS Montreal направлений у похід для виконання завдань у Середземному та Чорному морях.
16:45
Від початку доби з боку збройних формувань московії зафіксовано 4 порушення режиму припинення вогню
вчора, 19:15
ЗС-88 – це самохідна звукопередавальна станція
вчора, 17:21
Зима-весна 2022 року для України буде "гарячою", тож громадянам слід підготуватися до різних сценаріїв розвитку подій, зокрема найгіршого.
вчора, 07:48
Метою провокації може бути звинувачення українських військових у нападі, щоб створити привід для ескалації
18 січня, 21:04