росія розпалює конфлікт на Балканах

СВІТ
21.12.2022, 09:25
росія розпалює конфлікт на Балканах

Прем’єр-міністр Косова Альбін Курті попередив про те, що росія розпалює напруженість між його країною та Сербією

Прем’єр-міністр Косова Альбін Курті попереджає, що посилення напруженості у відносинах між його країною і Сербією на користь тільки путіну.

Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон" з посиланням на британське видання The Guardian.

"Прем’єр-міністр Косова Альбін Курті попередив про те, що росія розпалює напруженість між його країною та Сербією через те, що війна в Україні гальмується", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що етнічні серби на півночі Косова, де вони становлять більшість, понад тиждень встановлювали барикади, перешкоджаючи вільному пересуванню представників косовської влади, попри заклики США та ЄС ліквідувати незаконні дорожні загородження.

Зі зростанням ризику насильницьких зіткнень президент Сербії Вучич скористався своїм правом, наданим йому резолюцією ООН, і звернувся до НАТО з проханням надати дозвіл на відправку 1 000 поліцейських і військовослужбовців, посилаючись на необхідність захисту сербських громад.

Запит Сербії у п’ятницю, перший з часу завершення війни у Косові в 1999 році, майже напевно буде відхилено, але занепокоєння викликає те, що він може стати першим кроком до одностороннього рішення про розгортання сил.

Курті стурбований тим, що напружена ситуація може загостритися на користь путіна.

Він зазначив, що російські та сербські сили провели 104 спільні військові навчання у 2021 році.

Косовський лідер додав, що він погодився дати військам під керівництвом НАТО - KFOR час, щоб переконати тих, хто на барикадах, відступити.

Глава уряду Косова додав, що барикади є кроком до поділу країни, незалежної від Сербії з 2008 року.

"Наше занепокоєння полягає в тому, що усунення цих барикад не може виключити жертв. І тому ми хочемо бути якомога обережнішими, щоб переконатися, що не буде дестабілізації та буде встановлений відносний мир і безпека. Але ми не можемо дозволити, щоб це порушення законності й конституційності тривало вічно. Тому, так, це має закінчитися, і що швидше то краще", - сказав Курті.

За його словами, ЄС і США згодні з тим, що барикади мають бути прибрані.

"Я думаю, що наших західних партнерів і друзів хвилюють зв'язки Белграда з Москвою. Ми не знаємо, як вони можуть бути оперативними у разі зростання напруженості у бік ескалації на півночі", - додав Курті.

вибір редакції
Читайте також:
Економіка
€20 – це завжди €20, ані центом менше, про що дуже добре знають чиновники з Белграду, котрі вирішили здихатися рублевої голки Москви.
13 березня, 21:53
Світ
Лідери Косово та Сербії висловили готовність реалізувати запропоновану ЄС угоду про нормалізацію відносин, заявив Жозеп Боррель.
28 лютого, 14:15
Кримінал
Заслані кремлівським режимом до маленької балканської республіки агенти спеціальних служб РФ вивідували цінну інформацію.
31 січня, 21:36
Світ
Республіка Сербська все активніше дратує ЄС своїми відносинами з росією.
10 січня, 20:11
Світ
Починаючи з 00:00 1 січня 2023 року жителі розвиненої балканської республіки стали вільно подорожувати Європейським континентом.
01 січня, 21:00
Світ
Армії Сербії та Косова приведені у бойову готовність
27.12.2022, 12:19