Росіянам пора вчити слово "репарації"
Генасамблея ООН ухвалила резолюцію, у якій закликала росію відшкодувати завдані Україні збитки
Генеральна Асамблея ООН на спеціальній сесії в понеділок ухвалила резолюцію авторства України та ще пів сотні держав, в якій міститься заклик до московії відшкодувати збитки, завдані повномасштабною агресією.
Про це повідомляє медіа агенція "Останній Бастіон".
За резолюцію проголосували 94 країни, проти висловилися 14, ще 73 утрималися.
Проти резолюції висловилися 14 країн: Багами, Білорусь, Китай, Куба, КНДР, Еритрея, Ефіопія, Іран, Малі, Нікарагуа, Росія, Сирія, Центрально-Африканська Республіка та Зімбабве.
Держави ООН, які підтримали документ, визнають, що "російську федерацію має бути притягнуто до відповідальності за будь-які порушення міжнародного права в Україні або проти України, включно з її агресією на порушення Статуту Організації Об'єднаних Націй, а також будь-якими порушеннями міжнародного гуманітарного права та міжнародного права прав людини, і що вона повинна нести правові наслідки всіх своїх міжнародно-протиправних діянь, включно з відшкодуванням шкоди, зокрема будь-якої шкоди, заподіяної такими діяннями".
Також вони визнають необхідність створення у співпраці з Україною "міжнародного механізму для відшкодування збитків, втрат або шкоди, що є наслідком міжнародно-протиправних діянь рф в Україні або проти України".
Резолюція рекомендує створення членами ООН у співпраці з Україною "міжнародного реєстру збитків для реєстрації доказів, заподіяних усім зацікавленим фізичним і юридичним особам, а також державі Україна внаслідок міжнародних протиправних діянь росії в Україні".
Сьогодні постійний представник України при ООН Сергій Кислиця на засіданні надзвичайної спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН представив проект резолюції щодо створення механізму компенсації Україні збитків від війни, яку розгорнула рф.
Сергій Кислиця зазначив, що документ містить заклик до держав-членів об'єднатися та створити легітимну міжнародну інфраструктуру задля подолання наслідків російської агресії проти України.
Кислиця нагадав, що реагуючи на наслідки іракського вторгнення у Кувейт, Рада Безпеки ООН у 1991 році ухвалила низку резолюцій, відповідно до яких створили комісію та фонд для відшкодування збитків, завданих війною.
Але московія не дозволила б ухвалити таке рішення у Радбезі щодо своєї війни в Україні, користуючись правом вето, констатував дипломат.
Постпред наголосив, що московія зруйнувала майже половину українських електромереж та інженерних комунікацій, залишивши мільйони українців без світла, води й опалення напередодні зими.
Він також додав, що не просить "ставати на чийсь бік".