Росіяни атакували Одеський торговий порт ракетами «Калібр»

ВІЙНА
23.07.2022, 13:30
Росіяни атакували Одеський торговий порт ракетами «Калібр»

МЗС України про удар по порту Одеси: Путін плюнув в обличчя Ердогану і Гутеррешу

В об'єкти інфраструктури порту влучили дві ракети

Росіяни атакували Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу «Калібр».

Про це повідомили в Оперативному командуванні «Південь».

Дві ракети збито силами протиповітряної оборони, дві влучили в об'єкти інфраструктури порту.

Вчора українська сторона підписала з Туреччиною та Організацією Об’єднаних Націй угоду, яка включає зобов'язання сторін щодо безпечного функціонування експортних маршрутів у Чорному морі. Такий ж документ підписали Туреччина, ООН та росія.

Документ має назву «Ініціатива щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів».

Контроль за портами «Одеса», «Чорноморськ» і «Южний» повністю був і залишається за українською стороною. Перебування у цих портах жодних інших суден, окрім тих, які мають забезпечувати експорт зерна та пов’язаних з ним харчових продуктів і добрив не передбачається.

Путіну знадобилося менше доби, що порушити досягнуті домовленості.

Україна закликає ООН та Туреччину забезпечити дотримання московією своїх зобов‘язань в рамках безпечного функціонування зернового коридору

Міністерство закордонних справ України відреагувало на ракетний удар московії по Одеському торговому порту.

Як зазначив речник МЗС Олег Ніколенко, московія поставила під сумнів свої обіцянки в підписаному у Стамбулі документі про експорт зерна з українських портів.

«Менше 24 годин знадобилося російській федерації, щоб ракетним ударом по території порту міста Одеса поставити під сумнів домовленості та обіцянки, дані нею ООН та Туреччині у підписаному вчора в Стамбулі документі», – написав Ніколенко у Facebook.

На його думку, «російська ракета – це плювок володимира путіна в обличчя генеральному секретареві ООН Антоніу Гутеррешу та президентові Туреччини Реджепу Ердогану, які доклали величезних зусиль для досягнення угоди, і яким Україна вдячна».

Україна наголошує на необхідності неухильного виконання домовленостей щодо відновлення безпечного експорту українських сільськогосподарських товарів Чорним морем з трьох портів: Одеси, Чорноморська та Південного.

Україна закликає ООН та Туреччину забезпечити дотримання московією своїх зобов‘язань в рамках безпечного функціонування зернового коридору.

У разі невиконання досягнутих домовленостей московія нестиме повну відповідальність за поглиблення глобальної продовольчої кризи, зазначає МЗС України.

Читайте також:
Війна
Українське збіжжя вивозять з портів тимчасово окупованого Криму.
вчора, 15:42
Війна
Вартість такого тунелю може становити $5 мільярдів.
24 листопада, 13:45
Війна
Впіймавши облизня на Київщині, Чернігівщині, Сумщині, Харківщині та Херсонщини, ворог став учитися. Не тільки на своїх, а й наших помилках.
19 листопада, 14:07
Війна
Авіакомпанія «I Fly» виконує рейси для міністерства оборони держави-агресорки. Літаками перекидають мобілізованих у Ростов-на-Дону.
13 листопада, 20:23
Війна
Цивільних змушують здавати кров для загарбників.
11 листопада, 15:24
Війна
Вже третій підрозділ російських окупаційно-терористичних сил сформований із представників корінних народів Надволжя знищено в Україні.
31 жовтня, 16:52