Росіяни взялися грабувати некрополь в окупованій Керчі

ІСТОРІЯ
05 квітня, 11:26
Росіяни взялися грабувати некрополь в окупованій Керчі
Фото: Kerch Info

На місці давньоруського поселення Корчів, залишки якого знаходяться на Сході окупованого Криму, планують звести черговий бізнес-об'єкт.

Про це в інтерв'ю для кремлівського пропагандистського видання "РИА Новости" заявив керівник незаконних археологічних розкопок Вадім Майко.

За словами чоловіка, днями на території майбутнього будівництва виявили некрополь X-XI століть, який потребує ретельного вивчення спеціалістами.

Санкцію на проведення археологічної експедиції в Керчі видали представники окупаційної адміністрації з так званого "міністерства культури Криму".

«Чиновники "мінкульту" поставили перед нами завдання дослідити територію Керчі, адже в центрі міста планується будівництво одного важливого об'єкту. Нам потрібно визначити межі культурної спадщини городища Літописний Корчів. Для цього і проводяться земляні роботи, у процесі яких був виявлений могильник. У цілому можу сказати, що знахідка відповідає християнським некрополям Візантійської доби і складається виключно з плитових могил», – зазначив Вадім Майко.

При цьому керівник незаконних розкопок додає, що подальше дослідження потребує чималого фінансування, але навряд в окупантів передбачено нові витрати на подібні заходи.

«Я особисто не знаю, чи продовжать далі вивчати цю важливу археологічну знахідку, бо у плани не входило повністю розкопувати могильник. Для цього необхідно мати додаткові кошти», – уточнив Вадім Майко

Між тим, як раніше вже повідомляв "Останній Бастіон", на території Єгипту знайдено руїни одного з перших християнських монастирів.

вибір редакції
Читайте також:
Якою б не була репресивною машина кремлівського режиму, завжди є надія, що вона розвалиться під натиском волелюбних людей.
23 жовтня, 13:45
Кремлівська адміністрація у Криму оголосила про плани подати 5 позовів проти української влади з метою "відшкодувати збитки".
05 серпня, 13:39
Окупанти планують вже в липні почати буріння свердловин на дні Азовського моря
05 травня, 16:28
І це за умови дуже економного використання решток водних запасів всім населенням Кримського півострова.
19 квітня, 13:14
Або коли плутають канали – Північно-Кримський із "Домом".
27 березня, 16:15