Роснєфть остаточно програла. Суд ЄС відмовився знімати санкції за агресію РФ проти України

СВІТ
17 вересня, 15:45
Роснєфть остаточно програла. Суд ЄС відмовився знімати санкції за агресію РФ проти України
Фото: NEW EUROPE

Найвища ланка судової системи ЄС залишила в силі санкції проти компанії Роснєфть

Як повідомляє Liga Net, Європейський Суд справедливості відхилив апеляційний позов російської компанії Роснєфть, яка оскаржувала правомірність введення санкцій Євросоюзу проти неї у 2014 році через агресію проти України. Про це йдеться в рішенні суду.

Роснєфть остаточно програла. Суд ЄС відмовився знімати санкції за агресію РФ проти України_1
Роснєфть остаточно програла. Суд ЄС відмовився знімати санкції за агресію РФ проти України_2

Таким чином, санкції ЄС, що діють стосовно компанії Роснєфть, залишаються в силі.

"Суд справедливості залишив в силі рішення Загального суду про відмову в задоволенні позову проти обмежувальних заходів, введених щодо російських нафтових компаній, що входять до групи "Роснєфть", у контексті української кризи", – йдеться в повідомленні суду.

Загальний суд своїм рішенням встановив, що Рада ЄС досить обґрунтувала свої рішення щодо санкцій, метою яких було підвищити ціну за дії Росії, які підривають територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України.

Санкції ЄС встановили обмеження на певні фінансові операції та експорт деяких важливих товарів і технологій, обмежили доступ декількох російських суб'єктів до ринку капіталу і заборонили надання послуг, необхідних для певних видів діяльності, пов'язаних із нафтою.

ЄС ввів санкції проти Росії у відповідь на втручання російських військових в Україні у 2014 році. Російські банки та компанії звернулися із судовим позовом проти ЄС ще у 2014 році.

13 вересня 2018 року Суд ЄС у Люксембурзі залишив у силі санкції, введені Радою ЄС проти ряду російських банків і нафтогазових компаній, серед яких "Роснєфть", у зв'язку з агресією Росії проти України.

Відповідні компанії подали апеляцію на рішення Загального суду і сьогоднішньою постановою суд повністю відхилив апеляцію компанії.

"У своєму сьогоднішньому рішенні Європейський суд відхилив апеляцію компаній групи Роснєфть у повному обсязі", – йдеться в пресрелізі.

Роснєфть – глобальна енергетична компанія з основними активами в Росії. Займається пошуком і розвідкою родовищ вуглеводнів; видобутком, переробкою і реалізацією нафти, газу та продуктів їхньої переробки в РФ і за кордоном. За даними компанії, їй належить 6% у світовому видобутку нафти і 41% видобутку в РФ. Роснєфть працює в 25 країнах світу. Доведені запаси вуглеводнів компанії Роснєфть на 31 грудня 2018 року за класифікацією SEC склали 41 431 млн бар. (5 597 млн ​​т).

Читайте також:
«Республіка Польща також повністю підтримує поглиблення співпраці України з ініціативою «Тримор’я»
12 жовтня, 14:37
Американський уряд запровадив санкції проти вітчизняного народного обранця Андрія Деркача.
06 жовтня, 08:51
Власників будинків, споруд і громадського транспорту зобов’яжуть пропускати людей туди лише за наявності масок.
01 липня, 15:34
На тлі антирасистських протестів у США конґресмени-республіканці взялися за посилення санкцій проти РФ.
11 червня, 10:29
«Це так само очевидно, як і те, що сонце встає на Сході і сідає на Заході»
03 травня, 20:53
Урядовці-регіонали перебували під санкціями з 2014 року.
06 березня, 12:33