Розумна жінка, яка підкорила красою римських завойовників

ІСТОРІЯ
01.05.2023, 18:54
Розумна жінка, яка підкорила красою римських завойовників
Фото: Google

Клеопатра VII Філопатор – остання з володарів стародавнього Єґипту. Вона належала до еллінської династії Птолемеїв.

Її краса зачаровувала світ. Вона зійшла на трон у віці 17 років, а померла – у 39 років, залишивши по собі чималий інтелектуальний спадок для нащадків.

Клеопатра розмовляла 9 мовами. Знала мову стародавнього Єґипту і навчилася читати ієрогліфи, унікальний випадок в її династії.

Крім того, володарка знала грецьку мову та мови парфян, давніх євреїв (певно, арамейську, якої написано перші Єванґелія – прим. ред.), мідійців, майже легендарних печерних троґлодитів, сирійців, ефіопів і арабів. З цим знанням для неї була відкрита будь-яка книга світу.

Власне крім мов, вона вивчала географію, історію, астрономію, міжнародну дипломатію, математику, алхімію, медицину, зоологію, економіку та інші дисципліни. Єґипетська володарка з роду Птолемея намагалася отримати доступ до всіх знань свого часу.

Клеопатра проводила багато часу у своєрідній стародавній лабораторії. Вона написала кілька робіт, пов'язаних із травами та косметикою, але на жаль, усі її книги були знищені під час пожежі великої Александрійської бібліотеки у 391 році.

Відомий еллінський фізик Гален вивчав її роботу і зміг переписати деякі з рецептів, розроблених Клеопатрою. Одним із таких засобів, який Гален також радив своїм пацієнтам, – спеціальний крем, який міг допомогти лисим чоловікам відновити волосся.

У книгах володарки також були поради про красу, але жодна з них не дійшла до нас. Клеопатра також цікавилася лікуванням травами, і завдяки своєму знанню мов вона мала доступ до численних папірусів, які сьогодні втрачені.

Її вплив на науку та медицину був добре відомий у перші століття християнства. Клеопатра з Птолемеїв, безперечно, – унікальна постать в історії людства.

А проте, "Останній Бастіон" нагадує своїм читачам, що панівна еліта сусідньої з княжою Руссю держави – Хазарського каганату – належала до тюркських племен. Вони прийшли з Північного Китаю.

Сучасна реконструкція образу Клеопатри на основі прижиттєвого бюста
Сучасна реконструкція образу Клеопатри на основі прижиттєвого бюста
Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Історія
Історик Тобі Лестер, вивчаючи записники Леонардо да Вінчі, знайшов сторінку, яка містить список справ
16 січня, 09:42
Історія
112 років тому народився останній головнокомандувач УПА
11 січня, 08:15
Історія
Славетний український художник, педагог і громадський діяча став жертвою сталінського терору. Загинув у жорнах совєцької репресивної машини.
09 січня, 20:33
Історія
Завдяки Симоненку та іншим “шістдесятникам” було відкрито місця таємних масових поховань у хащах Биківнянського лісу.
08 січня, 09:15
Історія
Багатодітний батько змалечку припав душею до рідної Вкраїни, яку оспівували його доньки й дружина у поезії. Сам же рішуче допомагав селянам.
08 січня, 06:09
Мистецтво
До 127 річчя від дня народження поета, письменника та перекладач Володимира Сосюри
06 січня, 09:25