Розвідка Нідерландів фіксує застосування хімічної зброї росіянами

Військовослужбовці 148-ї окремої артилерійської Житомирської бригади Збройних сил України готуються відкрити вогонь із гаубиці M777 по російських військах на позиції на передовій під час нападу росії на Україну, Донецька область, Україна, 8 лютого 2025 року.
Військовослужбовці 148-ї окремої артилерійської Житомирської бригади Збройних сил України готуються відкрити вогонь із гаубиці M777 по російських військах на позиції на передовій під час нападу росії на Україну, Донецька область, Україна, 8 лютого 2025 року.

росія робить хімічну зброю звичайною практикою війни.

Reuters повідомляє, що Нідерланди занепокоєні таким розвитком подій.

Розвідка Нідерландів наголошує, що застосування окупантами хімічної зброї проти українських військових вже давно не є поодиноким випадком, а стає поширеною практикою.

Нідерландські спецслужби зібрали докази масштабного використання росією забороненої зброї в Україні, серед яких — скидання з дронів «задушливого агента», аби вигнати солдатів з окопів та вбити їх. Про це для Reuters розповідають міністр оборони та начальник військової розвідки Нідерландів.

Зокрема, міністр оборони країни Рубен Брекельманс закликав до запровадження жорсткіших санкцій проти росії.

«Головний висновок полягає в тому, що ми можемо підтвердити, що росія інтенсифікує використання хімічної зброї. Ця інтенсифікація викликає занепокоєння, оскільки є частиною тенденції, яку ми спостерігаємо вже кілька років, коли використання росією хімічної зброї в цій війні стає все більш нормальним, стандартним і поширеним», — наголосив він.

Водночас очільник розвідки Нідерландів Пітер Рісінк зазначив, що висновки ґрунтуються на «нашій власній незалежній розвідці, тобто ми спостерігали це самі на основі наших власних розслідувань».

У Reuters нагадали, що США вперше звинуватили рф у використанні хлорпікрину, який є отруйною речовиною подразнювальної та задушливої дії, у травні минулого року.

Своєю чергою, Україна повідомляє про тисячі випадків застосування російськими окупантами хімічної зброї.

Також повідомлялося, що в червні російські війська готувалися використати хімічну зброю на Донбасі, однак українські захисники завадили таким планам. Зазначається, що бійці ЗСУ завдали удару по російській реактивній системі залпового вогню БМ-21 «Град», яка готувалася використати хімічну зброю.

Однак воїни 20-го окремого полку безпілотних систем «К-2» написали:

«Навіть якщо цього разу ми зламали плани ворога, росіяни можуть застосувати хімзброю у майбутньому. Хоча росія є учасником Конвенції про нерозповсюдження хімічної та біологічної зброї, вона все ще має великі запаси на складах і неодноразово була помічена за її використанням».

Бійці закликають військових і цивільних дбати про заходи безпеки під час хімічної та біологічної атак: «У спілкуванні між собою росіяни закликають одне одного ховатися і вдягати протигази, бо уражений «Град» був «заряджений хімією».

Раніше в Командуванні Сил підтримки Збройних сил України повідомляли про 4 228 випадків застосування небезпечних хімічних боєприпасів окупаційною армією рф.

Лише у вересні російські війська здійснили 250 атак із такими боєприпасами, виготовленими із речовин, що використовуються для боротьби з заворушеннями (типу гранат К‑51, РГ‑ВО), які заборонено застосовувати в бойових діях. Також були застосовані боєприпаси з невстановленими хімічними сполуками.


«Останній Бастіон» нагадує читачам, що росія офіційно заявляє про повну ліквідацію своїх запасів хімічної зброї.

Попри ці заяви, факти її застосування росіянами були зафіксовані в Сирії та в Україні.

Уродженець Полтавщини генерал-лейтенант Валерій Капашин із 2001 року очолював роботи зі знищення запасів хімічної зброї на території росії.

За його словами, у 2014 році понад 75 % запасів було знищено без будь-яких аварій — хімічна нейтралізація відбувалася при температурі до 100 °C, виключно в межах однієї локації.

У 2017 році на об’єкті «Кізнер» у Приволзькому окрузі було ліквідовано останній боєприпас, про що Капашин доповів путіну.

В Україні Капашин відомий як власник майна в Полтавській області — понад 20 комерційних об’єктів, 17 земельних ділянок та більше 3 000 м² нерухомості на понад 1 млрд ₴.

Ця власність, оформлена на його доньку й зятя, була арештована СБУ в серпні 2023 року. Слідство вважає, що активи використовувалися для фінансування агресора, а також інвестицій на окупованих територіях.

Автори : Вікторія Слободенюк, Іван Правдін
Читайте також:
Війна
У ніч на 27 червня від уламків російського БпЛА постраждало стоматологічне відділення ЛІЛ «Кременчуцька».
27 червня, 16:59
Новини
Єльський звіт: масове викрадення українських дітей — найбільше з часів Другої світової.
27 червня, 15:00
Війна
Держдеп можуть змусити згорнути підтримку проєктів проти російських злочинів.
27 червня, 10:24
Війна
В Україні після російської нічної атаки виявили залишки нового ударного безпілотника Shahed-236 із системою тепловізійного наведення.
24 червня, 18:47
Війна
Серед жертв — жінки та діти, загалом 16 осіб.
24 червня, 18:15
Війна
Троє російських військових заочно отримали підозру за вбивства у Бучанському районі.
24 червня, 16:05