Руф. Присутній!

20.09.2023, 14:25
Руф. Присутній!

У Києві відбудеться показ документального фільму «Руф. Присутній».

29 вересня о 17:30 запрошуємо на показ документального фільму  «Руф. Присутній», створеного командою платформи пам'яті Меморіал, про громадського діяча, учасника Революції Гідності, українського військовика, поета, вченого та підприємця Юрія Дадака, відомого під псевдо «Руф». Він загинув торік у квітні на Луганщині в бою з російськими окупантами.

Юрій Дадак устигав робити безліч справ, що викликало подив і захват. Він був доцентом Національного лісотехнічного університету України, кандидатом технічних наук, а ще – поетом, волонтером, громадським діячем, засновником літературно-просвітницького проекту «Дух нації» та бренду одягу «Ґвер» і незмінним ведучим фестивалю «Холодний Яр».

Із першого дня повномасштабного вторгнення захищав країну в лавах 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила, був стрільцем.
«Руф» загинув поблизу Попасної на Луганщині під час мінометного обстрілу 1 квітня 2022 року. Юрію був 41 рік. У нього залишилися дружина та двоє доньок.

Запрошуємо дізнатися більше про Юрія «Руф» та разом із його родиною вшанувати пам’ять захисника.

Гості:

  • Роман Дадак — батько Юрія Дадака, науковець, директор технологічного коледжу "Національний лісотехнічний університет України";
  • Олена Жилун — авторка та режисерка фільму «Руф» . Присутній”, документалістка платформи пам’яті «Меморіал»;
  • Діана Козир — подруга Юрія Дадака, співзасновниця фестивалю нескореної нації «Холодний Яр»;
  • Сергій Василюк — друг Юрія Дадака, фронтмен і засновник гурту «Тінь Сонця».

Модеруватиме розмову Юлія Пішта — волонтерка, громадська активістка, співробітниця Національного музею Революції Гідності.


Коли: 29 вересня о 17:30

Де: Інформаційно-виставковий центр Музею Майдану (майдан Незалежності, 18/2, Будинок профспілок, 2-й поверх).

Найближче укриття — підземний перехід та станція метро «Майдан Незалежності».

Вхід вільний за попередньою реєстрацією.

Дивіться трансляцію заходу на фейсбук-сторінці Музею Майдану та Інформаційно-виставкового центру Музею Майдану.

Читайте також:
Історія
Кремлівський бункерний дід у звичний для московських узурпаторів спосіб неперебірливий у партнерах. Тож покликав їх на парад до 9 травня.
07:12
Опінії
У розпал битви за Москву у грудні 1941-го Адольф Гітлер був злим на японців. Адже вони з якогось дива атакували США, а не Далекий схід СССР.
07 травня, 14:54
Політика
Фахівці розпочали ексгумаційні дослідження на львівському Пагорбі Слави. Знайдені останки загиблих перепоховають на Голосківському цвинтарі.
04 травня, 14:03
Світ
Уряд Аргентини оприлюднив документи про перебування у країні двох впливових нацистів. Мова про Йозефа Менґеле та Адольфа Айхмана.
29 квітня, 11:52
Війна
Останній бій підполковника Лапчука: історія героїзму й зради.
28 квітня, 15:02
Війна
Назавжди 35... Історія воїна, який став символом мужності.
16 квітня, 18:21