Самотній замок посеред Арабійської пустки

ІСТОРІЯ
11 серпня, 19:47
Самотній замок посеред Арабійської пустки
Фото: Ancient Origins

До появи римлян на Передньому Сході там існувала Набатейська держава, яка залишала по собі чималу архітектурну спадщину у пісках.

На тлі всім відомої Петри, що знаходиться на теренах теперішньої Йорданії, майже непоміченою для туристів є Каср аль-Фарід (قصر الفريد), у перекладі означає "Самотній замок".

Ця архітектурна пам'ятка Саудівської Арабії вважається найбільшою висіченою в скелі гробницею; її спорудили не пізніше I століття після Різдва Христового для місцевого правителя на ім'я Геґра.

Згідно з історичними дослідженнями, саме цей набатейський володар зумів узяти під контроль торговий Шлях пахощів, який пролягав з Ємену до Сирії та з Єґипту до Персії.

Маючи по сусідству розвинені цивілізації, Геґра вирішив увічнити себе посмертно, проте замість пірамід обрав витонченіший спосіб – висікти власну гробницю у скелі в Арабійській пустелі.

Дарма, що набатейський володар помер раніше, ніж його "Самотній замок" був завершений, а робітників невдовзі поневолили римляни, відрядивши як трофей до Александрії.

Занепалий на століття Каср аль-Фарід випадково знайшов один із представників родини ас-Сауд – Мадаїн Салег (він відповідав за каравани з Джидди до Єрусалиму); невдовзі туди запросили британських науковців, які й ретельно дослідили споруду.

Насамкінець медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати, що цьогоріч під руїнами Петри археологи знайшли нові унікальні монументальні споруди давнини.

Читайте також:
Світ
Відкриття собору відбудеться наступного року.
08 жовтня, 10:29
Позиція
Через відсутність належного законодавчого регулювання, Україну накрила хвиля незаконних будівництв
22 вересня, 11:25
Політика
Їх не зупинило навіть те, що для Олександрівської лікарні встановлено комплексну охоронну зону (КОЗ-9), в якій заборонено будівництво
15 вересня, 14:17
Історія
Унікальна споруда Гатт-Шебіб – це побудована з каміння стіна. Вона тягнеться вздовж пустелі від Ваді аль-Хасі до Рас ан-Накаба.
04 серпня, 17:54
Полтава
Полтавською обласною прокуратурою пред’явлено позов до користувача пам’ятки архітектури місцевого значення – Будинок Акіма Глейзера
14.12.2022, 14:33
Історія
Чому в Полтаві прокуратура не потягла до суду Мамая за будинок Дворянського зібрання та Кадетський корпус, питання риторичне
22.12.2021, 16:28