Самотній замок посеред Арабійської пустки

ІСТОРІЯ
11.08.2023, 19:47
Самотній замок посеред Арабійської пустки
Фото: Ancient Origins

До появи римлян на Передньому Сході там існувала Набатейська держава, яка залишала по собі чималу архітектурну спадщину у пісках.

На тлі всім відомої Петри, що знаходиться на теренах теперішньої Йорданії, майже непоміченою для туристів є Каср аль-Фарід (قصر الفريد), у перекладі означає "Самотній замок".

Ця архітектурна пам'ятка Саудівської Арабії вважається найбільшою висіченою в скелі гробницею; її спорудили не пізніше I століття після Різдва Христового для місцевого правителя на ім'я Геґра.

Згідно з історичними дослідженнями, саме цей набатейський володар зумів узяти під контроль торговий Шлях пахощів, який пролягав з Ємену до Сирії та з Єґипту до Персії.

Маючи по сусідству розвинені цивілізації, Геґра вирішив увічнити себе посмертно, проте замість пірамід обрав витонченіший спосіб – висікти власну гробницю у скелі в Арабійській пустелі.

Дарма, що набатейський володар помер раніше, ніж його "Самотній замок" був завершений, а робітників невдовзі поневолили римляни, відрядивши як трофей до Александрії.

Занепалий на століття Каср аль-Фарід випадково знайшов один із представників родини ас-Сауд – Мадаїн Салег (він відповідав за каравани з Джидди до Єрусалиму); невдовзі туди запросили британських науковців, які й ретельно дослідили споруду.

Насамкінець медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати, що цьогоріч під руїнами Петри археологи знайшли нові унікальні монументальні споруди давнини.

Читайте також:
Політика
На її місці продовжиться будівництво ЖК «Тургеневъ».
20 липня, 12:55
Історія
Цікаве відкриття було зроблено у селі Сарáйоню неподалік Коньї посеред Анатолійського півострова. Нині там тривають дослідження.
26 січня, 08:29
Історія
Жителі Месопотамії залізного віку були носіями унікальних знань. Про це свідчать давні архітектурні та писемні пам'ятки тієї доби.
21.12.2023, 19:45
Світ
Відкриття собору відбудеться наступного року.
08.10.2023, 10:29
Позиція
Через відсутність належного законодавчого регулювання, Україну накрила хвиля незаконних будівництв
22.09.2023, 11:25
Політика
Їх не зупинило навіть те, що для Олександрівської лікарні встановлено комплексну охоронну зону (КОЗ-9), в якій заборонено будівництво
15.09.2023, 14:17