Санкції не працюють

ВІЙНА
08.11.2023, 08:25
Санкції не працюють

Московія отримала з Європи та США понад 7 тисяч одиниць стрілецької зброї та понад 8 млн набоїв

Московитські імпортери, незважаючи на санкційні обмеження, введені ще у 2014 році та посилені через повномасштабне вторгнення в Україну, отримали понад 7 тисяч одиниць стрілецької зброї, а також понад 8 млн набоїв, вироблених європейськими та американськими компаніями.

Про це йдеться у розслідуванні Correctiv.

Журналісти стверджують, що частина одержаної таким чином зброї (пістолети австрійського виробника Glock та автоматичні гвинтівки AR-15; гвинтівки R8 німецького виробника Blaser) застосовувалася на війні з Україною.

Так, снайпери з ПВК Вагнера фотографувалися з новітніми американськими снайперськими гвинтівками імовірно в районі Бахмута, а «сенатор» від окупованої московією Запорізької області України та учасник формування «Царські вовки» Дмитро Рогозін (у минулому гендиректор держкорпорації «Роскосмос») позував на камеру з пістолетом Glock та іншою неросійською зброєю.

Санкції не працюють_1Санкції не працюють_2Санкції не працюють_3

ЗМІ повідомляли, що пістолет Glock також вилучили у липні 2023 року в садибі нині покійного керівника ПВК Вагнера Євгена Пригожина. Однак неясно, за яких обставин той у нього з'явився. За даними Correctiv, з початку війни до московії ввезли 2580 таких пістолетів.

Пістолети армійського калібру 9×19 та снайперські гвинтівки (наприклад, Desert Tech HTI калібру .375 CheyTac) оформлялися на митниці як спортивна та мисливська зброя.

Дальність вогню Desert Tech HTI у цьому калібрі становить 2750 метрів, що на кілометр перевершує показники російської СВД. Виробник пише, що Desert Tech HTI — «найкомпактніша і портативніша антиматеріальна гвинтівка у світі, на 10,5 фунта легше і на 11,5 дюйма коротше, ніж гвинтівка M107 калібру .50 BMG, що складається на озброєнні армії США». Ця гвинтівка належить до класу антиматеріальних, може вражати не тільки живу силу, а й легкоброньовану колісну та гусеничну техніку противника, виводити з ладу антени радарів, пробивати стіни ДОТів.

Свідчення про те, що у війні використовуються боєприпаси із західних країн, розслідувачі знайшли зокрема у соціальних мережах та каналах у Telegram. Так, наприклад, у відеоролику, опублікованому в каналі «Лобаєв Z» у серпні 2023 року, людина, яка представляється військовим, пояснює, що боєприпаси, привезені із Заходу, працюють набагато краще, ніж вітчизняні.

Частка німецьких виробників у постачанні вогнепальної зброї, як зазначають розслідувачі, значно вища, ніж у боєприпасах.

Санкції не працюють_4Санкції не працюють_5

Високоточна зброя німецької компанії Blaser також може стати в пригоді у російській війні. Модель R8 — класична снайперська гвинтівка — нещодавно рекламували у російському Telegram-каналі торговця зброєю. На запит Correctiv компанія Blaser підтвердила, що експортувала цю зброю, серійні номери якої вказані у російській статистиці імпорту, до інших країн.

Як зазначає Correctiv, у першій половині 2023 року порівняно з 2019 роком загалом особливо різко зросли постачання до Об'єднаних Арабських Еміратів, Хорватії, Угорщини, Казахстану, Північної Македонії, Польщі та Узбекистану.

Так, Казахстан, наприклад, у першому півріччі 2023 року імпортував із Німеччини 1015 одиниць цієї зброї.

Correctiv направив запити виробникам зброї, які включали інформацію про конкретні моделі, їх кількість та серійні номери. Із п'ятнадцяти виробників журналістам відповіли лише сім. Жоден із них не надав інформації про те, хто був покупцем цих одиниць зброї.

Як пояснюють журналісти, санкційні обмеження проти московії забороняють продаж у країну бойової зброї та подібної продукції Blaser. Однак, для останнього можна отримати ліцензію від Федерального відомства економіки та експортного контролю (BAFA). У відповідь на журналістський запит там повідомили, що з початку війни ліцензії на експорт мисливської та спортивної зброї до московії не видавалися, хоч видавалися в інші країни.

Читайте також:
Економіка
Пекінський сюзерен незадоволений економічними відносинами зі своїм московським васалом. Невже між диктатурами пробігла чорна кішка?
18 квітня, 20:23
Війна
Російський паспорт стає у Швейцарії «чорною міткою» через те, що місцеві банки бояться вторинних санкцій.
27 березня, 15:09
Світ
Банки Китаю почали блокувати платежі з московії у юанях
21 березня, 11:12
Політика
Болгарський парламент відмовився від російської нафти, не дивлячись на звільнення від заборони на її імпорт.
01 березня, 15:51
Війна
Наразі російські дипломати можуть вільно пересуватися по всій території Шенгенської зони.
06 лютого, 09:18