Санкції не зупинять війну негайно, але наблизять нашу перемогу

Опінії
09 лютого, 08:37
Санкції не зупинять війну негайно, але наблизять нашу перемогу
Фото: Facebook

Останній міцний форпост російської корупції – атомна енергетика. Запровадження обмежень проти "Росатому" і прокладок на часі!

заступниця міністра закордонних справ України (2014-2019)

Починаючи з цього тижня російський бюджет втрачатиме додатково майже $2 мільярди на тиждень – підрахували аналітики з фінського центру "CREA". Це ціна нового ембарго.

Від позавчора запрацювали нові санкційні обмеження проти Росії: Європейський союз, "Група семи" (G7) та Австралія заборонили морські постачі нафтопродуктів вище певної "цінової стелі". Минулого року таке обмеження набрало чинності проти російської нафти, а позавчора – проти нафтопродуктів.

Світ не перевернувся догори дриґом, світові ринки не відреагували на це ніяк – гірше стало тільки Росії. Спокій на ринках – ознака успіху нових санкцій. І якщо ви почуєте, що "санкції не працюють" – бийте, не роздумуючи, у напрямку звуку.

Так каже або дурень, або російський агент.

Паніка на ринках та стрибки цін – це саме те, чого хотіли б росіяни. Тоді вони змогли б торгуватися за скасовання санкцій; натомість спокійне, неквапне стискання пальців на шиї російської економіки – саме те, що нам з вами треба.

До запровадження обмежень всі змогли підготуватися: ЄС та G7 знайшли інші джерела постач, Індія і комуністичний Китай чудово скористалися нагодою. Вони вибили собі знижки на російські нафту та пальне.

А на Росії вже простоює 12% потужностей нафтоперперобки, далі – гірше, бо зберігати немає де ані нафту, ані нафтопродукти. Частина збуту забрала з суттєвим дисконтом Індія.

Проте індійський уряд теж задумується над тим, щоб долучитися до санкцій, їм-бо цілком зрозуміло, що ставити треба на переможців. Російське міністерство фінансів тим часом оприлюднює дані дуже скупо.

Але навіть він визнав, що російський бюджет отримав на 54 мільярди рублів менше, ніж очікував. У лютому очікує на 108 мільярдів менше!

«Треба подивитися, щоб цей дисконт не створював проблем для бюджету», – строго розпорядився диктатор Владімір Путін минулого місяця на урядовій нараді. Фактично, він визнав, що (увага!) санкції працюють, і тепер робить це проблемою урядовців.

Важливо пам'ятати: санкції не зупинять війну "негайно" чи "завтра". Але вони серйозно наближають перемогу!

Наступна станція – санкції проти атомної енергетики, бо це останній форпост російської корупції в енергетиці та один з головних входів у політикуми різних країн. Тому завдання є зрозумілим та цілком досяжним.

Санкції не зупинять війну негайно, але наблизять нашу перемогу_1
Читайте також:
Війна
Чи є в «Укренерго» необхідний запас міцності?
21 вересня, 13:35
Війна
Бюджет на захист електропідстанцій не виділили, нові трансформатори досі не приїхали.
18 вересня, 11:07
Світ
Проблеми з подачею електрики в Нігерії почалися дуже давно — мережі та електростанції просто виробили свій ресурс і розвалюються.
15 вересня, 12:21
Економіка
Європейці змогли зробити запаси блакитного палива на місяці вперед зі значним випередженням графіка та попри російські інтриги.
23 серпня, 18:16
Життя
За підрахунками вчених, одна лише Індонезія могла б генерувати близько 35 000 терават-годин сонячної енергії на рік
06 серпня, 13:24
Економіка
Зелена енергетика має найкращу стійкість до російських обстрілів – Українська вітроенергетична асоціація
23 квітня, 15:15