РФ стала світовим парією

Опінії
25.12.2022, 09:36
РФ стала світовим парією
Фото: Facebook

Не тільки українцям подобається теза "без вас". Європейці також усе зрозуміли...

заступниця міністра закордонних справ України (2014-2019)

Наші західні сусіди, може, не так захоплені соціальними мережами, але енергетична політика дуже чітка. А саме – росія щотижня чує нове "без вас".

«Без вас», – кажуть нафтотрейдери та нафтопереробники. Після запровадження ембарго на російську нафту ціна не підскочила, а об'єми продажів російської нафти обвалилися.

«Без вас», – кажуть уряди країн-учасниць Європейського союзу, які запровадили обмеження ціни на газ. Це рішення, яке можна буде оцінити тільки влітку.

Його ухвалили для того, щоби не дати "Газпрому" маніпулювати цінами, як він це робив минулого року. Експерти кажуть, що рішення має радше психологічний ефект.

Однак, саме психологічний ефект керує ринками. А одразу після його ухвалення – ціни на біржах показово впали.

«Без вас», – кажуть звичайні європейці. Вони все розуміють: за останніми опитуваннями 85% європейців відчули на собі підвищення цін через енергетичну кризу, і 56% розуміють, що причиною є політика росії.

Вісім із десяти європейців при цьому вважають, що Євросоюз «повинен вживати заходів для зменшення залежності від російського викопного палива». Як на мене, це найкращий спосіб сказати росіянам "без вас".

Бо він також означає "і без грошей"! Залишайтесь, сусіди, у теплій компанії людей, які ще готові бути поруч; вона ж очевидна.

Читайте також:
Війна
Московська біржа зупинила торги доларом, євро та гонконгським доларом.
10:25
Світ
Державне утворення Ізраїлі відсторонили від найбільшої у світі виставка озброєнь.
01 червня, 09:05
Політика
Народні обранці північноєвропейської республіки пропонують наслідувати сусідів. Днями в Естонії президент підписав відповідний закон.
31 травня, 14:52
Економіка
Ресурсна федерація московії все ще набиває державний бюджет доходами від продажу вуглеводні. Проте це не триватиме вічно.
14 травня, 20:47
Світ
США заблокували схему, через яку Дерипаска хотів отримати $1,5 млрд
14 травня, 18:53
Війна
Логічною кінцевою точкою цього є перетворення росії на Іран
06 травня, 15:11