Секретні документи, вилучені з резиденції Трампа, стосувалися Ірану та Китаю, - WP
Принаймні один з документів, вилучених ФБР, описує ракетну програму Ірану, інші стосуються "розвідувальної роботи", пов’язаної з Китаєм
Частина секретних документів, вилучених Федеральним бюро розслідувань з резиденції 45-го президента США Дональда Трампа в Мар-а-Лаґо, стосувалася таємних розвідувальних даних щодо Ірану і Китаю.
Про це з посиланням на поінформованих співрозмовників пише The Washington Post.
Принаймні один з документів, вилучених ФБР, описує ракетну програму Ірану, деякі інші стосуються "дуже чутливої розвідувальної роботи", пов’язаної з Китаєм.
Співрозмовники WP стверджують, що несанкціоноване розкриття інформації, що міститься в цих документах, створило б численні ризики: інформатори американської розвідки могли б опинитися під загрозою, а методи збору інформації – бути скомпрометовані. Крім того, це могло б спровокувати дії у відповідь з боку інших країн чи суперників США.
Секретні документи про Іран і Китай вважаються одними з найбільш "чутливих" документів, вилучених ФБР під час розслідування щодо неналежного поводження Трампом і його помічниками із секретною інформацією та знищення офіційних даних.
Сам Трамп раніше не раз заперечував протиправні дії, пов'язані з документами, стверджуючи, що він розсекретив усі документи, що перебували чи перебувають у його розпорядженні.
Обшуки у Трампа відбулися на початку серпня. Це перший подібний прецедент в історії США. Згідно з протоколами суду, під час обшуку Федеральне бюро розслідувань вилучило понад 11 тисяч державних документів і фотографій.
Деякі з вилучених у Трампа документів докладно описують надсекретні операції США. Такі операції зазвичай охороняються настільки ретельно, що багато високопосадовців з сектору національної безпеки не знають про них. Лише президент, деякі члени його кабінету чи інші чиновники такого рівня могли дати дозвіл іншим урядовцям отримати доступ.
Міністерство юстиції США висунуло проти Трампа звинувачення в порушенні державної таємниці й режиму зберігання документів, які можуть призвести до його ув’язнення – що також може статися вперше в історії.
Спеціальний комітет Палати представників США, який розслідує штурм Капітолія 6 січня 2021 року, у п'ятницю офіційно направив повістку 45-му президенту Дональду Трампу для надання свідчень у справі.
Про це повідомляє CNN.
У повістці комітет вимагає від Трампа до 4 листопада передати запитувані документи, пов’язані з розслідуванням подій 6 січня, і "надати свідчення під присягою протягом одного або кількох днів, починаючи приблизно з 14 листопада".
"Як показали наші слухання, ми зібрали незаперечні докази, зокрема від десятків ваших колишніх призначенців і співробітників, що ви особисто влаштували й керували численними зусиллями, спрямованими на скасування президентських виборів 2020 року і перешкоджання мирному переходу влади", – йдеться в листі комітету на адресу Трампа.
Сам він у відповідь опублікував у власній мережі Truth Social розлогий допис із критикою роботи комітету 6 січня, та ухилився від прямої відповіді, чи буде давати свідчення. За даними CNN, Трамп обговорює відповідь на повістку з юристами.