Сенатори-демократи відмовляються спонсорувати ізраїльських окупантів

ПОЛІТИКА
31.10.2023, 18:31
Сенатори-демократи відмовляються спонсорувати ізраїльських окупантів
Фото: The Hill

У Конгресі США відсутня двопартійна одностайність фінансової підтримки державного утворення Ізраїль. Мільярди доларів зависли у повітрі.

Про це заявив голова сенатського комітету із зовнішніх відносин Бен Кардін, демократ зі штату Мериленд.

Американський сенатор пояснив, що пропозиція республіканців підтримати грошима уряд Беньяміна Нетаньягу шляхом урізання бюджету податкової служби є абсурдною.

«Відверто кажучи, ця ідея не прохідна. Це отруйна пігулка, яка зашкодить усім. Треба бути більш розважливими, а не спонтанно реагувати, як це робить новообраний спікер Палати представників», — пояснив Бен Кардін.

Прикметно, що з ним солідарні проукраїнські сенатори-республіканці: Мітч МакКонелл (від штату Кентуккі), Ліндсі Ґрем (від штату Південна Кароліна) і Роджер Вікер (від штату Міссісіпі). Вони також не прихильні до ідеї розділення допомоги Україні, Ізраїлю та країнам-союзникам в Індійсько-тихоокеанському регіоні.

«Я вважаю, і мої колеги підтримують мене у цьому, що найбільш розумним кроком буде зберегти всі пріоритети разом. Розділяти виділення фінансової допомоги посилить розбіжності й підозри у таборі наших іноземних партнерів», — прокоментував ситуацію Роджер Вікер.

Станом на сьогодні головним лобістом спонсорування Ізраїля є представник єврейської громади у США і негласний лідер євреїв-конґресменів Чак Шумер. Він переконаний: «Вашинґтон не має розкоші ховати голову в пісок або залишати друзів із Тель-Авіва напризволяще», забуваючи, що ці «друзі Америки» безпосередньо винні у тому, що нині діється на Палестинській землі.

вибір редакції
Читайте також:
Світ
22 млн американців можуть втратити інтернет перед виборами.
03 січня, 09:29
Світ
Дональд Трамп випереджає Байдена серед іспаномовних та молодих виборців
02 січня, 10:35
Світ
Гантеру Байдену може загрожувати максимум 17 років ув'язнення, якщо його визнають винним.
08.12.2023, 09:27
Політика
У намаганні схилити на свій бік конґресменів-республіканців Білий дім робить крок уперед і два назад. Але Україні від цього не стає легше.
06.11.2023, 18:41
Новини
Мітч МакКоннел наголосив — якщо не приструнити вісь зла сьогодні, то завтра вона почне атакувати НАТО.
23.10.2023, 14:25