Сербія як новий дім для терористів із ПВК «Вагнер»

СВІТ
01 червня, 20:04
Сербія як новий дім для терористів із ПВК «Вагнер»
Фото: YLE

Маленька балканська республіка перетворилася на запасний майданчик найманців Євгєнія Прігожина, які тренують місцевих радикалів.

Про це безпосередньо з нетрів Белграду повідомили розслідувачі фінляндського суспільного мовника "Yle", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як з'ясували наші іноземні колеги-журналісти, у Сербії не перший рік діє рекрутингова мережа під егідою російської приватної військової компанії "Вагнер".

Є офіційні та неофіційні групи й рухи, які підтримують стосунки не стільки з владою РФ, скільки з подібними до групи Прігожина бандформуваннями; деякі їхні учасники мають бойовий досвід, набутий у Криму і на Донбасі.

«Сьогодні "Вагнер" у центрі уваги сербської громадськості насамперед через регулярні оголошення про набір бійців. Чи поїдуть ці найманці на український фронт, – не уточнюється. Деякі серби, здебільшого праворадикальні елементи, охоче йдуть у ці рекрутингові центри, але президент Александр Вучіч пообіцяв таких "добровольців" притягнути до кримінальної відповідальності.

Тож група "Вагнера" перейшла у соціальні мережі, щоби уникнути законодавчого переслідування у Сербії. Зараз росіянам у вербуванні допомагає організація "Народна патрола " на чолі з неонацистом Дамняном Кнєжевичем. Раніше цю структуру через дипломатично-культурний фонд "Россотрудничество" відкрито фінансував Кремль, зараз ні. Це дає Росії вплив.

Росія може скористатися ультраправими групами, коли настане відповідний момент. Швидше за все ватажку "Вагнера" дали вказівку опанувати терен Сербії, щоби збурити цю балканську республіку і сусідів, скажімо Косово, Боснію чи Чорногорію. У будь-якому випадку ультраправа організація Кнєжевича мріє про появу "Велику Сербію" і виступає за нормалізацію відносин із Москвою», – заявили розслідувачі видання "Yle".

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує читачам про те, що днями влада Сербії дозволила розгорнути підрозділи власних збройних сил біля кордону з Косово.

Читайте також:
Політика
Найбільше дезінформації Московія розповсюджує через соцмережу X (Twitter) Ілона Маска, — Єврокомісія.
вчора, 09:39
Політика
Московитським пропагандистам ввижаються солдати НАТО у Вірменії.
24 вересня, 10:44
Війна
На росії школяр напав із ножем на вчителів та учнів
11 вересня, 13:43
Війна
Московія хоче відновити свій вплив на громадську думку та маніпулювати нею і водночас приховати, що це робота її спецслужб.
26 серпня, 08:07
Політика
Його мета - підірвати постачання зброї в Україну
17 серпня, 08:23
Блоги
Незабаром ворог випустить у прокат їхній новий пропагандистський опус. Його мета: перебрехати торішню трагедію Бучанської різанини.
21 липня, 19:04