Сергій Каплін знову хоче пройти в Парламент, зігравши на довірі полтавців
Одіозний народний депутат Сергій Каплін, який позиціонує себе як поборник прав полтавців, насправді звичайнісінький базікало. Схоже він звик вирішувати не проблеми полтавців, які делегували його до Верховної ради, а працювати на власний рейтинг та кишеню. Ось Каплін і влаштовує витівки, на кшталт приковування себе наручниками до батареї, анонсує піший похід з обласного центру до Києва, вибивання дверей до приймальні Полтавського міського голови.
Сергій Каплін – пустобрех і базікало
Ставши народним депутатом Сергій Каплін не поспішав виконувати свої обіцянки перед виборцями, не переймався проблемами міста. Та й, мабуть, не знав про них, адже з 18 років мешкає в Києві. Його полум’яні промови про боротьбу проти підвищення тарифу на проїзд у міському транспорті так і залишилися промовами. Як і обіцянка про позачергові вибори міського голови Полтави. Тим часом прості полтавці змушені платити за проїзд 3 гривні та терпіти мера, який продовжує перетворювати обласний центр на сміттєзвалище.
Простий хлопчик із села у 18 років був вхожим у Київську міськраду та Парламент. Де порився собака?
Українських політиків великорозумний депутат називає проектами олігархів. Мабуть, Каплін забув, чиїм проектом є він. Пан Сергій зобов’язаний своєю кар’єрою батькові Миколі Миколайовичу, який у середині 1990-х років був радником Валерія Пустовойтенка, на той момент прем’єр-міністра країни. Хоча сам нардеп і любить підкреслювати, що він виходець зі звичайної сільської родини. Тепер стає зрозумілим, як у 18 років Сергій Каплін став помічником голови комісії Київради з питань захисту прав споживачів, помічником голови комітету ВР України з питань промислової політики, а у 24 – директором агентства з питань міжнародного ділового партнерства «Укрексімцентр».
Сьогодні він у БЮТі, а завтра вже в УДАРі, де буде післязавтра Каплін
Не звикати нардепу і до зміни політичних партій. Із 2000 по 2004 роки він був членом Партії промисловців і Підприємців України Анатолія Кінаха і навіть входив у її політраду. У 2007-2010 роках працював помічником Наталії Королевської, на той момент члена фракції Блоку Юлії Тимошенко. Гастролював областями України та піарив свою шефиню. Від імені Королевської розсилав листи по обласних адміністраціях, вимагаючи то навісь на чиємусь наметі підправити, то сходи в парку полагодити. Проте вже в 2010-2011 роках став членом партії «Фронт змін», а звідти перейшов в «УДАР».
Каплін – Робін Гуд і Ленін в одній особі
Каплін звик давати вказівки уряду, парламенту, президенту. Під час минулих виборів до Верховної ради, бажаючи показати людям свою нібито значущість та авторитетність, розповідав що надсилає листи владі: «прем’єр-міністру Азарову – полагодити ліфти в під’їздах. Люди травмуються. Презденту Януковичу – відібрати незаконно отриманий хабар у віце-мера Кременчука Погрібного»». Уявивши себе Робін Гудом, Каплін ще й погрожував, що інакше «Народна антикорупційна армія» прийде і всіх виловить: «кривдників простих людей – корупціонерів, бандитів, політиків». Чи писав він і справді такі листи – невідомо. Схоже, що це не більше, ніж порожні слова, піар перед виборами.
Каплін любить порівнювати себе з вождями. В інтерв’ю одному з місцевих інтернет-видань він сказав, що схожий на Володимира Леніна. А дружина, дивлячись на деякі його фото, почала вірити у його перевтілення. Ось така багата уява в нардепа! До речі, про родину: Сергій Каплін був одружений не один раз. У нього троє дітей. Проте, схоже, що живуть вони за рахунок Духа Божого, судячи з декларації про доходи народного депутата у 2013 році. За нею він живе на «голу» депутатську зарплату в розмірі 10 тисяч гривень та немає нерухомості. Та й самі члени родини в декларації не вказані. Якщо вірити декларації, протягом 2013 року народний депутат отримав 236 тисяч 699 гривень, із них 35 тисяч – матеріальна допомога. У документі немає інформації про житловий чи садовий будинки, квартиру, земельні ділянки, гаражі, автомобілі, водні засоби та повітряні судна. Скромний Каплін не має рахунків та депозитів у банках, цінних паперів чи акцій.
Логічно виникає запитання: звідки в такого скромного депутата гроші на передвиборчу агітацію? На минулих виборах до Парламенту все місто було заставлено його наметами, агітатори роздавали перехожим агітзазету, власником якої він є. Та й на нинішніх виборах біл-борди з нардепом ледь не на кожному кроці, а його люди активно роздають газети та календарики від нього.
Обізнані люди подейкують, що Сергій Каплін має заможних покровителів, які займаються очищенням води. Мабуть, свого часу вони наймали майбутнього народного депутата для влаштування скандалів на підприємствах, які потім захоплювали рейдерським шляхом. Проти Сергія Капліна управління МВС України в Полтавській області було відкрите кримінальне провадження за фактом погроз депутата на адресу судді. До міліції звернулася сама суддя. Каплін, звісно ж відкинув усі звинувачення.
Не допустіть нововтіленного Леніна-Капліна у Верховну Раду
Каплін довго визначався, де йому йти в нардепи – в Полтаві, Кременчуці чи то в іншому районі області. Згодом вирішив зіграти на довірі полтавців і на цьогорічних виборах народних депутатів.
Відділ моніторингу «Останнього Бастіону»
Марії Глафірової, «Рідна Полтавщина»