Шевченка у світі знають краще за Пушкіна

27.08.2023, 17:37
Шевченка у світі знають краще за Пушкіна
Фото: Facebook

Але саме працями діячів так званої російської літератури зачитуються досі західні інтелектуали, бо вважають, що зможуть пізнати душу росіян.

Цікавий світовий рейтинг за кількістю перекладів авторів, в якому поет Тарас Шевченко у першій десятці. Думаю, більшість перекладів Шевченка мовами світу протеґувалася ще у часи СССР.

Там була, наприклад, потужна перекладацька кампанія на 100-річчя з дня смерті у березні 1961-го. Тоді Москва це використовувала у Холодній війні проти Заходу, передусім США (відкриття пам'ятника у Вашинґтоні).

При цьому вся ця московська перекладацька індустрія не змогла засунути  у нижченаведений рейтинг ні Пушкіна, ні Толстоєвського, ні иншу болотну холєру. Як до речі нічого у них не вийшло і з пам'ятниками Пушкіну.

Зауважу, що вони мали йти синхронно за всіма Шевченками по всьому світі. Проте Пушкін "нє взлєтєл", а де взлєтал, – там тепер безладно падає...

P.S. Правильно Імре Мадач – пункт 9 у рейтингу нижче.

Шевченка у світі знають краще за Пушкіна_1
Автор : Ростислав Мартинюк
Читайте також:
Політика
Нині мало хто зберігає холодну голову і тверезе мислення у вирі подій. Однак слід розуміти, що без цього важко лишатися людиною.
14 квітня, 09:18
Політика
Кожен кремлівський керманич підлаштовував під себе не тільки теперішнє, але й минуле. І путін тут не першовідкривач, а закривач.
12 квітня, 07:12
Книги
Західні ж поціновувачі російської літератури, відвідавши Київ, могли б дізнатися про такого Булгакова, про якого не розкажуть у Москві...
08 квітня, 20:28
Полтава
Депутати з чиновниками погодили план щодо усунення назв, які мають російське або совєцьке походження. Виявляється, не все ще декомунізовано.
26 березня, 20:23
Світ
Перш за все парламенту балтійської республіки пропонується дерусифікувати сайти урядових відомств. Вони мають попит і серед українців.
20 лютого, 08:25
Політика
Цієї весни, 4-6 квітня, в одному з естонських міст відбудеться Конґрес Вільних Націй. Він покликаний сприяти розвалу недоімперії РФ.
02 лютого, 13:40