Шевченка у світі знають краще за Пушкіна

27 серпня, 17:37
Шевченка у світі знають краще за Пушкіна
Фото: Facebook

Але саме працями діячів так званої російської літератури зачитуються досі західні інтелектуали, бо вважають, що зможуть пізнати душу росіян.

Цікавий світовий рейтинг за кількістю перекладів авторів, в якому поет Тарас Шевченко у першій десятці. Думаю, більшість перекладів Шевченка мовами світу протеґувалася ще у часи СССР.

Там була, наприклад, потужна перекладацька кампанія на 100-річчя з дня смерті у березні 1961-го. Тоді Москва це використовувала у Холодній війні проти Заходу, передусім США (відкриття пам'ятника у Вашинґтоні).

При цьому вся ця московська перекладацька індустрія не змогла засунути  у нижченаведений рейтинг ні Пушкіна, ні Толстоєвського, ні иншу болотну холєру. Як до речі нічого у них не вийшло і з пам'ятниками Пушкіну.

Зауважу, що вони мали йти синхронно за всіма Шевченками по всьому світі. Проте Пушкін "нє взлєтєл", а де взлєтал, – там тепер безладно падає...

P.S. Правильно Імре Мадач – пункт 9 у рейтингу нижче.

Шевченка у світі знають краще за Пушкіна_1
Автор : Ростислав Мартинюк
Читайте також:
Війна
Поки росіяни цементують свою присутність на окупованих теренах насадженням власної «культури», в Україні оберігають все російське. Чому так?
04 грудня, 13:55
Політика
Україна нічим не завдячує ідейному трубадурові кривавої імперії з центром у Москві. А тому місце Алєксандра Сєргєєвіча на цвинтарі історії.
21 листопада, 10:52
Полтава
Ініціативна громадськість звернулася до влади з пропозицією увічнити нашу землячку, славетну українську акторку епохи німого кіно.
12 вересня, 18:35
Полтава
Завдяки ініціативі "Останнього Бастіону" у Полтавській топоніміці вшановано пам'ять незламного борця за волю Ічкерії.
22 травня, 17:17
Політика
Будівля, де до лютого 2022 року знаходилося дипломатичне представництво країни-агресорки, слід зробити місцем пам'яті про злочини росіян.
22 квітня, 21:08
Світ
Поки тувинські чоловіки гинуть за вигаданий пропагандистами "русскій мір",  у них на батьківщині розгорнули справжню дерусифікацію.
12 квітня, 22:19