Шкільні підручники «грішать» на граматичні помилки та русизми, – у МОН обіцяють все виправити

ПОЛІТИКА
24 лютого, 18:02
Шкільні підручники «грішать» на граматичні помилки та русизми, – у МОН обіцяють все виправити
Фото: Останній Бастіон

Сьогодні експертиза з перевірки якості підручників є платною. За неї мають платити особисто автори.

Для того, аби повністю забезпечити дітей новими підручниками необхідно два роки.

Про це заявила Міністр освіти й науки України Ганна Новосад на прес-конференції, присвяченій відбору та експертизі шкільних підручників, передає кореспондент «Останнього бастіону».

«Взагалі нам необхідно два роки для виконання плану з отримання дітьми якісних підручників», – запевняє Новосад.

Окрім міністра на прес-конференції були присутні: освітній омбудсмен Сергій Горбачов, керівник Українського інституту розвитку освіти Вадим Карандій, очільник Інституту модернізації змісту освіти Костянтин Трушковський.

Сергій Горбачов підкреслив, що багато підручників мають суттєві недоліки, найхарактерніші – це граматичні помилки та русизми. «При цьому необхідній перевірці підлягають не лише підручники, а і посібники та зошити для учнів».

У свою чергу Костянтин Трушкорвський вказав на той факт, що на сьогодні експертиза з перевірки якості підручників є платною. І за неї мають сплачувати особисто автори.

За інформацією чиновників на підручники у минулому році витратили понад 576 млн грн, у цьому році вже закладено понад 587 млн. При цьому у минулому році загальний тираж складав 13,3 млн екземплярів, а у цьому – 10,5 млн.

Окремо чиновники планують оголосити відбір на створення 24 посібників, які спрямовані для роботи з учнями початкової школи, а саме: на організацію освітнього процесу в інклюзивних класах, розвиток критичного мислення, формування ціннісних орієнтацій, формування емоційного інтелекту, медіаграмотності та організацію взаємодії з батьками тощо.

Наголошується, що з 24 по 12 березня триватиме другий етап відбору, за умовами якого вчителі на місцях самі обиратимуть для своїх шкіл підручники.

Урядовці говорять, що докладуть максимум зусиль, аби перемогли лише кращі автори та обіцяють не допустити тиску на вчителів з боку зацікавлених осіб.

До того ж, педагоги можуть поскаржитися на тиск при відборі підручника на спеціальну гарячу лінію, що співпрацює зі службою освітнього омбудсмена: «Гаряча лінія» - 044-248-17-50 [email protected]
Або безпосередньо освітньому омбудсмену: +380 44 406-72-34, +380 95 143-87-26.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Відповідні рекомендації опублікувало Міністерство освіти і науки в середу, 5 серпня
05 серпня, 20:25
Чиновники МОН піддали сумніву якість присудження наукових ступенів аспірантам і здобувачам спеціалізованими вченими радами.
15 червня, 14:29
«Має  бути діалог, але не залежність. Залежати КСУ ні від кого не збирається»
14:37
"Слуга народу" Анатолій Гунько, який переміг Олега Ляшка на довиборах у Верховну Раду, приховав свою участь у земельній афері.
10:03
Керівництво навчального закладу в приміщення не допускають спецпризначенці.
28 жовтня, 17:00
Кабмін вже перейшов на роботу в режимі онлайн.
28 жовтня, 16:01