Школярка з Тульської області намалювала антивоєнну картинку

ВІЙНА
28.02.2023, 10:24
Школярка з Тульської області намалювала антивоєнну картинку

На її батька завели справу, а її хочуть відправити до дитячого будинку

Шестикласниця Марія Москальова із міста Єфремова Тульської області намалювала на уроці картинку на підтримку України.

Вчителька повідомила про це керівництво школи, дівчинку кілька разів забирали до поліції та у ФСБ, а на її батька завели кримінальну справу за статтею 280.3 про «дискредитацію ЗС рф» через коментарі в соцмережах.

Дівчинка зробила ще у квітні 2022 року. Вчителька дала завдання намалювати картинки на підтримку російських військ в Україні. Дівчинка намалювала жінку з дитиною, на яких з боку росії летять ракети, а з обох боків – російський та український прапори.

Російською вона написала «Ні війні», а українською — «Слава Україні».

Директор викликала поліцію, але дівчинці вдалося втекти додому, бо на виході зі школи вона назвала поліцейським чуже прізвище.

Наступного дня, коли дівчинка прийшла до школи, директор знову викликала поліцію та службу опіки. Марію та її батька Олексія Москальова, який прийшов за дочкою, доставили до відділення.

Батька допитали. На його сторінках в «Однокласниках» та у «ВКонтакті» знайшли коментарі на підтримку України та картинки з карикатурами на кремлівського бункерного щура владіміра путіна.

На Москальова склали протокол за статтею про «публічні дії, направлені на дискредитацію ЗС рф». Того ж дня Олексія судили та оштрафували на 32 тисячі рублів за коментар в «Однокласниках», де йшлося: «Армія росії. Гвалтівники поруч із нами».

Олексій запевнив дочку, що хвилюватися більше нема про що, і наступного дня вона знову пішла до школи. Незабаром Олексію зателефонували та повідомили, що дочку забрали співробітники ФСБ.

«Я прилетів туди. Мене зустріли ФСБшники. Я спитав: „Де моя дочка?“ Відповіли, що вона у сусідньому кабінеті, з нею проводять розмову. Три з половиною години вони розповідали мені, що я неправильно виховую дитину: говорили, її в мене заберуть, а мене посадять. Пропонували, щоб Марія очолила якусь молодіжну команду на підтримку російських військ, але я відмовився, сказавши, що донька має багато занять і гуртки, часу не залишається», — розповів Москальов.

З того часу Марія більше не ходила до школи. За тиждень до Нового року, за словами Москальова, йому зателефонувала людина, яка представилася співробітником адміністрації міста Єфремова та сказала, що вони приготували подарунок для дитини. Олексій вважав це підозрілим і нікуди не пішов.

Перед Новим роком до них прийшли з обшуком. Забрали всі накопичення Олексія — 125 тисяч рублів та 3150 доларів, техніку та документи. Сфотографували малюнок доньки із написом «Слава Україні!».

Після обшуку Олексія відвезли на допит до ФСБ, а Марію — до «соціальної установи».

Чоловіка питали: «Звідки в тебе долари? Хто твій господар? На кого ти працюєш? За повторну дискредитацію військ на нього завели кримінальну справу (ч.1 ст. 280.3 КК). За словами Москальова, на допиті його били «головою об стіну та підлогу».

«Вдень закрили в кабінеті на дві з половиною години, включили на повну гучність гімн росії та пішли. Стіни тряслися.

Після цього в мене схопило серце. Вони злякалися, що я там помру, викликали швидку. Лікарі виміряли тиск, дали дві пігулки, зробили укол та поїхали. Після цього ФСБшники мені показали коментар доньки у „ВКонтакте“: на пост про те, що „наші хлопці гинуть, не шкодуючи свого життя“, Маша пише: „А за яку суму вони там гинуть — за двісті тисяч на місяць чи трохи більше?“» – розповів Олексій.

Наступного дня Олексія відпустили, він забрав доньку з притулку, вони зібралися і поїхали з Єфремова. За статтею про повторну «дискредитацію» Олексію загрожує до трьох років позбавлення волі. Він один виховує доньку і боїться, що, якщо його посадять, вона потрапить до дитячого будинку.

Читайте також:
Політика
«Слуги урода» планують дозволити Нацгвардії використовувати собак для затримання адмінпорушників та припинення масових заворушень
23 травня, 17:33
Політика
На тижні китайський комуністичний диктатор завітав до угорського васала. Пекін остаточно забирає під своє крило Будапешт.
12 травня, 10:27
Війна
Білоруський диктатор будує під Сочі величезну резиденцію
01 травня, 10:00
Політика
Відмова у наданні консульських послуг громадянам України — аналог гранати, яку кидали у совєцькому флоті вслід тим, хто стрибнув із корабля.
25 квітня, 13:43
Світ
На вулицях Будапешта знову з'явилися патрулі комуністичних поліцаїв. Їх цілеспрямовано завезли із КНР для нагляду за китайцями.
14 квітня, 12:45
Опінії
Команда Єрмака зайшла на телеканал «Ми – Україна».
09 квітня, 09:07