Що приховує ВО Директора ДБР

ПОЛІТИКА
10.11.2021, 11:27
Що приховує ВО Директора ДБР

Незалежний орган чи філіал СБУ ?

Контррозвідка СБУ справді творить дива. Вчорашнє затримання головного ката «Ізоляції» – це справді круто. Сподіваємось, його не обміняють, а дадуть довічне.

Є все-таки плюси в тому, що Баканов та Наумов зосереджені виключно на контрабанді, на поповненні засіків Банкової, з яких треба годувати депутатів, Шефіра та забезпечувати на майбутнє «подушку безпеки». Поки Баканов зосереджений на грошах, контррозвідці ніхто не заважає працювати, не зливає інформацію – і ось результат, - резюмують наші колеги з видання ОРД.

Отже, відсторонимося від СБУ. Нам уже неодноразово повідомляли, що із СБУ за контрабандні потоки зараз активно бореться ДБР. Організація вже не така вже й молода, але малопомітна. І не тому, що немає «зашкварів». А просто через те, що критична маса скандалів ще не нагромадилася. Але... час уже близько.

ДБР було створено у 2016 році. Фактично працювати воно почало у 2018 році. На утримання ДБР уже було виділено 2,7 мільярда гривень. На цей рік у бюджеті заплановано 2,5 мільярда гривень. Штат – 1600 працівників.

Оклади - дивовижні:

  • Лейтенант зі старту отримує 30 тисяч гривень.
  • 42 тисячі гривень для слідчих та оперативників.
  • Премії для керівників підрозділів – 23 прожиткові мінімуми.

Функціонал у ДБР дуже серйозний: «Службові особи слідчих підрозділів ДБР є слідчими. Вони здійснюють досудове розслідування злочинів:

  1. вчинених Президентом України, повноваження якого припинено, Прем’єр-міністром України, членом Кабінету Міністрів України, першим заступником та заступником міністра, членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Антимонопольного комітету України, Головою Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Головою Фонду державного майна України, його першим заступником та заступником, членом Центральної виборчої комісії, народним депутатом України, Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини, Директором Національного антикорупційного бюро України, Генеральним прокурором, його першим заступником та заступником, Головою Національного банку України, його першим заступником та заступником, Головою Національного агентства з питань запобігання корупції, його заступником, Секретарем Ради національної безпеки і оборони України, його першим заступником та заступником, Постійним Представником Президента України в Автономній Республіці Крим, його першим заступником та заступником, радником або помічником Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, суддею, працівником правоохоронного органу, особою, посада якої належить до категорії «А», крім випадків, коли досудове розслідування цих злочинів віднесено до підслідності НАБУ;
  2. вчинених службовими особами Національного антикорупційного бюро України, усіма прокурорами Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, крім випадків, коли досудове розслідування цих злочинів віднесено до підслідності НАБУ;
  3. проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини), крім злочинів, передбачених статтею 422 Кримінального кодексу України.

А от результат діяльності ДБР – мізерний. 40 відсотків кримінальних проваджень – самоволки солдатів та дезертирство. Інші – цікаві бізнес-теми, на кшталт обілечувания «чорних лісників», ну і, звичайно ж, контрабанда. Тут ДБР намагається активно конкурувати із СБУ. А іноді співпрацювати. Тому що все нинішнє керівництво ДБР, Сухачов та Соколів – вихідці із СБУ.

Що приховує ВО Директора ДБР_1

Оскільки риба гниє з голови, почнемо нашу розповідь про Олексія Сухачова. Почнемо з офіційної біографії.

Народився у 1978 році у м. Харкові.

У 2000 році закінчив Національну юридичну академію України імені Ярослава Мудрого за спеціальністю «Правознавство».

Доктор юридичних наук, захистив дисертацію за спеціальністю: «Кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза; оперативно-розшукова діяльність».

Заслужений юрист України.

З 2000 року розпочав військову службу в органах державної безпеки, пройшов шлях від слідчого, оперуповноваженого до заступника начальника Головного управління Центрального управління СБ України.

Протягом 2017-2019 років працював заступником начальника Департаменту Генеральної прокуратури України.

Протягом 2019-2020 років проходив військову службу в Службі зовнішньої розвідки України.

За результатами відкритого конкурсу у серпні 2020 року призначений на посаду заступника Директора Державного бюро розслідувань.

Сухачов мудро мовчить про те, що у СБУ він служив… природно у ДКЗЕД. "Економіст". Потім із СБУ виперли, бо брав не по чину, сховався у розвідці. Типова біографія «комерційного СБУшника». Небагато деталей про службу Сухачова в СБУ.

Хоча ГУ КЗЕ у системі СБУ формально покликане займатися захистом національних економічних інтересів, розкриттям та профілактикою злочинів в економічній сфері, діяльність Сухачова О.О. на посаді заступника начальника цього управління свідчить про те, що саме він займається тим, проти чого має боротися.

Заступник начальника Головного управління контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБУ (ГУ КЗЕ СБУ) полковник Олексій Сухачов за роки своєї служби у відомстві налагодив злочинні корупційні схеми для власного збагачення.

Зокрема, протягом 2013-2015 років він організував на плановій основі одержання хабарів:

— За кришення конвертаційних центрів в Одеській, Харківській та Дніпропетровській областях.

— За продаж задокументованих матеріалів, які показують крадіжки банкірів коштів рефінансування НБУ, незаконного виведення коштів за кордон.

— За зняття спеціальних санкцій Міністерства економічного розвитку та торгівлі України (попередньо поставлені підконтрольними Сухачову підрозділами) з підприємств, які порушили законодавчо встановлені терміни повернення валютної виручки або товарів з-за кордону. Останній приклад — у серпні 2014 р. управлінням ГУ КЗЕ застосовано спеціальну санкцію торговельній мережі Гуд Вайн, підставою для чого стало нібито порушення порядку оформлення та оплати акцизних марок на продукцію, що імпортується. Вказана обставина викликала відкрите невдоволення власників підприємства у зв'язку з вимаганням хабаря.

— За допомогу уникнути кримінальної відповідальності осіб, які вчинили кримінальні злочини. Наприклад, у липні 2014 року під час перевірки правоохоронними органами протиправної діяльності Берліна В.М. Сухачов О.О. допоміг зазначеній особі за грошову винагороду уникнути кримінальної відповідальності шляхом забезпечення її виїзду через аеропорт Бориспіль за кордон до Туреччини.

У реалізації своїх незаконних задумів Сухачов активно використовував медійні можливості міжфракційного депутатського об'єднання Депутатський контроль, до якого зокрема входили депутати фракції Народний фронт Максим Поляков та Віктор Романюк, а також безпартійний козак Михайло Гаврилюк.

Максим Поляков, Віктор Романюк та Михайло Гаврилюк
Максим Поляков, Віктор Романюк та Михайло Гаврилюк

Використовувана Сухачов схема, наступна: маючи певний компромат на того чи іншого чиновника чи політика, він, маючи постійний зв'язок з депутатом і секретарем Депутатського контролю Максимом Поляковим, організує через цю депутатську групу замовні інформаційні кампанії зі зливів, після чого у фігурантів вимагають чималого хабаря, або їх усувають з посад.

Одним із найгучніших прикладів таких інформаційних вкидів була організована Депутатським контролем інформаційна хвиля з вимогою порушити кримінальну справу проти голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої, яка, як стверджували Поляков та Ко, є локомотивом корупції в Україні.

Крім того, у квітні-травні 2014 року Сухачов особисто і через підлеглих створював умови (запити, виклики для надання пояснень) для здирництва коштів у голови Державної іпотечної установи Камуза Андрія Олександровича, що раніше вже давав хабарі Сухачову за нерозголошення приватної інформації. У травні 2014 року про це стало відомо народному депутату Сергію Пашинському, який звернувся до тодішнього голови СБУ Валентина Наливайченка, і останній дав вказівку звільнити Сухачова, але його було лише на короткий термін усунуто з посади.

Вже в червні 2014 року після отримання грошової винагороди у розмірі 500 тис. доларів США від власника Фінростбанку, колишнього депутата від Партії регіонів Шатворяна В.Г. та голови правління банку Іваничева А.С., Сухачов використав ці кошти для призначення на посаду в.о. заступника начальника ГУ КЗЕ СБУ.

У другій половині 2014 року, втрутившись у розслідування кримінального провадження щодо розкрадання коштів у значних розмірах з боку власників та посадових осіб ПАТ "Брокбізнесбанк" та НБУ, Сухачов особисто пропонував членам правління НБУ та "Брокбізнесбанку" уникнути притягнення до відповідальності в обмін на 100 тис. доларів США за кожну особу, інакше він погрожував взяттям їх під варту.

У ході розслідування цієї справи Сухачов наблизився до колишнього першого заступника Генерального прокурора Герасимюка Н.В. (через його позаштатного помічника та за сумісництвом відомого банкіра Дениса Чернишова) та вимагав гроші з осіб, які проходять у справах, які спільно розслідуються СБУ із ГПУ.

У кожній справі чи епізоді, в яких мали місце факти корупційних діянь, але які потрапили в поле зору Сухачова, більшість матеріалів направлені до архіву або знищені та не передані слідству, а у випадках відкриття кримінального провадження вони не розслідувалися.

Листи читачів

Мовою оригіналу.

«Я вообще удивляюсь, как этот проходимец и потенциальный взяточник всплыл в ГБР?

Человек, который где-бы он не работал оставляет за собой череду особо тяжких коррупционных преступлений. Пребывая в руководстве ДКЗЭД СБУ брал по 500 тыс. долларов с банкиров, сидел на схемах в банковском секторе. За что с позором был изгнан со службы. Все материалы есть в управлении внутренней безопасности СБУ.

Входит не на последних ролях в организованную преступную группу из числа бывших и настоящих работником СБУ. Проанализируйте результаты его работы? Всегда там, где крутятся большие деньги. Потом наезд, получение взяток в особо крупных размерах, а из уголовного производства остается только обложка.

Народный депутат А. Дубинский снял фильм «Почему не сидит руководство НБУ?» Где подробно осветил деятельность ОПГ, в которую входит этот руководитель. Материалы проверки есть в УВБ СБУ.

Идя в ГБР, он правда подчистил свою биографию. Из интернета и в ютуб были изьяты компрометирующие его материалы. Поднимите все уголовные производства, которые сейчас расследует ГБР, спросите его, а что он делает на таможне? Правильно сидит на схемах. А убытки, которые причинило ГБР Украине удержанием кораблей с титановым сирьем в портах. Кто возместит убытки в миллионах долларов? Если он борется с преступностью в экономической сфере, то где результаты?

Устинова заявила, что ГБР нарушает ст. 216 УПК Украины, это соответствует действительности. Ибо Сухачев всегда там, где деньги. Запросите у погранцов информацию о его вояжах за границу, про элитный отдых? И все станет ясным. Если при Трубе ведомство ведомство только вставало на ноги, но так и не встало. Потому, что этот пришибленный набрал туда кого попало, а особенно из Львова.. То при Сухачеве ребята из Харькова, и ГБР стало филиалом СБУ.

Придите на Петлюры под здание ГБР там собрались бывшие сбушники и милиционеры, все стоял и трут. Им некогда работать. Недавно СБУ не поделив потоков на таможне приняло двоих из ГБР прямо у входа в здание на провокации взятки. Как случилось, что таким правоохранительным органом руководят люди не профессионалы и с таким бекграундом?»


А ми хочемо нагадати, що у березні 2021 року виконувач обов'язків директора ДБР Олексій Сухачов звітував про роботу відомства у Верховній Раді.

Тоді цей звіт викликав шквал критики з боку народних депутатів.

Своє обурення звітом ДБР висловила депутат від партії "Голос" Олександра Устінова.

"Зарплата в ДБР стартує від 40 тис. + надбавки та премії. Тобто, коли ти зелений без стажу приходиш туди на роботу, то вже маєш 40+ тис грн, а враховуючи захмарні премії - то реально це 60-80 тис. на старті.

В цей самий час 40% всіх справ ДБР - це самоволка, тобто самовільне залишення військової частини. Вийшов кока-коли купити - а тут відразу тебе слідак з оперативником з елітного ДБР пов'яжуть. Бо тре ж звітувати за такі зарплати.

Сьогодні нам в парламенті розказували, як їм важко, бо треба приміщення, ще людей. І от тоді вони запрацюють на повну.

В цей час директор ДБР в офіційному звіті до парламенту подає, що кількість підписників сторінки ДБР в ФБ виросла на 12 тис.

Ну добре, хоч не лайками звітують

Це просто сором. Іспанський сором", - обурилась Устінова.

Також нагадуємо, що справу про підпал автівки Геннадія Сікалова, де нами були встановлені замовники та конкретні виконавці злочину, ТУ ДБР у місті Полтаві "засекретили" та не дають дозволу на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження ані потерпілому (Геннадію Сікалову), ані його адвокатам.

Державне бюро розслідувань продало цю кримінальну справу психічнохворому кандидату неук Іллі Киві, який і організував даний підпал разом зі своїм психічнохворим посіпакою Сергієм Чередніченком.

Читайте також:
Кримінал
Міністр АПК разом із головою Держпродспоживслужби та його заступником створили злочинне угрупування.
вчора, 18:05
Опінії
Як можна перетворити 23 сотки «золотої» київської землі на цілих 1,2 Га, а потім безкарно її віджати собі в кишеню у всіх на очах?
вчора, 15:07
Новини
Одеська міська рада за бюджетні кошти відремонтувала водогін для ТОВ «Інфокс» олігарха Миколи Злочевського.
24 квітня, 16:26
Кримінал
Заступник міністра аграрної політики виїхав за кордон і не повернувся
24 квітня, 16:01
Політика
Дії «Державного оператора тилу» (ДОТ) завдають значної шкоди державним фінансам, а також зривають процес забезпечення армії харчуванням.
23 квітня, 16:37
Кримінал
НАБУ розшукує двох бізнесменів, котрих підозрюють в участі у схемі контрабанди на митниці.
23 квітня, 15:35