Кому потрібне Державне бюро розслідувань ?
40% всіх справ ДБР - це самоволка... вийшов кока-коли купити - а тут відразу тебе слідак з оперативником з елітного ДБР пов'яжуть
Три роки тому, листопаді 2018-го року почало працювати Державне бюро розслідувань.
Дану структуру було створено для розслідування кримінальних справ, вчинених посадовими особами, які згідно з ч. 1 ст. 9 Закону «Про державну службу», займають особливо відповідальне становище у країні. ДБР може розслідувати злочини начальників державних управлінь, народних депутатів, міністрів, суддів і навіть президента.
Зарплатня слідчих ДБР перевищує середню зарплату в Україні в 5 разів.
Станом на 2019 рік середньомісячна заробітна плата одного працівника ДБР становила 42.4 тис. грн. Станом на 2020 рік зазначені витрати передбачені ДБР на одну особу рядового та начальницького складу – 58,4 тис. грн.
У березні 2021 року Державне бюро розслідувань опублікувало на своєму сайті Паспорт бюджетної програми на 2021 рік. Обсяг бюджетних призначень становить 2 млрд 484 млн 78 тис. гривень. На забезпечення виконання функцій та завдань, покладених на Державне бюро розслідувань, спрямовано 2 млрд 484 млн 12 тис. гривень, та на погашення кредиторської заборгованості зареєстрованої в органах ДКСУ – 65,6 тис. гривень. Чисельність працівників рядового та начальницького складу становить 1 тис. 160 осіб, кількість державних службовців та інших працівників системи ДБР становить 540 осіб. Середня заробітна плата особи начальницького складу становить 67,3 тис. гривень, а одного державного службовця чи іншого працівника – 60,9 тис. гривень. Також у Паспорті бюджетної програми зазначаються середні витрати на придбання одиниці спецтранспорту – 1 млн 15 тис. гривень, середні витрати на придбання одиниці комп'ютерної чи іншої техніки – 37,4 тис. гривень.
У березні 2021 року виконувач обов'язків директора ДБР Олексій Сухачов під час звіту у Верховній Раді про роботу бюро скаржився на недостатнє фінансування, що їм не вистачає приміщень, обладнання, людей. Звітував Сухачов і про резонансні справи.
Звіт Сухачова не влаштував нардепів.
Своє обурення звітом ДБР висловила депутат від партії "Голос" Олександра Устінова.
"Зарплата в ДБР стартує від 40 тис. + надбавки та премії. Тобто, коли ти зелений без стажу приходиш туди на роботу, то вже маєш 40+ тис грн, а враховуючи захмарні премії - то реально це 60-80 тис. на старті.
Сьогодні нам в парламенті розказували, як їм важко, бо треба приміщення, ще людей. І от тоді вони запрацюють на повну.
Ну добре, хоч не лайками звітують
Це просто сором. Іспанський сором", - обурилась Устінова.
Правоохоронний орган із захмарними зарплатами, який має розслідувати корупцію серед державних службовців, реально розслідує самоволки, коли хлопці залишають військову частину та йдуть купувати кока-колу?!
Депутати звинуватили ДБР у відсутності результатів розслідування щодо зриву спецоперації із затримання «вагнерівців».
«Цей звіт повне лайно. Коли ви вручите підозру Андрію Єрмаку за зрив спецоперації по «вагнерівцях» за державну зраду, коли це буде, назвіть дату», – вимагав народний депутат партії «Слуга народу» Гео Лерос.
А ми хочемо нагадати, що ДБР за два місяці розслідування резонансної ДТП за участю нардепа партії «Слуга народу» Олександра Трухіна не змогло встановити, хто був за кермом автомобіля.
У справі призначено близько 10 судових експертиз, які проводять експертні установи. Висновків експертів поки що немає. «Жодної нової інформації на сьогодні немає», – повідомляють у відомстві.
Нещодавно у Києві співробітники СБУ провели спецоперацію, під час якої затримали двох співробітників Державного бюро розслідувань, які отримали від підприємця гроші для передачі хабаря. На замовлення бізнесмена ті, хто має боротися з корупцією, самі намагалися підкупити працівника прокуратури, щоб вирішити питання із забудовою. За інформацією СБУ, затримані системно «кришували» нечесний бізнес.
Також нагадуємо, що справу про підпал автівки Геннадія Сікалова, де нами були встановлені замовники та конкретні виконавці злочину, ТУ ДБР у місті Полтаві "засекретили" та не дають дозволу на ознайомлення з матеріалами кримінального провадження ані потерпілому (Геннадію Сікалову), ані його адвокатам.
Державне бюро розслідувань продало цю кримінальну справу психічнохворому кандидату неук Іллі Киві, який і організував даний підпал разом зі своїм психічнохворим посіпакою Сергієм Чередніченком.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що ДБР витрачає гроші платників податків на недешеві нагороди, а агенти ДБР планують шукати правопорушників через недешевий дзеркальний телескоп.