Що відбувається зі справами полтавських корупціонерів ?

КРИМІНАЛ
15 березня, 17:20
Що відбувається зі справами полтавських корупціонерів ?

20 березня відбудеться чергове судове засідання у справі Олексія Басана. А Валерій Головко не полишає спроби повернути собі Geländewagen

Півтора року тому НАБУ та САП завершили розслідування стосовно директора Агенства місцевих доріг Полтавської області Олексія Басана.

Що відбувається зі справами полтавських корупціонерів ?_1

Олексій Басан

Басана обвинувачують в нецільовому використанні 29 млн ₴ і зловживанні на 5,5 млн ₴ бюджетних коштів.

Національне антикорупційне бюро розпочало кримінальне провадження у серпні 2019-го року. 27 вересня 2022 року НАБУ та САП повідомили директору державного підприємства із утримання доріг у Полтавській області про підозру у зловживанні службовим становищем та нецільовому використанні коштів із державного дорожнього фонду.

«Останній Бастіон» кілька років поспіль намагається звернути увагу влади та правоохоронних органів на злочинну діяльність Басана. Розслідування НАБУ зачепило лише одну із численних корупційних схем.

За гроші, вкрадені на будівництві та обслуговуванні автомобільних доріг, Басан наразі будує шикарний маєток на березі річки у селі Терешки Полтавського району.

ВАКС пів року не може допитати усіх свідків у справі та перейти до судових дебатів.

Чергове (і схоже, що не останнє) судове засідання у цій корупційній справі має відбутися 20 березня.

Також немає значного просування у розгляді корупційної справи  Миколи Різника, якого не можуть відправити за ґрати більше 4-х років.

24 липня 2019 року було викрито на хабарі голову Опішнянської ОТГ. Миколу Різника затримали під час одержання 12 тисяч гривень хабаря від місцевого підприємця.

Що відбувається зі справами полтавських корупціонерів ?_3

Обрання запобіжного заходу Миколі Різнику. 2019 рік.

Ухвалою Зіньківського районного суду Полтавської області від 16.11.2021 Миколу Різника, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою), звільнено від кримінальної відповідальності, у зв'язку із закінченням строку досудового розслідування. Кримінальне провадження було закрито.

4 травня колегією суддів Полтавського апеляційного суду було розглянуто апеляційну скаргу  прокурора на вищевказану ухвалу. Полтавський апеляційний суд апеляційну скаргу прокурора задовольнив, ухвалу Зіньківського районного суду Полтавської області від 16.11.2021 було скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

20 жовтня 2022 року до Котелевського районного суду Полтавської області надійшло Кримінальне провадження щодо Різника Миколи Миколайовича за ст. 368 ч. 3 КК України.

Як і у справі Олексія Басана, Котелевський суд понад рік не може розглянути корупційну справу Різника, та відправити корупціонера за ґрати.

Станом на сьогодні вже відбулося більше 10 судових засідань у даній справі. Наступне судове засідання по корупційній справі Миколи Різника відбудеться 4 квітня 2024 року о 14 год. 00 хв.

12 жовтня 2023 року НАБУ та САП завершили розслідування за підозрою колишнього голови Полтавської ОДА Валерія Головка та його радника Олександра Літвінова в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.

Нагадаємо, НАБУ і САП повідомили про підозру ексголові Полтавської ОДА Валерію Головку, його експершому заступнику Андрію Пісоцькому та його раднику Олександру Литвинову у шахрайстві та одержанні неправомірної вигоди. Установлено, що у серпні 2017 року голова Полтавської ОДА за пособництва своїх першого заступника та радника висловив прохання надати та одержав від підприємця неправомірну вигоду в особливо великому розмірі.

Слідство встановило, що у 2017 році тодішній голова Полтавської ОДА за пособництва свого радника отримав від фінансового директора приватної компанії 176 тис. €, а пізніше ще й елітну автівку Mercedes-Benz-Brabus вартістю понад 6,5 млн грн.

За це посадовець забезпечив перемогу компанії у тендері, який проводила облдержадміністрація, та укладення договорів з обслуговування автодоріг. З метою приховання отримання неправомірної вигоди підозрювані використовували банківські рахунки компанії-нерезидента, а автівку оформили на іншу особу.

Фігурантам справи буде надано доступ для ознайомлення з матеріалами досудового розслідування, після чого справу буде передано на розгляд до Вищого антикорупційного суду.

Дивним чином, повідомлення про підозру не отримав Тимофій Голбан, коні якого дотепер пасуться на бюджеті Полтавської області. У квітні 2023 року НАБУ викликало Голбана на допит, але він виклики проігнорував.

НАБУ та САП за 5 років слідства не змогли знайти доказів причетності до цієї корупційної схеми Андрія Пісоцького.

САП скасувала повідомлення про підозру колишньому першому заступнику голови Полтавської обласної державної адміністрації Андрію Пісоцькому, оскільки не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді.

З численних ухвал ВАКС від 29 листопада ми дізналися про те, що кримінальне провадження № 52018000000000499 від 25.05.2018 щодо підозрюваного Андрія Пісоцького було закрито.

Справу було закрито на підставі п. 3 ч. 1 ст. 284 КПК (не встановлені достатні докази для доведення винуватості особи в суді і вичерпані можливості їх отримати).

САП та НАБУ досі не направили матеріали справи Головка-Літвінова на розгляд ВАКС. Підозрювані з жовтня 2023 року знайомляться з матеріалами справи.

30 січня 2024 року слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Андрій Біцюк виніс ухвалу, якою було продовжено строк дії обов'язків, покладених на Валерія Головка, у зв'язку із застосуванням щодо нього запобіжного заходу у виді застави.

Аналогічну ухвалу суддя Андрій Біцюк виніс і стосовно радника Валерія Головка Олександра Літвінова.

У серпні 2023 року Валерій Головко намагався отримати закордонний паспорт, імовірно, для втечі з України, але суд йому відмовив, оскільки існував реальний ризик його переховування від органу досудового розслідування, прокурора та суду.

Як повідомили «Останньому Бастіону» у пресслужбі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, справу Валерія Головка досі не передано на розгляд до Вищого антикорупційного суду. Підозрювані з жовтня 2023 року знайомляться з матеріалами справи.

Але, не зважаючи на завершення розслідування кримінальної справи шахрайські дії Головка продовжують вирувати навколо основного доказу у справі — автомобіля Mercedes-Benz-Brabus.

Наприкінці 2017 року Валерій Головко отримав від Альберта Уварова на день народження черговий хабар: автомобіль Mercedes G 63 AMG 2017 року випуску.

Як встановило слідство, Андрій Пісоцький поставив вимогу Уварову  про необхідність придбати на день народження Валерія Головка новий автомобіль Mercedes-Benz G 63 AMG. Уваров, розуміючи про відсутність можливості відмовитися від такої вимоги, вимушений був придбати зазначений автомобіль для Головка за власні кошти.

16.11.2017 Альберт Уваров придбав автомобіль Mercedes-Benz AMG G 63 вартістю близько 120 тисяч євро, та здійснив тюнінгові роботи в тюнінг-ательє «Brabus», за які заплатив ще близько 170 тисяч євро. Загальна вартість неправомірної вигоди, отриманої колишнім головою ОДА у вигляді автомобіля Mercedes-Benz AMG G 63, становлять приблизно 320 тисяч євро.

Що відбувається зі справами полтавських корупціонерів ?_5

Даний автомобіль було привезено до України з Німеччини, та було зареєстровано на брата першої дружини Валерія Головка В'ячеслава Кременчуцького.

Але в Україну автомобіль ввозив не Кременчуцький, а водій Альберта Уварова Олександр Головійчук.

Перша реєстрація Brabus відбулася 28 грудня 2017 року. Автівку було зареєстровано на Олександра Головійчука. Лише 14 березня 2018 року власником Mercedes-Benz-Brabus став В'ячеслав Кременчуцький.

Що відбувається зі справами полтавських корупціонерів ?_7

У квітні 2019 року Солом'янський районний суд Києва задовольнив клопотання НАБУ і наклав арешт на позашляховик Mercedes-Benz AMG G 63, переданий як хабар колишньому голові Полтавської обладміністрації Валерію Головку.

На початку квітня 2018 року Олександр Головійчук розірвав шлюб зі своєю дружиною Ленурою Головійчук.

За три роки жінка звернулася до суду, щоби визнати Mercedes-Benz AMG G 63 спільним майном подружжя. За її словами, вона випадково дізналася про продаж, який відбувся без її згоди, хоча вона ще була дружиною.

У вересні 2021 року Жовтневий суд міста Дніпро визнав, що половина Brabus належить Ленурі Головійчук.

Після цього адвокати останньої пішли до Вищого антикорупційного суду з вимогою зняти арешт з її частини автомобіля.

3 лютого 2022 року Вищий антикорупційний суд скасував арешт на автомобіль Головка. У судовому засіданні захисники змогли довести, що потреба у подальшому арешті відсутня. Справа розслідується майже 4 роки і всі необхідні слідчі дії з автівкою правоохоронці уже нібито провели. Тому суддя ВАКС Андрій Біцюк скасував арешт на автомобіль у частині заборони користуватися ним. Втім, його все ще не можна продавати.

В'ячеслав Кременчуцький 24 лютого 2023 року звернувся до суду з позовом до Олександра Головійчука про застосування наслідків недійсності договору. 

Йдеться про договір купівлі - продажу № 5341/2018/857206 легкового автомобіля марки Mersedes-Benz G 63 AMG, укладеного 14.03.2018 року між продавцем Головійчуком Олександром Васильовичем та покупцем Кременчуцьким В'ячеславом Івановичем.

Кременчуцький хотів отримати від Головійчука грошові кошти за недійсним договором, проценти та інфляційні втрати за користування грошовими коштами.

Всі ці судові процеси мають одну мету — вивести з корупційної справи Валерія Головка автомобіль, який був переданий йому в вигляді хабаря Альбертом Уваровим. І це їм майже вдалося. Договір купівлі-продажу автомобіля визнано недійсним, половина автівки опинилася у власності колишньої дружини Олександра Головійчука.

Для завершення афери не вистачало одного, щоб Головійчук «повернув» Кременчуцькому гроші. Після цього Mercedes-Benz-Brabus перестав би мати будь-яке відношення до Головка-Кременчуцького.

На щастя, суддя Жовтневого районного суду міста Дніпра Олександр Андрійович Антонюк розкусив наміри Головійчука та Кременчуцького. 13 жовтня суд відмовив у задоволенні позову Кременчуцького.

Що відбувається зі справами полтавських корупціонерів ?_9

І у цьому немає нічого дивного, адже автомобіль досі перебуває у власності брата першої дружини Валерія Головка. На щастя, ВАКС заборонив будь-які дії з його продажу чи перереєстрації.

Але корупціонери не полишають спроб відвоювати хабар у вигляді автомобіля Mercedes G 63 AMG 2017.

Що відбувається зі справами полтавських корупціонерів ?_11

В'ячеслав Кременчуцький подав апеляцію на ухвалу Жовтневого районного суду.

Але судді Дніпровського апеляційного суду не могли не помітити злочинних намірів Головка та Кременчуцького.

23 січня 2024 року колегія суддів Дніпровського апеляційного суду винесла ухвалу, якою апеляційне провадження було зупинено до набрання законної сили судовим рішенням у кримінальному провадженні No 52018000000000499 від 25 травня 2018 року за підозрою Головка Валерія Анатолійовича у вчинені кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 368 та ч. 4 ст. 190 КК України.

Цю ухвалу Кременчуцький наразі оскаржує у Верховному суді.

5 березня 2024 року Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду відкрив касаційне провадження у справі.

Ми не розуміємо, навіщо нам такі суди які роками розглядають кримінальні справи, а потім виправдовують корупціонерів.

Нахіба нам такі ВАКС, САП, НАЗК, ДБР, АРМА, БЕБ на які щороку виділяються мільярди з державного бюджету, а користі від нього ніякої?

Останній Бастіон продовжує стежити за подальшим розвитком корупційних справ Олексія Басана, Валерія Головка та Миколи Різника, та буде тримати читачів в курсі подій.

Автор : Микола Степаненко
Читайте також:
Опінії
У корупції винна влада і загадкова армія «чиновників» з Марсу, а прості українці прості жертви.
11:15
Опінії
Я викрив корупції на значно більшу суму.
10:11
Кримінал
Державне бюро розслідувань (ДБР) затримало керівницю Хмельницької МСЕК Тетяну Крупу. Їй оголосили про підозру.
05 жовтня, 15:15
Опінії
«Техас можуть грабувати лише техасці»...
05 жовтня, 13:26
Кримінал
Її син обіймає керівну посаду у ГУ ПФУ у Хмельницькій області. А сама Тетяна Крупа є депутатом облради від партії «Слуга народу».
04 жовтня, 15:00
Опінії
Професійний корупціонер Олексій Петров допомагає Буданову грабувати воюючу країну.
04 жовтня, 11:04