Що ж Було в Давосі ? (частина 2)
Чи потрібен Німеччині рішучий "танковий" приклад від США ?
Друга частина огляду на Давоський форум, бачення сформовано медіа агенцією Останній Бастіон з посиланням на Bloomberg.
Unilever все ще шукає сенс у майонезі
Unilever продовжує підтримувати важливість продуктів харчування, які вона продає. Виступаючи на трибуні в Давосі, голова відділу харчування Unilever Ханнеке Фабер сказала, що майонез Hellmann's споживчого гіганта, бренд якого становить 2 мільярди євро, витратив увесь свій маркетинговий бюджет на кампанію під назвою «Отримайте смак, а не марнотратство», заохочуючи клієнтів зменшити кількість їжі, яку вони не споживають, а викидають. Кампанія буде представлена під час Суперкубка в лютому.
Фабер сказала, що це лише один приклад того, як Unilever сприяє змінам. Вона хоче зменшити кількість відходів, зробити їжу здоровішою та бути прозорою щодо харчового вмісту своїх продуктів.
OMV витримає без російського газу
Енергетична компанія OMV AG має достатньо альтернативних джерел, щоб обслуговувати клієнтів природним газом без імпорту з росії, якщо це буде потрібно, сказав генеральний директор Альфред Стерн CNBC. Його власне виробництво, постачання через повністю заповнений термінал СПГ в Амстердамі та довгострокові контракти в Норвегії та Італії допомогли диверсифікувати постачання, сказав він.
Австрія традиційно покладається на довгостроковий контракт між OMV і російським "Газпромом", щоб забезпечити 80% своїх потреб у газі. За даними енергетичного регулятора E-Control, ця залежність зменшилася вдвічі до 41% у листопаді, причому деяка кількість газу все ще надходить через Україну.
Вінтерс підтримує Сунака та Великобританію
Прем’єр-міністр Великобританії Ріші Сунак отримав гучну підтримку від генерального директора Standard Chartered Білла Вінтерса. Виступаючи на майданчику зустрічі, Вінтерс запропонував рішучу підтримку Великобританії, та підтримав прем'єр-міністра.
Рішення вийти з Європейського Союзу було «великим негативом», але «враховуючи катастрофу Brexit, ситуація стає кращою», – сказав він Bloomberg. Про Сунака, колишнього колегу-фінансиста, який не відвідує зустрічі, він сказав, що це вибір «десять із десяти». Коментарі Вінтерса рушили за позитивними новинами про Велику Британію в результаті опитування глобальних виконавчих директорів, проведеного PWC цього тижня. Згідно з опитуванням, Велика Британія є третьою за значенням країною для інвестицій після Німеччини та після США й Китаю. Великобританія піднялася в рейтингу за останні три роки.
Ставки ФРС «не повернуться до докризового рівня»
За словами професора Гарвардського університету Кеннета Рогоффа, стійка інфляція вище цільового показника у 2% змусить політиків у Федеральній резервній системі підтримувати високі процентні ставки довше.
«Інфляція врешті-решт знизиться — можливо, лише до 2,5%, а не до 2%, — але процентні ставки не опустяться до того рівня, який був раніше», — сказав Рогофф у Bloomberg TV. «Мене не здивує, якщо ставка фондів ФРС на деякий час буде 3,5%».
VdL каже, що ЄС повинен збільшити фінансування чистих технологій
ЄС має прийняти новий закон, щоб прискорити інвестиції в чисті технології та збільшити фінансування енергетичного переходу, сказала фон дер Ляєн, окреслюючи свою відповідь на кліматичний закон США, який, як побоюється блок, несправедливо субсидує американські компанії.
«Щоб зберегти європейську промисловість привабливою, необхідно бути конкурентоспроможними з пропозиціями та стимулами, які наразі доступні за межами ЄС», — сказала у своїй промові президент Європейської комісії. У рамках нового промислового плану «Зеленої угоди» блок повинен тимчасово адаптувати свої правила державної допомоги, щоб зробити їх швидшими та простішими від розрахунків до схвалень, сказала вона, додавши, що моделі виходом можуть бути й податкові знижки. Її план відкриває двері для державного фінансування виробництва конкретних проєктів чистих технологій.
Рішення США щодо танків допоможе Німеччині
Рішення про відряджання бойових танків Leopard в Україну для Німеччини буде легшим, якщо США також відправлять еквівалентні машини в зону бойових дій, вважає міністр економіки Роберт Хабек.
Політик Партії зелених, який також є віцеканцлером, сказав Bloomberg TV, що він виступає за дозвіл відправлення танків, а також деяких танків, що належать Польщі та Фінляндії. "Якщо Америка вирішить, що вони привезуть бойові машини в Україну, це полегшить завдання Німеччини", - сказав Хабек. «Ви знаєте нашу історію, і ми трохи обережні в питанні відряджання танків зі зрозумілих причин».
Український міністр бачить шанси на зростання
Україна може зафіксувати невелике зростання цього року після того, як у 2022 році економіка країни скоротилася менше, ніж спочатку очікувалося, заявила міністр економіки Юлія Свириденко в ефірі Bloomberg TV. Вона зафіксувала падіння минулого року на рівні трохи більше ніж на 30%, що менше прогнозованого економістами падіння на 50%.
Влада повинна знайти спосіб повернути українців з-за кордону, сказала Свириденко, додавши, що країні все ще потрібні генератори, щоб допомогти з нестачею електроенергії, спричиненою російськими ракетними атаками.
Бонуси CS «Не будуть привабливими»
Банкіри Credit Suisse не повинні очікувати значних бонусів після результатів минулого року, сказав голова правління Леманн в інтерв'ю Bloomberg TV. «Очевидно, що у нас був невдалий рік, це був жахливий рік для Credit Suisse, тому я думаю, що люди матимуть реалістичні очікування, що він не буде привабливим».
Минулого тижня агентство Bloomberg повідомило, що Цюрихський банк планує скоротити бонусний пул приблизно вдвічі порівняно з 2021 роком. Після серії квартальних збитків банк був змушений залучити 4 мільярди доларів капіталу для фінансування масштабної реструктуризації. Банк також страждав від історичних відтоків коштів клієнтів, які, за словами Леманна, зараз «в основному припинилися». «Я досить оптимістично налаштований на решту року», — сказав він.
Голова EY попереджає, що політика спричиняє розрив між США та Китаєм
За словами Карміне Ді Сібіо, глобального голови та генерального директора EY, зростальна загроза великого розриву між США та Китаєм спричинена політиками.
Ділові лідери прагнуть зберегти зв’язки між двома країнами, але політики Демократичної та Республіканської партії в США займають більш жорстку позицію, і подібний тиск помітний у Великобританії та Канаді, сказав Ді Сібіо під час дискусії. Енн Річардс, головний виконавчий директор Fidelity International, сказала, що відносини Заходу з Китаєм змінилися, але є важливі ознаки того, що обидві сторони хочуть зберегти зв’язки, попри перешкоди. За словами Річардса, бізнес пристосовується до більших ризиків, шукаючи постачальників разом із китайськими.
Автор: Ієна Роджерс, - Bloomberg
Переклад з англійської Останній Бастіон