Щось пішло не так...

ПОЛІТИКА
15 травня, 11:25
Володимир Горковенко
Володимир Горковенко

Верховний Суд визнав, що Зеленський не має права звільняти осіб через скасування указів про їхнє призначення

Велика палата Верховного Суду України визнала, що президент не має права звільняти осіб за допомогою скасування їхнього призначення.

Таке рішення судді ухвалили, розглядаючи апеляцію в справі колишнього члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Володимира Горковенка, якого Володимир Зеленський звільнив у такий спосіб у травні 2019 року.

Про це Горковенко повідомив на своїй сторінці в соцмережі Facebook.

Підписаний колишнім президентом Петром Порошенком указ про призначення Горковенка членом Нацради з питань телебачення і радіомовлення скасували 24 травня 2019 року. Того дня на сайті глави держави оприлюднили щонайменше три подібних документи: № 322, 323 і 324.

Обурений таким положенням речей Горковенко вирішив подати до суду на Зеленського, адже вважав, що президент порушив закон.

“По-перше, укази скасовувати не можна, навіть коли комусь дуже хочеться чи колеться. По-друге, це сьогодні пан президент видав “указ про скасування указу”, а завтра дасть вказівку розстріляти прямо на Хрещатику тих, хто йому не подобається. Таке в нашій історії ми вже проходили”, – зазначив тоді вже колишній член Нацради.

У грудні 2019-го Верховний Суд задовольнив позов та визнав, що Зеленський порушив закон, видавши указ. Однак президент подав апеляцію, яку, як стверджує Горковенко, глава держави й програв.

“…Мене слід вважати саме звільненим з роботи з посади члена Нацради з питань телебачення та радіомовлення. У такий спосіб Велика палата Верховного Суду визнала, що “скасування призначення ”насправді є звільненням”, – зазначив він.

Окрім визнання незаконності дій Зеленського судді також призначили стягнути на користь Горковенка майже 2 тисячі гривень судових витрат.

Рішення Великої палати Верховного Суду створює прецедент, зокрема, у питанні “звільнення” голови Конституційного Суду Олександра Тупицького. У березні поточного року Зеленський так само як і щодо Горковенка скасував указ про призначення очільника КС, який видав Віктор Янукович.

Читайте також:
Рішення створює прецедент у визначенні розміру судового збору.
06.04.2020, 16:25
Вадим Бойченко оцінив мужність українських воїнів та розповів про переваги життя в Україні без окупантів.
вчора, 14:45
Минулої доби пару десятків небайдужих громадян в всьоме відновили добре відоме графіті «Кому дзвонити коли вбиває поліція?»
вчора, 14:05
Українці можуть сподіватися, що дружні стосунки з країною-аґресором можливі тільки за умови повної деокупації всіх наших територій.
12 червня, 17:04
"Суркісу в цій справі допомагає його давній друг – директор УЄФА з проведення змагань Джорджіо Маркетті".
11 червня, 16:44
Проросійському політику доведеться заплатити своєму опоненту — Вахтангу Кіпіані.
11 червня, 15:49