Шпигунський скандал в Австрії загрожує чинному уряду Негаммера

СВІТ
03 квітня, 08:25
Шпигунський скандал в Австрії загрожує чинному уряду Негаммера
Фото: Exxpress

Кремлівські спеціальні служби десятиліттями плели мережу своїх агентів в Європі. Когось підкупали, а когось залякували компроматом.

Такі відомості виклало одне із провідних видань Австрії Exxpress після арешту колишнього співробітника служби безпеки Еґісто Отта. Посадовця підозрюють у шпигунстві на користь РФ, а тому федеральний канцлер Карл Негаммер скликає Раду національної безпеки.

«Щодо пана Отта, який до тепер працював у складі Федерального відомства із захисту конституції та боротьби із тероризмом, то йому висунуті звинувачення у шпигунстві... Ці звинувачення серйозні. З одного боку, ці звинувачення наразі мають бути роз'яснені судовими органами. З іншого боку, ситуація з безпекою в Австрії потребує оцінки та уточнення», — прокоментував ситуацію канцлер.

Карл Негаммер додав, що влада країни не повинна допустити, щоби російські шпигунські мережі загрожували національній безпеці шляхом проникнення чи використання політичних партій. Проте розривати дипломатичні відносини із Москвою на тлі цього скандалу Відень не збирається, бо нібито тоді Австрію спіткає велика соціально-економічна криза.

Станом на тепер федеральна прокуратура здійснює розслідування щодо дій Еґісто Отта за звинуваченням у зловживанні службовим становищем, отриманні секретних розвідданих на шкоду Австрії та порушенні службової таємниці. Які конкретно дані експосадовець передав московитам, не уточнюється.

Однак медіаагенція «Останній Бастіон» закликає своїх читачів не забувати про те, що підлеглі ніколая патрушева і сєргєя наришкіна спецслужбісти повертаються на Захід. В їхньому багажу є все: від отруйних газів до вибухівки.

Читайте також:
Політика
Штучно спровокована московитами міграційна криза на кордоні РФ із Суомі не дала Кремлю бажаного результату. На арену виходить реальна зброя.
09 квітня, 12:27
Світ
Москва активно намагається саботувати європейські залізниці. Насамперед зламавши системи сигналізації на захід від Білорусі.
08 квітня, 19:17
Економіка
Поки одні західні приватні підприємці та великі корпорації допомагають Україні, інші наживаються на співпраці із РФ. На жаль, других більше.
07 квітня, 11:15
Опінії
Відчайдушні прохачі миру заглядають у криваву пащу агресора. Кіоскери з Банкової та радники з Білого дому злигалися заради спільної мети.
24 березня, 17:20
Економіка
Нова залізниця сполучить дагестанський Дербент з азербайджанським Сумґаїтом та іранським Рештом. У цьому зацікавлені 3 авторитарні держави.
14 березня, 07:11
Політика
Красномовним доказом є обрізання міжнародної телеверсії вручення кінонагороди «Оскар» за участі українських переможців. Голлівудський сором!
12 березня, 21:32