Швеція планує будівництво нових ядерних реакторів

СВІТ
12.01.2023, 10:45
Ілюстративне фото: АЕС "Рінгхальс"
Ілюстративне фото: АЕС "Рінгхальс"

На цей час у Швеції працює шість реакторів, тобто половина тих, що були раніше

Швеція готує законодавство, яке дозволить будівництво нових атомних електростанцій для збільшення виробництва електроенергії та зміцнення енергетичної безпеки.

Про це заявив прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон, передає медіа агенція Останній Бастіон із посиланням на Reuters.

Енергетичний баланс Швеції складається в основному з ядерної, гідроенергетики та відновлюваних джерел енергії, і хоча наразі на неї менше вплинули потрясіння навколо постачання газу через протистояння Росії із Заходом, ціни на електроенергію залишаються високими та нестабільними після того, як Росія розпочала вторгнення в Україну.

"Ми маємо очевидну потребу у збільшенні виробництва електроенергії в Швеції. Сьогодні ми змінюємо законодавство, щоб дозволити будувати більше ядерних реакторів у більшій кількості місць", – сказав Крістерссон на пресконференції.

Нове законодавство скасовує чинні правила, які обмежують загальну кількість реакторів до 10 та забороняють будівництво реакторів в інших місцях, ніж там, де вони існують зараз, відкриваючи двері для будівництва менших реакторів.

Зазначається, що будь-яке розширення ядерної енергетики у Швеції може зайняти багато років, враховуючи складність таких проєктів, тоді як очікується, що попит на енергію різко зросте в найближчі роки.

На цей час у Швеції працює шість реакторів, тобто половина тих, що були раніше, і тимчасове закриття деяких з них на технічне обслуговування призвело до підвищення цін на електроенергію в скандинавській країні в останні місяці. 

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Через неполадки зупинився енергоблок, що не був у ремонті. Простій реактора тривав приблизно 17 годин.
26.07.2024, 16:14
Світ
Більшість японських ядерних реакторів сьогодні не працюють, але глобальна енергетична криза відновила дискусію на цю тему
31.05.2023, 13:10
Світ
Це покладе край шістдесятирічної залежності Німеччини від ядерної енергії.
15.04.2023, 13:15
Світ
Вільнюс, Риґа і Таллінн проти припинення вогню в Україні. Балтійські держави бояться стати наступною жертвою РФ під час перемир'я.
21:49
Світ
Дональд Трамп обіцяє застосувати силу для окупації Ґренландії. Заява президента США прозвучала після візиту його віцепрезидента на острів.
вчора, 19:58
Світ
Броньована автівка «Aurus» кремлівського бункерного діда раптово зайнялася у середмісті Москви. Яскрава подія сталася напередодні ввечері.
вчора, 15:12