Японія дозволила збільшити термін експлуатації АЕС понад 60 років
Більшість японських ядерних реакторів сьогодні не працюють, але глобальна енергетична криза відновила дискусію на цю тему
Японія в середу прийняла закон, що дозволяє ядерним реакторам працювати понад 60 років, оскільки це намагається відродити сектор для розв’язання енергетичних проблем і кліматичних цілей.
Законопроєкт має на меті «створити систему електропостачання, яка дозволить створити суспільство без викидів вуглекислого газу», повідомив AFP речник парламенту.
Згідно з новими правилами, технічно обмеження віку залишається 60 роками, але допускаються винятки для реакторів, які були змушені призупинити роботу з «непередбачуваних» причин.
Це може включати зміни до інструкцій з безпеки або тимчасові судові заборони. Нові правила дозволяють операторам виключати періоди простою при підрахунку загальних років роботи.
Однак оператори вимагають схвалення японського контролю за ядерною безпекою для виключення, і закон також передбачає заходи, спрямовані на посилення перевірок безпеки на старіючих реакторах.
У заяві міністерства економіки, торгівлі та промисловості Японії йдеться, що уряд хоче «забезпечити стабільне постачання електроенергії, одночасно сприяючи використанню безвуглецевих ресурсів електроенергії».
Цей крок зроблено, оскільки уряд Японії прагне відновити ядерний сектор, який був виведений з ладу після катастрофи на Фукусімі у 2011 році, спричиненої смертоносним цунамі.
Більшість японських ядерних реакторів сьогодні не працюють, але глобальна енергетична криза відновила дискусію на цю тему, а опитування показують, що погляди громадськості на атомну енергетику пом’якшуються.