Швеція звинуватила Німеччину у стрибку цін на енергетику

Швеція звинуватила Німеччину у стрибку цін на енергетику
Фото: Twitter

Канцлери Герхард Шрьодер та Анґела Меркель діяли не в інтересах своїх співгромадян. Монад чверть століття Берлін свідомо догоджав Москві.

Про це заявила заступниця прем'єр-міністра Шведського королівства пані Ебба Буш, передає медіаагенція «Останній Бастіон». Вона розкритикувала попередніх німецьких урядовців у заграванні із Кремлем, який підпорядкував енергосистему Європи.

Самовпевнений Берлін підставив решту західних столиць у залежність від російської нафтогазової голки, натомість зруйнувавши сталу й автономну атомну галузь. Німецька влада навмисно демонтувала вся ядерні станції, що сьогодні відбивається високими тарифами на електрику і теплоносії.

«Без перебільшення, я лютую і сварю Німеччину за необдумані рішення. Через це сьогодні на півдні Швеції та у Данії рекордно високі ціни на електроенергію, яка надходить із Німеччини підводними кабелями. Холодна погода у поєднанні з відсутністю вітру збільшила попит з інших джерел, але це не впливає на вартість енергоресурсів.

10-хвилинний душ у місті Мальмьо коштує близько $5, хоча раніше не перевищувало $2,5. Найганебніше, що демонтаж АЕС стався відразу після вторгнення РФ в Україну у лютому 2022 року. Я згодна, що люди можуть мати різну думку про атомну енергетику, але ми могли б їх зберегти, щоби бути енергонезалежними», — наголосила Ебба Буш.

Насамкінець медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує, що найбагатший фін закликав вкладатися у «зелену енергетику». Поки Німеччина ліквідовувала атомні станції, Фінляндія навпаки розвивала цю галузь, альтернативну вуглеводням, украдених у корінних народів РФ.

Читайте також:
Світ
Гельсинкі закликає інші західні столиці утриматися від накидання Києву свого досвіду. Нинішня ситуація суттєво різниться від подій 1940-х.
12:56
Економіка
Комуністичний Китай першим здійснив хід конем, не сподіваючись на милість США. Новому-старому господарю Білого дому доведеться відповідати.
06 грудня, 07:19
Економіка
Новий-старий президент США серйозно налаштований боротися із засиллям КНР у світі. Проте як досвідчений бізнесмен здатен вигідно домовитися.
21 листопада, 14:45
Політика
Найгіршою зрадою є заклик не західних партнерів, а самих українців до українців замирюватися з агресором. Але перемовин не буде, це ілюзія.
19 листопада, 19:22
Політика
На берегах Потомака от-от вирішиться подальша доля планети. Прикро, що президентські перегони у США настільки доклалися до агресії РФ.
04 листопада, 14:52
Опінії
Сеул продовжить надавати Києву гуманітарну й обмежену фінансову допомогу. Натомість військової техніки та снарядів поки чекати не варто.
01 листопада, 21:45