Найбагатший фін закликав вкладатися у «зелену енергетику»

СВІТ
18.04.2023, 21:21
Найбагатший фін закликав вкладатися у «зелену енергетику»

Поки Німеччина ліквідує атомні станції, Фінляндія навпаки розвиває цю галузь, альтернативну вуглеводням, украдених у корінних народів РФ.

Саме остаточний перехід на різні види так званої "зеленої енергетики" вважає безповоротним голова правління корпорації "Kone" і найбагатший фін Антті Гелін.

Такими роздумами впливовий бізнесмен Суомі поділився в інтерв'ю з журналістами авторитетного видання "Helsingin Sanomat", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Пан Герлін переконаний, що європейцям у першу чергу у жодному разі не слід відмовлятися від "зеленого переходу" та вуглецевої нейтральності, який має завершитися не пізніше 2035 року.

«Скажу так, як думаю я і мої інвестори: мета вуглецевого нейтралітету у нашому законі про клімат є козирною картою. Вона приносить Фінляндії довіру на міжнародній арені у змаганні за екологічно чисту промисловість. Іншим нашим козирем є віра у те, що у Фінляндії доступна екологічно чиста енергія, така як сонячна та вітрова. Сьогодні наша країна є для них привабливим напрямком. Переконаний, кошти, які мають вкладатися у це, вже є. І це не державні субвенції, інвестиції приватних осіб, які вірять у майбутнє», – зауважив голова правління корпорації "Kone".

Найбагатший фін також додає, що зараз скрізь в Європі та Північній Америці активно вкладаються у побудову мережі вітряків і сонячних панелей, які мають замінити вугілля, нафту і гази, від спалення яких страждає екологія планети.

«Так склалося, що саме зараз Фінляндія у перших лавах у галузі "зеленої енергетики" та пов'язаної із нею промисловістю. Як один із засновників асоціації групи компаній "Climate Leadership Coalition", я особисто лобіюю деякі інвестиційні проєкти на загальну суму на €15-20 мільярдів. Хтось може подумати, що я також є голосом великого бізнесу на підтримку урядової коаліції, в якій тема зміна клімату – основне з низки питань. Що ж, нехай так і буде. Адже спалювання вугілля, нафти та газу нагріває єдину планету, яка є життєздатною для людей, і нагрівання потрібно зупинити, змінивши основу добробуту. Ми більше не можемо жити з викопним паливом, як жили досі», – пояснив Антті Герлін.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що енергетичний шок спричинив хаос в Європі та більшій частині світу, посиливши інфляцію і підвищивши ймовірність рецесії.

Читайте також:
Економіка
Китайська соціальна мережа після Норвеґії звернула увагу на її південно-східну сусідку. Невдовзі там з'явиться великий центр обробки даних.
04 травня, 17:30
Економіка
Пристрої iPhone, iMac, iPad, Apple Watch, AirPods азійського походження на 90% заповнять ринок США. Така відповідь на трампівські тарифи.
04 травня, 08:18
Економіка
Найбільші американські корпорації у галузі харчування все ще побоюються ризиків. РФ — небезпечна для іноземного бізнесу територія.
01 травня, 13:14
Економіка
Так, ще нещодавно на чолі планетарних контейнерних перевезень була Німеччина. Але ситуація змінилася: тепер цей титул належить її сусідці.
16 березня, 08:18
Економіка
Гонконзький конгломерат «CK Hutchison» продав порти у центральноамериканській країні нью-йоркським інвесторам. Ціна оборудки — $22,8 млрд.
05 березня, 20:32
Економіка
Високі ціни на харчові продукти не залишають людям грошей на дорогі напої. Популярний німецький виробник джина оголосив про банкрутство.
26 лютого, 08:27