Сигнал для Вірменії: подружжя Алієвих відсвяткувало Навруз у Нагірному Карабасі

СВІТ
22.03.2021, 13:07
Сигнал для Вірменії: подружжя Алієвих відсвяткувало Навруз у Нагірному Карабасі

У звільненому від вірменських окупантів місті Шуша вперше за майже 30 років відбулися урочистості з нагоди весняного рівнодення.

Ініціатором заходу став Ільгам Алієв, який спільно з дружиною Мегрібан і донькою Лейлою запалили на горі Джидир-дюзю святкову ватру.

Відповідний відеоролик із місця події оприлюднено на офіційному каналі президента Азербайджанської республіки на YouTube.

Крім того, Ільгам Алієв виступив зі зверненням до народу своєї країни, наголосивши на остаточному відновленні історичної справедливості та територіальної цілісності.

«Починаючи з 2004 року, щорічно вітаючи азербайджанський народ із Новруз-байрами, я говорив, що ми повернемося на рідні землі. Говорив, що після звільнення наших земель від окупації ми відзначимо Новруз-байрами у Карабасі. І цей день настав! Нині ми відзначаємо Новруз-байрами у нашому давньому місті, культурній столиці Азербайджану – Шуші. Це – історична подія і велике щастя. Ми повинні були довести до світової громадськості, на міжнародному рівні правду, пов'язану із Карабаським конфліктом, і ми змогли зробити це», – заявив азербайджанський президент.

Ільгам Алієв також додав, що у планах уряду країни масштабне інфраструктурне відновлення не тільки звільненої від вірменських окупантів Шуші, але й усього Карабаху.

Слід зауважити, що свято Навруз є національною традицією низки тюркських та іранських народів, яке не має прямого відношення до ісламських звичаїв.

Між тим, як раніше повідомляв "Останній Бастіон", міністр оборони Азербайджану закликав Європейський союз засудити Вірменію за обстріли мирних міст під час торішньої війни за Карабах.

Читайте також:
Американські лобісти прагнуть легітимізувати самопроголошене утворення на території Азербайджану, відторгнену вірменськими військами.
23.04.2020, 10:40
Міністерство оборони Азербайджанської Республіки повідомило про чергові обстріли своєї території з боку Вірменії.
25.03.2020, 10:10
21 січня 2022 р. пішов із життя Тіт Нат Хан — відомий дзен-буддистський наставник із В'єтнаму
13:18
Щира подяка від захисників України Великій Британії за підтримку у дні незгоди.
12:45
Адміністрація 46-го американського президента намагається запобігти не війні як такій, а лише завадити повномасштабній окупації України.
11:36
Канадський фрегат HMCS Montreal направлений у похід для виконання завдань у Середземному та Чорному морях.
вчора, 16:45