Сирійські фосфати для України продає олігарх із клану Путіна

02 вересня, 11:43
Сирійські фосфати для України продає олігарх із клану Путіна
Фото: YouTube

Компанія Геннадія Тимченка "Стройтрансгаз", що монопольно видобуває фосфати калію в Сирії, непогано почуває себе на українському ринку.

Відповідне розслідування провів незалежний вітчизняний журналіст Євгеній Плінський, оприлюднивши 1 вересня результати на своєму YouTube-каналі.

Він стверджує, що контроль за розробкою надр здійснює сирійська державна структура "General Company for Phosphate And Mines", яка знаходиться під санкціями США, ЄС і Ради безпеки ООН, але не України.

При цьому торгівля фосфоритами в Сирії не є незаконною, але перебуває в тіні.

Одна з причин, за словами тих, хто видобуває, перевозить і продає добрива, тобто співробітників компанії "Стройтрансгаз", полягає в тому, що згідно з умовами контракту, частина прибутку потрапляє до рук режиму Башара аль-Асада — союзника Кремля.

Доволі дивним на цьому тлі виглядає і той факт, що сирійські фосфати без жодних перешкод на українській митниці вже заполоняють вітчизняний ринок: нещодавно у порту Чорноморська розвантажили 7500 тонн цих мінералів.

Хоча сам олігарх Тимченко, як і весь його бізнес, ще з 2016 року знаходиться під урядовими санкціями України.

«Виходить так, що поки весь світ намагається всіма можливими методами тиснути на путінський режим за анексію Криму та агресію на Донбасі, ми спокійно дозволяємо "Стройтрансгазу" і подібним компаніям заробляти чималі гроші у нас вдома. А отже, ми фінансуємо одразу 2 війни», – наголосив Євгеній Плінський.

У зв'язку з цим журналіст запитує голову Служби безпеки України Івана Баканова, чому його підлеглі з профільного управління "К" упритул не бачать порушення чинного законодавства.

«Можливо спецслужба навмисно ігнорує вказаний факт, бо зайнята нагальнішими справами — за "відкати" видає дозволи великим і середнім імпортерам. Їх цікавлять ті вантажі, на яких можна нажитися. Ось чому сирійські фосфати Тимченка вільно потрапили на наш ринок», – підсумував Євгеній Плінський.

Сирійські фосфати для України продає олігарх із клану Путіна_1
Сирійські фосфати для України продає олігарх із клану Путіна_2
Читайте також:
Як то кажуть, «святе місце порожнім не буває», от і в угрупуванні «Князя» готують нового лідера.
вчора, 08:01
У пограбуванні на 1 мільйон євро на території Греції звинувачують екс-керівника міліції Маріуполя та його сина.
19 жовтня, 13:54
Державне бюро розслідувань перевіряє свідчення про причетність депутата від "Опозиційної платформи — За життя" Іллі Киви до наркоторгівлі.
07 вересня, 13:42
Внаслідок стрілянини 30-річний місцевий мешканець отримав декілька кульових поранень.
03 вересня, 19:11
Головним офшором, звідки гроші українських платників податків йшли закордон, було кіпрське відділення фінустанови.
28 серпня, 13:51
Київ хоче бачити більш конкретні результати розслідування
24 серпня, 14:45