Ситуація навколо Харкова надовго. Росіяни готувалися. Довго і гарно.

Опінії
14 травня, 10:03
Ситуація навколо Харкова надовго. Росіяни готувалися. Довго і гарно.

Наше політично військове (саме в такій послідовності) керівництво не дуже. Як завжди. Все більше в надії що саме розсмокчеться.

Активіст Революції гідності та волонтер

Росіяни зараз не мають ресурсів на штурм Харкова.

Ключове слово «зараз». Почують слабину, будуть мати успіх навколо міста, наростять зусилля. Поступово будуть давити, поки не зможуть підтягти артилерію і взяти під вогневий контроль ближні тили.

Тактика росіян при проходженні прикордоння не змінилася. Дуже нагадує просування в лютому 22, коли колони розтікатися і обходили осередки спротиву. Зараз тільки масштаби інші та ворог досвідчений і обстріляний. І відмінність в тому, що не колони з технікою, а піхота ногами. Повільніше.

Нанесли вогневе ураження, почали масово просуватися малими групами. Як тільки десь знаходять шпарину, лізуть туди і розтікається. По всім дорогам, інколи по стежкам. Як мурахи. Йдуть і не зупиняються. На атаки дронами і скиди майже не реагують. Арту перечекали і далі йдуть. Тупо йдуть. Коли зустрічають опір, акумулюють сили і підтягуються спецназівці або розвідка, починаються запеклі бої. Підтримка з повітря. БПЛА розвідників просто море. Ланцетів теж. Саме дивне, це реакція деяких підрозділів сил оборони. Точніше відсутність реакції на ланцети. Іноді таке враження, що частина командирів не знають про існування ланцетів. Як мінімум по діях таке враження. Дежавю. Майже нема аналізаторів частот. Небезпека з неба знову недооцінена. Купа народу як з іншого виміру. Не мають елементарного уявлення.

Вовчанськ судячи з усього будуть рівняти з землею.

Особисто мене, як параноїка, дуже турбує сумський напрямок і повторна спроба відсікти Харків від Київа.

Підстав для паніки нема. Війна як є з переважаючими силами противника.

Але буде дуже складно найближчими місяцями.

Після ступору половини першого дня, та піздюліни отриманої від Сирського, військова машина на рівні ОСУВ-ОТУ запрацювала доволі оперативно.

Те ще буде в такій «вʼялій» фазі, не дуже віриться. Прогнози діло невдячне, тому працюємо з чим є.

Найближчим часом навколо Харкова  в підрозділах просто катастрофічно зростуть потреби в дронах (і мавіках і FPV). Зараз небо не закрите РЕБом. Питання часу з обох сторін. Бортовий РЕБ треба буде на кожну автівку і одиницю техніки. Нещодавно самі стикнулися з піхотною атакою за підтримки якихось хімічних речовин які скидали з дронів. Хєрова тема. Але такі випадки стають все частіше і частіше.

Тому можливо в тренд сезону зайдуть протигази. Принаймні ми вже починаємо вчити людей стріляти одягнувши панорамні маски.
Автівки і все що з ними звʼязане.

Готуємось до довгого, кривавого, виснажливого літа.

Для тих хто донатить і хто шукає термінової допомоги, треба розуміти, що між оголошеним збором та моментом закупівлі може пройти до біса багато часу. Особливо в випадку з засобами купольного РЕБу.

Дякуємо всім хто допомагає.

Тримаймо стрій.

Читайте також:
Війна
Передові ворожі загони сунуть «м'ясними штурмами» у західну частину Донеччини. Для загарбання української землі використовують всю техніку.
13 червня, 21:42
Війна
Окупаційно-терористичний контингент РФ намагається вийти на адміністративну межу Луганської області. У хід іде все включно з іпритом.
11 червня, 19:22
Війна
Ворог рішуче тисне на всьому обширі Східного фронту. Одне із головних завдань загарбників — вийти на так звану адмінмежу Донеччини.
02 червня, 09:33
Війна
Російські окупували селище Нетайлове на Донеччині, — DeepState
27 травня, 09:43
Війна
Загони африканського корпусу раніше були розгорнуто в Сирії, Лівії, Буркіна-Фасо та Нігері
24 травня, 16:48
Війна
Полтава і Харків на черзі?
15 травня, 11:41