Ситуація в зоні АТО станом на ранок 25 листопада

УКРАЇНА
25.11.2014, 07:53
Ситуація в зоні АТО станом на ранок 25 листопада

Ситуація в зоні АТО станом на ранок 25 листопада за оперативними даними групи «Інформаційний опір».

Протягом доби російсько-терористичні війська відкривали вогонь близько 35 разів. Найбільш активні обстріли противник вів на напрямках: - Донецьке - 12 обстрілів; - Луганське - 12 обстрілів; - Дебальцевське - 7 обстрілів.

Вогонь вівся в основному з мінометів (12 обстрілів) і РСЗВ (9 обстрілів). Менш активно використовувалася ствольна артилерія (7 обстрілів) і стрілецькі озброєння.

Російсько-терористичні війська проводять підготовку до активних бойових дій в холодну пору року, із застосуванням тактики використання «малих груп». З цією метою до складу сформованих ударних угруповань вводяться підрозділи зі складу військ спеціального призначення ЗС РФ, а також розгорнута широкомасштабна підготовка профільних фахівців із складу формувань бойовиків (підготовка проводиться як на території РФ, так і безпосередньо в зоні бойових дій). Створюються необхідні запаси матеріально-технічних засобів, бази і опорні пункти, ведеться цілеспрямована робота по централізації цього процесу. У цьому зв'язку відзначається присутність на території Донбасу низки відповідних «інструкторів» із спецслужб РФ, які займаються не тільки підготовкою бойовиків для ведення «війни малими групами», а й контролюють виконання поставлених завдань безпосередньо в зоні бойових дій.

У районі н.п.Донецк (район Піски - ДАП - Авдіївка), а також у районі н.п.Макеевка і Горлівка відзначається нарощування чисельності артилерійських підрозділів російсько-терористичних військ (в тому числі, реактивної артилерії). Триває вдосконалення системи управління вогнем. У районі н.п.Донецк відзначається зосередження артилерійської угруповання противника в 47-50 од. артилерії (з них 10-12 - РСЗВ).

Бойовиками за допомогою російських фахівців активно проводяться заходи з організації системи відновлення та ремонту озброєнь і військової техніки безпосередньо поблизу переднього краю. В той же час, в цьому відношенні противник стикається з серйозними труднощами (складності з логістикою, відсутність достатньої кількості фахівців-ремонтників і т.д.). Тим не менш, елементи відповідної ремонтної інфраструктури створені в районах Стаханов-Алчевськ-Перевальськ, Сніжне -Торез, Донецьк-Макіївка, Луганськ.

Тривають активні перестрілки в районі н.п.Трёхізбёнка і Щастя. Обидві сторони обмінюються артилерійськими ударами і активно застосовують важке піхотне озброєння. Північніше Луганська (Кам'янобрідський р-н) відзначено переміщення бронетехніки бойовиків (до 7 одиниць).

У районі н.п.Волноваха зафіксована активність бойовиків, які намагаються вести наземну розвідку передових позицій українських військ силами розвідувальних груп, а так само застосовуючи технічні засоби розвідки.

У смузі Докучаєвськ-Новотроїцьке-Гранітне тривають обстріли і зіткнення між бойовиками і передовими підрозділами українських військ. У районі н.п.Гранітне противник обстріляв позиції українських військ з мінометів і стрілецьких озброєнь. Обстріли позицій українських військ з ствольної артилерії зафіксовані в районі на північний схід Миколаївки. Зафіксований обстріл бойовиками житлового району Докучаєвська.

На приморському напрямку триває контрбатарейна боротьба між артилерійськими підрозділами українських військ і російсько-терористичними військами, з метою завоювання вогневої переваги. Також контрбатарейна боротьба ведеться в районі Дебальцевського плацдарму, в смузі Піски - Авдіївка, а так само Трёхізбёнка-Щастя-Станиця Луганська. Бойовики намагаються наносити вогневе ураження підрозділам українських військ не тільки на передових позиціях, але і в глибині бойових порядків. З метою проведення дорозвідки цілей і коригування ведення вогню бойовики досить активно використовують як технічні засоби (включаючи БПЛА, особливо на Маріупольському напрямку, апаратуру радіолокаційної та оптико-електронної розвідки), так і спеціально підготовлені групи наземних коректувальників.

В районі Маріуполя бойовики намагаються діяти силами ДРГ у напрямку до траси Н20 (Маріуполь - Донецьк) не тільки з метою ведення розвідки, а й проведення рейдових і диверсійних дій. Відзначається, крім того, прагнення угруповання бойовиків також атакувати позиції українських військ безпосередньо вздовж траси Е58 (Новоазовськ-Одеса). Обидві сторони активно застосовують на цій ділянці важке піхотне озброєння (міномети, великокаліберні кулемети), а також далекобійні снайперську озброєння.

Зафіксований маневр силами і засобами російсько-терористичних військ уздовж «лінії зіткнення» від н.п.Павлополь і Чермалик до Тельманового. Мета цього маневру уточнюється. У той же час, варто констатувати, що зосереджена в районі Тельманонового та північніше тактична група противника явно посилюється, - як за рахунок перекидання бойовиків з інших ділянок «фронту», так і доукомплектування за рахунок «мобілізованих» місцевих жителів і російських військовослужбовців (останні - зі складу як мінімум двох мотострілкових бригад Південного військового округу Росії).


вибір редакції