Скандальне розслідування New York Times - "заказуха"

ПОЛІТИКА
17 серпня, 08:23
Скандальне розслідування New York Times - "заказуха"

Його мета - підірвати постачання зброї в Україну

Стаття New York Times щодо постачання зброї в Україну за нібито завищеними цінами ставить під ризик відносини України з державами, які не хочуть афішувати свою допомогу.

Очевидно, що так зване "розслідування" без чітких доказів і фактів більше нагадує історію, написану під диктовку ФСБ.

Про це в інтерв'ю "Радіо Свобода" розповів журналіст-розслідувач, засновник проєкту "Наші гроші" Юрій Ніколов.

"Розслідування New York Times не викликало в мене жодної асоціації з журналістикою. Якби це писали українські журналісти, я би вийшов у публічний простір і сказав, що вони видали дуже примітивну, пошлу заказуху.

У гіршому випадку цей матеріал написаний під диктовку ФСБ і спрямований проти України, як держави, що зараз воює з Росією. В статті NYT немає жодної цифри, яка б підтверджувала, що українська приватна компанія везе в Україну зброю за аномально завищеною ціною.

Навпаки, ті дані, якими я володію, свідчать про те, що ТОВ "Українська бронетехніка" імпортувала озброєння в Україну в рази дешевше, ніж уповноважені державою спецімпортери, в тому числі компанії Міністерства оборони", - наголосив Юрій Ніколов.

За його словами, ця стаття більше вигідна тим, хто хоче витиснути конкурентів з ринку озброєнь.

"Адже New York Times розповіло американцям про те, що в Україні негаразди з поставками зброї. Натомість компанія "Українська бронетехніка" постачає зброю з країн, які офіційно про це не оголошують в силу різних внутрішньо-політичних обставин. Найгірша підозра - нам підривають відносини з цими державами", - застерігає Ніколов.

На думку журналіста-розслідувача, ця історія не про корупцію, а про державну зраду. В такому "розслідуванні" хочеться побачити підтвердження: якщо дорого, то потрібно називати цифри, факти.

"Дізнатися подробиці неможливо, адже все засекречено. Я не здивуюся, якщо прізвище Пашинського фігурує в якомусь корупційному розслідуванні. Ця людина багато років заробляла свою репутацію, тому може бути і заручником обставин. У даному випадку - це історія не про Пашинського, це напад на поставки зброї в Україну. І це великий ризик", - підсумував Ніколов.

Читайте також:
Опінії
Займіть своїх дітей діалогами про серйозні речі. І перестаньте самі подавати поганий приклад.
вчора, 15:33
Світ
Чи жертвуватиме КНР відносинами зі США заради дружби із РФ? Сі Цзіньпін сказав ствердно й упевнено: «Ні».
03 грудня, 16:46
Війна
Чому розрекламоване путіним озброєння не помічено на фронті?
09 листопада, 16:28
Політика
Російському олігарху та ексбранцю кремлівського режиму карателі із Луб'янки не чужі люди. Міхаіл Ходорковський проти люстрації чекістів.
25 жовтня, 15:49
Опінії
Цього ніколи не покажуть пропагандисти на російському телебаченні.
16 жовтня, 07:25
Війна
На шоу російської пропагандистки Ольги Скабєєвої заявили, що настав час для «попереджувального удару» з боку Московії.
08 жовтня, 08:45