Слабкий Захід планує уникнути неминучої світової війни

ПОЛІТИКА
01 листопада, 19:23
Слабкий Захід планує уникнути неминучої світової війни
Фото: Facebook

Азійська війсь зла кидає нові виклики людству. Прогнилі із середини корумповані демократії заслабкі для відсічі колективному агресору.

Події у Сакартвело та Молдові, крім гарячої війни РФ проти України показують, що ставка авторитарних режимів на такі методи, як сила, шантаж, гібридність, мають на меті переграти Захід у часі. І вона, ця ставка, поступово бере гору над слабкостями й страхами західних лідерів.

Для таких методів не треба правил, процедур, підтримки суспільства, цінностей. Власне, коштом цього Кремль і розраховує на те, що йому вдасться «пересидіти» Захід, який має набагато більший економічний потенціал, ніж у РФ.

Цілком очевидно, що як і стратегічну перевагу все ж, західним лідерам варто задуматися про темпи рішень та дій. Ось показовий приклад: двопартійне керівництво Гельсінської комісії США закликає президента Джозефа Байдена дати дозвіл Польщі (союзнику по НАТО) розширити свою протиповітряну оборону в небі України.

Мовляв, таким чином Варшава допомагатиме збивати російські ракети як самооборона. Республіканець Джо Вілсон і демократ Стів Коен, — голова і високопоставлений член комісії, відповідно, — надіслали листа із проханням Байдену «надати Польщі повноваження перехоплювати та нейтралізувати ракети над Україною, особливо ті, що загрожують вдертися у повітряний простір Польщі».

Запит ґрунтується на тому, що Польща намагається використати свої щити протиповітряної оборони та, можливо, розширити їх, що захистить небо від російських ракет, але також допоможе Україні в захисті. Міністр закордонних справ Польщі Радек Сікорський запропонував цю схему у вересні.

Чинний державний секретар Ентоні Блінкен заявив, що це питання — частина дискусій між союзниками по НАТО. Попередній генеральний секретар Єнс Столтенберг відхилив цю пропозицію, заявивши, що це «ризикує перетворити НАТО на частину конфлікту».

Більшості представників Заходу (не лише політикам, а й суспільствам) треба задуматися тут і зараз. Але це не можливо, бо вони не здатні.
Автор : Олеся Яхно
вибір редакції
Читайте також:
Світ
Північноатлантичний альянс не готовий до відбиття російської агресії. Західним союзникам бракує згуртованості та єдиного погляду на Кремль.
13 вересня, 14:58
Опінії
Російсько-українська війна — війна перехідної доби. На цьому наголошено у стінах Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень.
30 липня, 13:45
Світ
Рішучих кроків із протидії потугам Пекіна та Москви за Північним полярним колом Вашинґтон не вживатиме; а чому? — Бо боїться!
26 липня, 08:28
Опінії
Однією із больових точок ресурсної федерації московії є наявність понад 100 корінних поневолених народів. У разі їхнього бунту режим упаде.
23 липня, 20:33
Війна
Свою ціль ворог проголосив давно: цілковита ліквідація української ідентичності. Так у Москві бачать власну перемогу над нами, а що ж ми?
23 травня, 07:11
Війна
Для нас ця війна — питання виживання. І щоби мати шанс на це виживання, мусимо знищувати пускові установки, з яких росіяни завдають ударів.
01 травня, 07:09