Смоленська катастрофа: Польща вимагає арешту російських авіадиспетчерів

СВІТ
17.09.2020, 16:25
Смоленська катастрофа: Польща вимагає арешту російських авіадиспетчерів
Фото: PAP

Польські слідчі вже звернулися до окружного суду Варшави щодо тимчасового арешту російських авіадиспетчерів

Польща має намір арештувати російських авіадиспетчерів, які працювали в аеропорту Смоленська під час авіакатастрофи президентського літака Ту-154.

Польські слідчі вже звернулися до окружного суду Варшави щодо тимчасового арешту російських авіадиспетчерів. Цей запит відкриває шлях до оголошення росіян у міжнародний розшук, про це повідомили "Новое время" з посиланням на РАР.

10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився літак Ту-154М, на якому президент Лех Качинський з дружиною та представники вищого командування і політичних партій Польщі летіли на траурні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі.

В результаті авіакатастрофи загинули всі 96 осіб. Незважаючи на те, що, згідно з висновками Міждержавного авіаційного комітету, причиною катастрофи стали неправильні дії екіпажу, багато хто побачив в аварії руку Москви.

У квітні 2018 року, Голова підкомісії Міністерства оборони Польщі з розслідування Смоленської катастрофи Антоні Мацеревич заявив, що причиною загибелі пасажирів президентського Ту-154 став вибух.

Про це Мацеревич заявив в інтерв'ю польському телебаченню.

"Пасажири загинули внаслідок вибуху у центроплані до зіткнення із землею... це стало причиною їх смерті", - цитує Мацеревича TVP 1.

Технічний звіт розслідування Смоленської катастрофи 11.04.2018

Як свідчить технічний звіт розслідування Смоленської катастрофи, який презентували 11 квітня 2018 року в Польщі, літак Качинського знищили два вибухи. У доповіді, зокрема, йдеться, що літак був знищений у повітрі. Попередній звіт розслідування катастрофи від 2011 року, який здійснила підкомісія на чолі з Єжи Міллером, визнали недійсним. Тоді підкомісія дійшла висновку, що літак розбився, бо пішов на контрольоване зниження.

Висновки британських експертів 2019

Лабораторія судово-вибухових речовин при Міноборони Британії провела у 2019 році дослідження, згідно з результатами досліджень британської лабораторії Forensic Explosives Laboratory, прийшли до висновку, що літак був підірваний вибухівкою.

Висновки парламентської комісії Сейму Польщі 2020

У липні 2020 року комісія з'ясувала, що на борту Ту-154М сталися два вибухи — в районі лівого крила та у центральному відсіку літака. На уламках літака були виявлені сліди тротилу, гексогену та пентріту. Факт вибухів підтверджується, з одного боку, характером пошкодження літака і розкидом його осколків, а з іншого, травмами загиблих. Парламентська комісія Сейму вважає, що російські слідчі намагалися приховати докази вибухів на його борт.

Читайте також:
Світ
Чому остання розмова Качинського така важлива ?
27.11.2020, 19:50
Світ
Досі непідконтрольна офіційному Баку територія Карабаху руками вірменських загарбників перетворюється на випалену пустку.
вчора, 19:27
Світ
Про це свідчить опитування членів Консервативної партії
вчора, 16:24
Світ
У Франції тривають маніфестації на підтримку України
вчора, 15:25
Світ
Ракета Cakir, має радіус дії понад 150 кілометрів
вчора, 10:25
Світ
Індія відмовилася підключатися до російського аналога SWIFT
13 серпня, 14:45