Собаки можуть виявляти коронавірус з упевненістю у 92%

17.05.2022, 18:12
Собаки можуть виявляти коронавірус з упевненістю у 92%
Фото: YLE

Тепер це науково доведено на основі кількамісячних дослідів науковців Фінляндської республіки.

"Найкращі друзі людини" мають стійку здатність розрізняти всі відомі штами коронавірусного захворювання (COVID-19), яку спричиняє вірус SARS-CoV-2.

Про результати відповідних досліджень здійснених науковцями з Університету Гельсінкі та Університетської лікарні Гельсінкі повідомив суспільний мовник "Yle 1".

Як вдалося з'ясувати, торік спеціально відібрані пси успішно виявляли хворих на коронавірус пасажирів у міжнародному летовищі Гельсінкі-Вантаа, точність склала понад 90%, які затим підтверджувалися ПЛР-тестами.

«Вивчення поведінки тварин було нелегкою справою. На нашу думку, кожний собака по-різному реагував на хворих, особливо, якщо йшлося про мутовані штами коронавірусу. Ми не сподівалися, що тваринам вдасться розрізняти Дельту від Омікрону, але, схоже, так воно і є», – прокоментувала досліди професор інфекційних хвороб Ану Кантеле.

Науковці з Університету Гельсінкі та вірусологи з Університетської лікарні Гельсінкі впевнені, собаки пропонують ефективний і швидкий спосіб оцінки стану здоров'я людей на масових заходах, дозволяючи уникати обов'язкового тестування.

«Ті результати, які показали наші піддослідні, перевершують очікування. Адже собаки цілком можуть відчувати не лише різні штами коронавірусу, а й, наприклад, бореліоз. Наступним кроком може стати навчання тварин ідентифікувати запах різних видів раку, таких як рак мозку, підшлункової залози або молочної залози, які погано виявляються сучасною медициною», – зазначила дослідниця Ганна Єльм-Бьоркман.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що цьогоріч у січні фінські науковці створили "біологічну маску" від коронавірусу.

Читайте також:
Життя
Фізики з'ясували, що деякі рецептори ссавців мають унікальні властивості. У процесі еволюції розвинулися різні типи магнітних сенсорів.
09 лютого, 10:34
Історія
Фібоначчі та його послідовність: Код природи та мистецтва
08 лютого, 07:18
Життя
Молюски стали екологічними датчиками чистоти води
07 лютого, 17:24
Життя
Медики Женевської університетської клініки здійснили приголомшливе відкриття. З'ясовано, що музика зміцнює деякі нейронні зв'язки у мозку.
06 лютого, 14:53
Світ
Спеціальний гелікоптер «Ingenuity» допоміг розрахувати рухомі хвилі газів на поверхні «Червоної планети». Швидкість перевершила очікування.
02 лютого, 15:18
Історія
Близько 240 року до Різдва Христового давньогрецький філософ, на ім'я Ератосфен, зробив відкриття. Воно продовжує дивувати людей і по нині.
27 січня, 21:49