Собаки можуть виявляти коронавірус з упевненістю у 92%

17.05.2022, 18:12
Собаки можуть виявляти коронавірус з упевненістю у 92%
Фото: YLE

Тепер це науково доведено на основі кількамісячних дослідів науковців Фінляндської республіки.

"Найкращі друзі людини" мають стійку здатність розрізняти всі відомі штами коронавірусного захворювання (COVID-19), яку спричиняє вірус SARS-CoV-2.

Про результати відповідних досліджень здійснених науковцями з Університету Гельсінкі та Університетської лікарні Гельсінкі повідомив суспільний мовник "Yle 1".

Як вдалося з'ясувати, торік спеціально відібрані пси успішно виявляли хворих на коронавірус пасажирів у міжнародному летовищі Гельсінкі-Вантаа, точність склала понад 90%, які затим підтверджувалися ПЛР-тестами.

«Вивчення поведінки тварин було нелегкою справою. На нашу думку, кожний собака по-різному реагував на хворих, особливо, якщо йшлося про мутовані штами коронавірусу. Ми не сподівалися, що тваринам вдасться розрізняти Дельту від Омікрону, але, схоже, так воно і є», – прокоментувала досліди професор інфекційних хвороб Ану Кантеле.

Науковці з Університету Гельсінкі та вірусологи з Університетської лікарні Гельсінкі впевнені, собаки пропонують ефективний і швидкий спосіб оцінки стану здоров'я людей на масових заходах, дозволяючи уникати обов'язкового тестування.

«Ті результати, які показали наші піддослідні, перевершують очікування. Адже собаки цілком можуть відчувати не лише різні штами коронавірусу, а й, наприклад, бореліоз. Наступним кроком може стати навчання тварин ідентифікувати запах різних видів раку, таких як рак мозку, підшлункової залози або молочної залози, які погано виявляються сучасною медициною», – зазначила дослідниця Ганна Єльм-Бьоркман.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що цьогоріч у січні фінські науковці створили "біологічну маску" від коронавірусу.

Читайте також:
Життя
Міжнародна команда науковців дослідила функціонал і зовнішність земного ядра. Їхня мета — з'ясувати, який у нього тип теплової конвекції.
23 квітня, 21:41
Життя
Деякі пробіотики сприятливо впливають на організм під час низки захворювань, зокрема метаболічних. Раніше на це не звертали уваги.
21 квітня, 19:49
Світ
Під час приголомшливого експерименту науковці отримали золото завтовшки з атом. Вони використали старовинну ковальську методику.
19 квітня, 06:01
Історія
У Теотіуакані виявили сліди кількох давніх землетрусів. Перші із них сприяли процвітанню міста, а останнє — його остаточному занепаду.
17 квітня, 21:49
Життя
Холоднокровні земноводні істоти видають крики, які люди не чують. Встановити цей факт вдалося у бразильських тропічних лісах.
15 квітня, 21:39
Історія
Наше прадавнє минуле досі припадає пилом попри численні розвідки. Дослідники зосереджуються на одному предметі, не бачачи загальної картини.
11 квітня, 19:36