Собаки можуть виявляти коронавірус з упевненістю у 92%

17.05.2022, 18:12
Собаки можуть виявляти коронавірус з упевненістю у 92%
Фото: YLE

Тепер це науково доведено на основі кількамісячних дослідів науковців Фінляндської республіки.

"Найкращі друзі людини" мають стійку здатність розрізняти всі відомі штами коронавірусного захворювання (COVID-19), яку спричиняє вірус SARS-CoV-2.

Про результати відповідних досліджень здійснених науковцями з Університету Гельсінкі та Університетської лікарні Гельсінкі повідомив суспільний мовник "Yle 1".

Як вдалося з'ясувати, торік спеціально відібрані пси успішно виявляли хворих на коронавірус пасажирів у міжнародному летовищі Гельсінкі-Вантаа, точність склала понад 90%, які затим підтверджувалися ПЛР-тестами.

«Вивчення поведінки тварин було нелегкою справою. На нашу думку, кожний собака по-різному реагував на хворих, особливо, якщо йшлося про мутовані штами коронавірусу. Ми не сподівалися, що тваринам вдасться розрізняти Дельту від Омікрону, але, схоже, так воно і є», – прокоментувала досліди професор інфекційних хвороб Ану Кантеле.

Науковці з Університету Гельсінкі та вірусологи з Університетської лікарні Гельсінкі впевнені, собаки пропонують ефективний і швидкий спосіб оцінки стану здоров'я людей на масових заходах, дозволяючи уникати обов'язкового тестування.

«Ті результати, які показали наші піддослідні, перевершують очікування. Адже собаки цілком можуть відчувати не лише різні штами коронавірусу, а й, наприклад, бореліоз. Наступним кроком може стати навчання тварин ідентифікувати запах різних видів раку, таких як рак мозку, підшлункової залози або молочної залози, які погано виявляються сучасною медициною», – зазначила дослідниця Ганна Єльм-Бьоркман.

А проте, "Останній Бастіон" радить згадати, що цьогоріч у січні фінські науковці створили "біологічну маску" від коронавірусу.

Читайте також:
Історія
Панівна еліта сусідньої з княжою Руссю держави – Хазарського каганату – належала до тюркських племен, які прийшли з Північного Китаю.
24 січня, 08:23
Життя
Подію транслюватимуть онлайн на каналі КПІ ім. Ігоря Сікорського з 16 години за Києвом.
03 січня, 13:44
Життя
Коротка підбірка найважливіших наукових здобутків та відкриттів 2022 року
26.12.2022, 18:14
Життя
Розпочато фандрейзингову кампанію, що спрямована на залучення позабюджетних коштів на поновлення грантової підтримки проєктів
26.12.2022, 17:34
Історія
Впродовж 31 року відновленої незалежності політики в Україні маніпулювали гаслом "Чия мова – того й влада", паразитуючи на патріотизмі.
15.11.2022, 09:56
Історія
За своїм історичним корінням і традиціями Ватиканська обсерваторія є одним із найстаріших астрономічних інститутів світу
16.10.2022, 13:35