Фінські науковці створили «біологічну маску» від коронавірусу

15.01.2022, 12:15
Фінські науковці створили «біологічну маску» від коронавірусу

В Університеті Гельсінкі розробили інноваційний назальний спрей, який захищає від COVID-19 у ситуації з високим ризиком зараження.

Експериментальний препарат уже порівнюють із "біологічною маскою", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Tekniikan Maailma".

Як стверджують розробники, поки ще неназваний спрей може захищати організм людини від коронавірусної інфекції цілих 8 годин.

«Ми створили спеціальну молекулу TriSb92, яка успішно пригнічує функції спайкового білка SARSr-CoV-2 усіх його штамів і забезпечує ефективний захист від коронавірусної інфекції загалом на короткий час. Свої дослідження ми проводили на клітинних культурах і тваринах. При цьому на відміну від захисту, який створюється вакцинами, TriSb92 починає діяти відразу», — коментує медичний препарат одна з розробників вірусолог Анна Мякеля.

Дослідниця додає, що під час низки експериментів на тваринах вказана молекула ефективно захищала від COVID-19 навіть у таких ситуаціях, коли заражалися всі незахищені піддослідні.

«Фактично, TriSb92 зміг запобігти навіть поширенню вірусу атипової пневмонії, який представляв велику небезпеку для людства на початку 2000-х років. Тому ми припускаємо, що майбутні мутації SARS-CoV-2 і, можливо, нові віруси, які здатні провокувати подібні до сьогоднішньої глобальні пандемії, будуть сприйнятливими до цієї молекули», – заявила вірусолог.

Станом на тепер відомо, що назальний спрей із препаратом TriSb92 не має на меті замінити собою вакцини, а лише доповнити їх.

«Ми очікуємо, що випробування нашої розробки на людях розпочнуться цієї весни в одній із лікарень Університету Гельсінкі. Це буде виключно на добровільній і безоплатній основі», – підсумувала Анна Мякеля.

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", днями Верховний суд США скасував президентський указ Джозефа Байдена про обов'язкову антикоронавірусну вакцинацію громадян.

Автор : Світлана Манжос
Читайте також:
Життя
Інноваційна розробка відштовхує від себе будь-які рідини. Станом на сьогодні винахід поки тестують у лабораторних умовах.
25 жовтня, 21:45
Світ
В одному з найбільших оновлень ChatGPT, OpenAI запустила два нових способи взаємодії зі своїм застосунком
26 вересня, 09:34
Світ
Майбутнє, яке раніше вважалося науковою фантастикою, нарешті стало дійсністю і країна висхідного Сонця доводить це на практиці.
08 вересня, 18:16
Життя
Це має потенціал не тільки покращити виявлення генетичних захворювань, але й змінити наше розуміння генетичного різноманіття нашого виду
08 серпня, 14:22
Політика
Унікальне протимінне взуття під назвою "Павук" розпочали випускати у цехах Українського ресорного центру на Харківщині.
30 липня, 20:07
Світ
Небесний простір від Каспійського моря до моря Егейського тепер під надійним і міцним турецьким куполом із назвою "HAKİM".
20 червня, 20:27