Фінські науковці створили «біологічну маску» від коронавірусу

15.01.2022, 12:15
Фінські науковці створили «біологічну маску» від коронавірусу

В Університеті Гельсінкі розробили інноваційний назальний спрей, який захищає від COVID-19 у ситуації з високим ризиком зараження.

Експериментальний препарат уже порівнюють із "біологічною маскою", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Tekniikan Maailma".

Як стверджують розробники, поки ще неназваний спрей може захищати організм людини від коронавірусної інфекції цілих 8 годин.

«Ми створили спеціальну молекулу TriSb92, яка успішно пригнічує функції спайкового білка SARSr-CoV-2 усіх його штамів і забезпечує ефективний захист від коронавірусної інфекції загалом на короткий час. Свої дослідження ми проводили на клітинних культурах і тваринах. При цьому на відміну від захисту, який створюється вакцинами, TriSb92 починає діяти відразу», — коментує медичний препарат одна з розробників вірусолог Анна Мякеля.

Дослідниця додає, що під час низки експериментів на тваринах вказана молекула ефективно захищала від COVID-19 навіть у таких ситуаціях, коли заражалися всі незахищені піддослідні.

«Фактично, TriSb92 зміг запобігти навіть поширенню вірусу атипової пневмонії, який представляв велику небезпеку для людства на початку 2000-х років. Тому ми припускаємо, що майбутні мутації SARS-CoV-2 і, можливо, нові віруси, які здатні провокувати подібні до сьогоднішньої глобальні пандемії, будуть сприйнятливими до цієї молекули», – заявила вірусолог.

Станом на тепер відомо, що назальний спрей із препаратом TriSb92 не має на меті замінити собою вакцини, а лише доповнити їх.

«Ми очікуємо, що випробування нашої розробки на людях розпочнуться цієї весни в одній із лікарень Університету Гельсінкі. Це буде виключно на добровільній і безоплатній основі», – підсумувала Анна Мякеля.

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", днями Верховний суд США скасував президентський указ Джозефа Байдена про обов'язкову антикоронавірусну вакцинацію громадян.

Автор : Світлана Манжос
Читайте також:
Війна
Широкомасштабне російське вторгнення змусило розвиватися шаленими темпами не тільки українське вояцтво, а й промисловість з інноваціями.
09 січня, 22:03
Світ
Це допоможе покінчити із залежністю від викопного палива
13.12.2022, 13:55
Світ
Цілорічне стабільне електропостачання з відновлюваних джерел енергії під час зміни сезонів і мінливих погодних умов можливе.
08.11.2022, 09:03
Життя
Здолати відстань завдовжки 55 мільйонів кілометрів у космічному просторі менше ніж за тиждень можна буде завдяки унікальному кораблю.
01.07.2022, 20:32
Світ
Майбутнє вже у Таллінні, а Полтава, завдяки команді Олександра Мамая, повертається у кам'яний вік, втрачаючи туристичну привабливість.
14.02.2022, 11:51
Світ
Система забезпечує точне усунення загроз на землі, у повітрі та на морі
17.01.2022, 18:39