Фінські науковці створили «біологічну маску» від коронавірусу

15 січня, 12:15
Фінські науковці створили «біологічну маску» від коронавірусу

В Університеті Гельсінкі розробили інноваційний назальний спрей, який захищає від COVID-19 у ситуації з високим ризиком зараження.

Експериментальний препарат уже порівнюють із "біологічною маскою", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон" із посиланням на видання "Tekniikan Maailma".

Як стверджують розробники, поки ще неназваний спрей може захищати організм людини від коронавірусної інфекції цілих 8 годин.

«Ми створили спеціальну молекулу TriSb92, яка успішно пригнічує функції спайкового білка SARSr-CoV-2 усіх його штамів і забезпечує ефективний захист від коронавірусної інфекції загалом на короткий час. Свої дослідження ми проводили на клітинних культурах і тваринах. При цьому на відміну від захисту, який створюється вакцинами, TriSb92 починає діяти відразу», — коментує медичний препарат одна з розробників вірусолог Анна Мякеля.

Дослідниця додає, що під час низки експериментів на тваринах вказана молекула ефективно захищала від COVID-19 навіть у таких ситуаціях, коли заражалися всі незахищені піддослідні.

«Фактично, TriSb92 зміг запобігти навіть поширенню вірусу атипової пневмонії, який представляв велику небезпеку для людства на початку 2000-х років. Тому ми припускаємо, що майбутні мутації SARS-CoV-2 і, можливо, нові віруси, які здатні провокувати подібні до сьогоднішньої глобальні пандемії, будуть сприйнятливими до цієї молекули», – заявила вірусолог.

Станом на тепер відомо, що назальний спрей із препаратом TriSb92 не має на меті замінити собою вакцини, а лише доповнити їх.

«Ми очікуємо, що випробування нашої розробки на людях розпочнуться цієї весни в одній із лікарень Університету Гельсінкі. Це буде виключно на добровільній і безоплатній основі», – підсумувала Анна Мякеля.

Між тим, як уже інформував "Останній Бастіон", днями Верховний суд США скасував президентський указ Джозефа Байдена про обов'язкову антикоронавірусну вакцинацію громадян.

Автор : Світлана Манжос
Читайте також:
Світ
Майбутнє вже у Таллінні, а Полтава, завдяки команді Олександра Мамая, повертається у кам'яний вік, втрачаючи туристичну привабливість.
14 лютого, 11:51
Світ
Система забезпечує точне усунення загроз на землі, у повітрі та на морі
17 січня, 18:39
Опінії
Наших талановитих людей активно переманюють інші країни.
24.12.2021, 20:55
Життя
Інноваційний рентген-пристрій, який показуватиме людські клітини у реальному часі, презентували в Університеті Мельбурна.
10.11.2021, 12:56
Життя
Не за горами час, коли улюблену книгу можна буде почитати під теплим промінням від хатньої рослини.
27.09.2021, 11:15
Життя
Нзамбі Маті – 29-річний інженер зі столиці Кенії Найробі, який майстерно перетворює пластикові відходи на цеглу.
14.08.2021, 12:23