Сьогодні провели в останню дорогу комбатанта з дивізії "Галичина" 96-річного Романа Мацука

ПОЛІТИКА
13 липня, 15:40
Сьогодні провели в останню дорогу комбатанта з дивізії "Галичина" 96-річного Романа Мацука
Фото: Фейсбук

Він довший час жив в Канаді і США, але на схилі років повернувся помирати на рідну землю.

Сьогодні Апостольська Чота та Резерв дивізії "Галичина" провели в останню дорогу воїна, дивізійника Романа Мацука. 

Про це у себе на сторінці у ФБ написав парох з Храм Благовіщення у Городку отець Михайло.

“На 97-му році життя Господь покликав до себе мого близького Друга – вояка дивізії «Галичина» Романа Мацука”  написав священник.

Він повідомив, що Роман Мацук Десятник (Unterscharführer) чоти винищувачів танків «Panzerjager» 14-ї сотні 30-го полку дивізії «Галичина».

Новопреставлений воїн народився 13 березня 1926 року. Учасник кровопролитних боїв дивізії. Після звільнення з полону виїхав до Канади, а в 1956 р. переїхав у США. Проживав у Нью-Йорку.

“У 2017 році воїн повернувся в Україну і замешкав у Жидачеві, бо його невід'ємним бажанням було померти в рідній Україні!”, резюмував отець Михайло.


 

Читайте також:
У селі Увисла Чортківського району на Тернопільщині відкрили пам’ятник герою російсько-української війни, розвіднику Михайлу Цимбалістому.
вчора, 18:30
Урочистий захід на честь одного з будителів української нації другої половини ХІХ століття провели у місті Боярка Київської області.
26 липня, 09:36
У Решетилівській об'єднаній територіальній громаді провели слухання щодо встановлення пам'ятника "Борцям за волю і незалежність України".
22 липня, 12:17
Урочистий захід до дня народження талановитої української поетеси й діячки ОУН провели у стінах Новосанжарської публічної бібліотеки.
21 липня, 13:01
Пам'ятний знак "Борцям за волю і незалежність України" запланували встановити у Решетилівській об'єднаній територіальній громаді.
20 липня, 12:57