9 грудня — День пам'яті жертв геноцидів

ВІЙНА
09.12.2023, 09:20
9 грудня — День пам'яті жертв геноцидів

Події російсько-української війни — ще один прояв агресії однієї країни проти іншої, метою якої є чергова спроба знищення української нації.

Незважаючи на національність, расу, релігію чи політичні погляди, кожна людина має право на безпечне життя. Про це нагадують щороку 9 грудня. Адже саме у цей день у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої гідності та запобігання цьому злочину.

Вшановують пам’ять з 2015 року, коли Генеральна Асамблея ООН проголосила відповідну Резолюцію. 9 грудня обрали невипадково, адже в цей день в 1948 році була прийнята Конвенція про запобігання злочинові геноциду і покарання за нього. Міжнародна спільнота закликає всіх вшанувати пам’ять людей, які стали жертвою геноциду та не допускати подібних злочинів надалі.

На жаль, геноцид українського народу відбувається і прямо зараз. Щодня ворожі ракети країни-агресора вбивають як військових, так і цивільних. Вмирають літні люди, вагітні жінки та немовлята, які прожили на цьому світі лише кілька днів.

9 грудня — День пам'яті жертв геноцидів_1

Події російсько-української війни — це ще один прояв цілеспрямованої агресії однієї країни проти іншої, основною метою якої є чергова спроба знищення української нації.

Ми ніколи не забудемо страшних розповідей про Голодомори та сталінські репресії.

Ми не пробачимо стерті російськими окупантами українські міста й села. І сльози наших дітей у бомбосховищах під час ракетних обстрілів.

Ми зробимо все, щоб кати українського народу опинилися на лаві підсудних. Адже злочини проти людяності не мають терміну давності!

Пам'ятаємо!

Читайте також:
Історія
Кремлівський бункерний дід у звичний для московських узурпаторів спосіб неперебірливий у партнерах. Тож покликав їх на парад до 9 травня.
07:12
Опінії
У розпал битви за Москву у грудні 1941-го Адольф Гітлер був злим на японців. Адже вони з якогось дива атакували США, а не Далекий схід СССР.
07 травня, 14:54
Політика
Фахівці розпочали ексгумаційні дослідження на львівському Пагорбі Слави. Знайдені останки загиблих перепоховають на Голосківському цвинтарі.
04 травня, 14:03
Світ
Уряд Аргентини оприлюднив документи про перебування у країні двох впливових нацистів. Мова про Йозефа Менґеле та Адольфа Айхмана.
29 квітня, 11:52
Війна
Останній бій підполковника Лапчука: історія героїзму й зради.
28 квітня, 15:02
Війна
Назавжди 35... Історія воїна, який став символом мужності.
16 квітня, 18:21