9 грудня — День пам'яті жертв геноцидів

ВІЙНА
09.12.2023, 09:20
9 грудня — День пам'яті жертв геноцидів

Події російсько-української війни — ще один прояв агресії однієї країни проти іншої, метою якої є чергова спроба знищення української нації.

Незважаючи на національність, расу, релігію чи політичні погляди, кожна людина має право на безпечне життя. Про це нагадують щороку 9 грудня. Адже саме у цей день у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв злочину геноциду, вшанування їхньої гідності та запобігання цьому злочину.

Вшановують пам’ять з 2015 року, коли Генеральна Асамблея ООН проголосила відповідну Резолюцію. 9 грудня обрали невипадково, адже в цей день в 1948 році була прийнята Конвенція про запобігання злочинові геноциду і покарання за нього. Міжнародна спільнота закликає всіх вшанувати пам’ять людей, які стали жертвою геноциду та не допускати подібних злочинів надалі.

На жаль, геноцид українського народу відбувається і прямо зараз. Щодня ворожі ракети країни-агресора вбивають як військових, так і цивільних. Вмирають літні люди, вагітні жінки та немовлята, які прожили на цьому світі лише кілька днів.

9 грудня — День пам'яті жертв геноцидів_1

Події російсько-української війни — це ще один прояв цілеспрямованої агресії однієї країни проти іншої, основною метою якої є чергова спроба знищення української нації.

Ми ніколи не забудемо страшних розповідей про Голодомори та сталінські репресії.

Ми не пробачимо стерті російськими окупантами українські міста й села. І сльози наших дітей у бомбосховищах під час ракетних обстрілів.

Ми зробимо все, щоб кати українського народу опинилися на лаві підсудних. Адже злочини проти людяності не мають терміну давності!

Пам'ятаємо!

Читайте також:
Історія
Уродженець Градизька заслужив символічне місце у серці Полтави. Дарма, що він ще до більшовиків проваджував розкуркулення українства.
11 червня, 20:31
Історія
За словами очільника Архіву СБУ, німецький консул збирав інформацію про голод в Україні
11 червня, 15:17
Полтава
Одне із небагатьох міст області, де влада спільно із громадою розуміє важливість історії. Полтавським «зеленим ямщикам» явно не до того.
30 травня, 08:20
Історія
25 травня 1926 року в Парижі, на розі вулиці Расін та бульвару Сан-Мішель совєтський аґент розстріляв Симона Петлюру.
27 травня, 17:15
Полтава
У Хоролі проходить турнір з греко-римської боротьби пам'яті Героя України Олександра «Мамонта» Федорченка
25 травня, 11:55
Історія
В ЦЕНТРІ КРИМІНАЛЬНИХ РОЗБОРОК ОПИНИЛИСЯ Й УКРАЇНСЬКІ ПОЛІТВ'ЯЗНІ – «БАНДЕРІВЦІ»
07 травня, 09:48