Сьогодні в Україні реабілітували бійця УПА Івана Гончарука, якого розстріляли у 1989 році

ПОЛІТИКА
29 квітня, 22:11
Іван Гончарук
Іван Гончарук
Фото: rayon.in.ua

Майже 30 років борець за незалежну Україну вважався в Україні злочинцем.

Сьогодні Національна комісія з реабілітації визнала реабілітованим бійця УПА з Волині Івана Гончарука, розстріляного в 1989-му (!) році.

Про це у себе на сторінці у ФБ написав юрисконсульт Роман Кулик.

На фото – Гончарук під час другого затримання, з добрим і дещо наївним виразом обличчя. Навряд тоді 64-літній дідусь-пенсіонер із внуками, міг уявити, що невдовзі, вже у час "перебудови", його вб'ють по сфальсифікованому звинуваченню.

Він нагадав, що у 1946 році Гончарука засудили рішенням військового трибуналу за "зраду", членство в УПА та бої проти ЧА. Мали розстріляти, але змінили покарання на табори. Гончарук відсидів 10 років і вийшов на волю.

"Через обмеження йому довелось жити на Магадані, потім на Харківщині.“Але в 1987-му гебісти-ультрареакціонери Волинської області вирішили до "70-річчя Жовтневої революції" знайти і покарати котрогось із бандерівців.На коліні склепали справу на основі фейкових свідчень, агентури та старих епізодів, по якім Гончарук уже відсидів у таборах. Його засудили до смертної кари і 12 липня 1989-го Івана Гончарука розстріляли в Києві. За якихось два роки до відновлення Незалежності Української держави, на секундочку”, – підкреслив юрист.

Кулик також звернув увагу, що всі ці роки борець за Вільну Україну вважався справедливо засудженим... "Але сьогодні Нацкомісія, що працює при Українському інституті нацпам'яті реабілітувала Івана Гончарука".

Читайте також:
Саме союзники врятували Радянський Союз від розгрому
09 травня, 11:27
Це треба у програмі дошкільного і початкового навчання закласти на обов'язковій основі !
20 квітня, 15:50
В книзі міститься його особисте листування – думки на пожовклих папірцях, щоденники, які писані шифровкою ОУН та історії його родини.
23 березня, 16:47
Тоді учасники акцій протесту відповідали "беркутятам" ударом на удар.
09 березня, 15:47
Хто ж вийшов на вулиці Нью-Йорка - текстильниці чи повії?
08 березня, 17:30