Сьогодні Верховна Рада ухвалила законопроєкт «Про лобіювання»

ПОЛІТИКА
23 лютого, 18:31
Сьогодні Верховна Рада ухвалила законопроєкт «Про лобіювання»

Цей закон перевертає все з ніг на голову і замість контролю суспільства над владою встановлює контроль влади над суспільством.

Сьогодні Верховна Рада 236 голосами ухвалила в цілому законопроєкт 10337 про лобіювання.

Під приводом виконання рекомендацій Євросоюзу нинішня влада реалізувала давню мрію – обізвала вплив на рішення органів влади лобізмом. Хоча насправді вплив людей на ухвалення державних рішень – це і є демократія.

Ухвалений сьогодні закон аж ніяк не вирішить проблему тіньового лобіювання корисливих інтересів, яке шкодить суспільству – хто займався тіньовим лобізмом досі, робитиме це й надалі. А от звичайним громадянам, які хочуть впливати на рішення влади, він може створити реальні проблеми.

Цей закон перевертає все з ніг на голову і замість контролю суспільства над владою встановлює контроль влади над суспільством.

Кожного, хто пропонує щось, що владі не сподобається, можна оголосити недоброчесним лобістом, дискредитувати і застосовувати проти нього серйозні штрафи (законопроєкт про ці штрафи парламент сьогодні без обговорення проголосував у першому читанні 227 голосами).

На те, що законопроєкт про лобізм загрожує демократії, неодноразово звертали увагу і Європейська комісія, і українське громадянське суспільство. Спільними зусиллями вдалося зняти до другого читання частину проблемних норм. Однак ключова проблема, яку я описав вище – лишилася.

На сьогоднішньому пленарному засіданні я закликав колег-депутатів підтримати принаймні дві ключові поправки, які передбачали, що дія закону не поширюється на «здійснення та захист громадянами своїх індивідуальних та групових прав і свобод, гарантованих Конституцією та законами України» та на діяльність громадських об’єднань. Але обидві вони були провалені й законопроєкт ухвалений без них.

Тож коли вам будуть розповідати з усіх телеграм-помийок і всіх щілин єдиного марафону про те, як ми сьогодні наблизилися до ЄС, знайте, що насправді влада отримала зручний інструмент тиску на активних громадян, подібний до сумнозвісного закону про іноагентів у путінській росії.

І до демократії та Європи цей закон має приблизно такий же стосунок, як морська свинка до моря.
Автор : Володимир В'ятрович
Читайте також:
Світ
На вулицях Будапешта знову з'явилися патрулі комуністичних поліцаїв. Їх цілеспрямовано завезли із КНР для нагляду за китайцями.
14 квітня, 12:45
Опінії
Команда Єрмака зайшла на телеканал «Ми – Україна».
09 квітня, 09:07
Опінії
Одна із найбільших проблем китайської економіки останніх років — борги. Комуністичний режим довів країну до ручки...
26 березня, 13:36
Опінії
Усі, хто проголосували за Zе в 2019-му, несуть пряму відповідальність за все, що ця влада зараз коїть і що планує ще накоїти.
20 березня, 15:10
Політика
Як показує історія, ми повинні зупиняти диктаторів і автократів, інакше вони будуть красти ще більше.
18 березня, 09:56
Політика
В Україні українофобами запроваджено рабовласницький лад.
16 березня, 11:10