Соломон запозичив систему правосуддя у Хаммурапі

ІСТОРІЯ
10.09.2023, 20:58
Соломон запозичив систему правосуддя у Хаммурапі
Фото: Facebook

Вавилонська держава успадкувала від попередників – шумерів і аккадців – чимало пам'яток, але закони та судочинство мала власні.

Красномовним прикладом слугує так званий Кодекс Хаммурапі – перший в історії людства юридичний текст, складений протягом 1755-1750 років до Різдва Христового.

Згідно з археологічними та історичними дослідженнями провідних науковців, висічений у камені документ є найдовшим, найкраще організованим і збереженим свідченням розвитку правосуддя у стародавній Месопотамії.

Важливо зауважити, що авторство Кодексу, написаного старовавилонським діалектом аккадської мови, належить шостому царю з першої династії Вавилона Хаммурапі, якого пізніше наслідували ассирійський Сарґон і юдейський Соломон.

Стелу із законами віднайшли британські археологи у 1901 році на місці колишнього перського поселення Сузи у сучасному Ірані, куди вона була викрадена через шістсот років після створення.

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" вкотре нагадує читачам, як професор-шумеролог з Університету МакМастера пан Алан Дікін зумів розкрити таємницю Святої Трійці.

Соломон запозичив систему правосуддя у Хаммурапі_1
вибір редакції
Читайте також:
Історія
Археологи виявили у Туреччині можливе місце поховання християнського священника грецького походження. Його переслідували у Римській імперії.
11 грудня, 14:54
Історія
Без перебільшення — знахідка століття! Вітчизняні архівісти відшукали у підвалах Варшави друковані зображення князів Кия, Щека і Хорива.
10 листопада, 17:30
Історія
Починаючи з 1997-го щороку на зламі жовтня-листопада українці відзначають особливе свято. Воно уособлюється із ченцем Печерського монастиря.
27 жовтня, 12:54
Світ
Власник приватної оселі неподалік Парижа випадково виявив невеликий цвинтар під час ремонту. Там 700 років тому ховали ґерманців.
16 жовтня, 06:09
Історія
Дніпровський національний історичний музей імені Дмитра Яворницького поповнився експонатом. Фронтовики передали кам'яну статую XII століття.
25 вересня, 21:41
Мистецтво
Музичний твір славетного австрійського композитора пилився в одній із бібліотек Німеччини. Тепер він доступний широкому загалові.
22 вересня, 12:54