Соломон запозичив систему правосуддя у Хаммурапі

ІСТОРІЯ
10 вересня, 20:58
Соломон запозичив систему правосуддя у Хаммурапі
Фото: Facebook

Вавилонська держава успадкувала від попередників – шумерів і аккадців – чимало пам'яток, але закони та судочинство мала власні.

Красномовним прикладом слугує так званий Кодекс Хаммурапі – перший в історії людства юридичний текст, складений протягом 1755-1750 років до Різдва Христового.

Згідно з археологічними та історичними дослідженнями провідних науковців, висічений у камені документ є найдовшим, найкраще організованим і збереженим свідченням розвитку правосуддя у стародавній Месопотамії.

Важливо зауважити, що авторство Кодексу, написаного старовавилонським діалектом аккадської мови, належить шостому царю з першої династії Вавилона Хаммурапі, якого пізніше наслідували ассирійський Сарґон і юдейський Соломон.

Стелу із законами віднайшли британські археологи у 1901 році на місці колишнього перського поселення Сузи у сучасному Ірані, куди вона була викрадена через шістсот років після створення.

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" вкотре нагадує читачам, як професор-шумеролог з Університету МакМастера пан Алан Дікін зумів розкрити таємницю Святої Трійці.

Соломон запозичив систему правосуддя у Хаммурапі_1
Читайте також:
Світ
Гробниця першого китайського імператора з династії Цінь — Ши Хуан-ді — зберігає безліч загадок. Науковці поки не відкопали тіло правителя.
вчора, 19:45
Полтава
Знахідки з колекції археологічних досліджень по вулиці Стрітенській доводять, російський вплив був мінімальний. Особливо у буденному житті.
25 вересня, 17:18
Позиція
Представники громадської спілки Останній Бастіон навели лад на прадавньому місці сили.
18 вересня, 08:37
Спорт
Для багатьох європейців і американців ця давня традиція викликає відразу й огиду. Але для самих мешканців Афґаністану вона – усталена норма.
15 вересня, 18:35
Світ
У Музеї образотворчих мистецтв Шалви Аміранашвілі, розташованого у Тбілісі, виставлено цінний артефакт доби раннього Середньовіччя.
13 вересня, 16:49
Історія
Загадковий давній прохід освітлюється сонцем лише під час зимового сонцестояння, його випадково виявили дослідники у 1835 році.
12 вересня, 16:41