Таємниця Святої Трійці розкрита
Цей народ з'явився з нізвідки за 5000 років до Різдва Христового й залишив після себе стільки загадок, більшість з яких не розкриті до нині.
Однак нащадки, запанувавши на руїнах першої людської цивілізації, не просто всотали й запозичили, а й розвинули технічні й культурні надбання попередників.
Ідеться про могутніх і високорозвинених шумерів, чия мова напряму не пов'язана з жодною іншою відомою мовою, хоча де-не-де науковці знаходять етимологічне коріння.
Схожа ситуація і з релігійним спадком, ґрунтовно дослідженого й проаналізованого американським лінгвістом, археологом і професором геології з Університету МакМастера паном Аланом Дікіном.
У своїй новій монографії під назвою "Язичницька Трійця – Свята Трійця: спадщина шумерів у Західній цивілізації" науковець аргументовано доводить, що юдейсько-християнська традиція бере початки з вірувань давніх шумерів.
Професор Дікін розкриває сутність відомих біблійних оповідань із не теологічного (тобто, позацерковного і не догматичного – прим. ред.) погляду: створення Всесвіту і життя; гріхопадіння і довговічність перших людей; потоп і Вавилонська вежа; єґипетський полон та пришестя месій Всевишнього.
«Шляхом ретельного мультинаукового дослідження геологічних, археологічних та історичних свідчень мені вдалося встановити, що юдеохристиянська релігійна традиція у своїй основі не унікальна. Той таки постулат про триєдиного Бога – це всього-на-всього розвинені вірування шумерів з Урука, Лаґаша, Кіша про месопотамську трійцю верховних божеств: Ану, Енліля та Енкі.
Достеменно невідомо поки що, хто та коли позичив і прилаштував шумерську релігійну систему на теренах теперішньої Палестини з Ізраїлем, але легенди про цю трійцю лягли в основу Святого Письма. Тобто, триєдиний Бог, задовго до того, як стати семітським Богом для католиків, протестантів, православних був вавилонським, аккадським й у первні – шумерським.
Можливо, мої висновки ранять душі вірян. Відверто кажучи, образити когось не було метою монографічного дослідження. Але я пропоную революційно новий підхід, власний синтез до вивчення давньої історії та релігії. Він допоможе усунути розрив між археологією Месопотамії та тлумаченням біблійних оповідань, зокрема Книги Буття», – заявив професор геології з Університету МакМастера.
Також медіаагенція "Останній Бастіон" нагадує, як релігійні обряди й вірування жителів Фінікії загалом були спільними з ритуалами та звичаями їхніх сусідів у Ханаані, запозичених в єґиптян і шумерів.