Соросівський проєкт «Голос» – вторинне явище української політики

Опінії
13.02.2021, 11:12
Соросівський проєкт «Голос» – вторинне явище української політики

Партію, засновану двічі нардепом Святославом Вакарчуком, знову лихоманить. На цей раз у центрі уваги опинився Сергій Притула.

Політолог

Вихід Притули з Політради "Голосу" навряд чи був обопільною згодою сторін. Але це навряд чи якась довгострокова драма для нього.

Бо Притула був потрібний "Голосу" значно більше, за потрібність партії "Голос" для самого Притули.

У цілому такі проєкти як "Голос" чи "Самопоміч" рідко існують у стінах Верховної Ради довше за одну каденцію. Адже самі є лише вторинним явищем і лише наслідком химерного сплаву реформаторських ГО, фінансово-промислових груп і ряду компаній (поява Кіри Рудик тут здається аж надто симптоматичною).

Цей сплав існував до партії "Голос", існуватиме і після. Власне так само як можна бути впевненим у тому, що існуватиме націоналістичне крило політики незалежно від того, чи існуватиме "Національни корпус" і "Правий сектор" надалі.

Вихід Притули це, звісно ж, вихід з уже потонулого корабля. Я не думаю що він буде йти у руслі публічного конфлікту з "Голосом", але конкурувати за увагу тієї самої аудиторії буде окремо.

Як для отримання повної підтримки пулу Фіали-Пінчука-Фрідмана Притула виглядає досить пристойним кандидатом. Йому не треба накручувати впізнаваність (а це для президентських виборів ледве не головна стартова характеристика).

І зважаючи на те, що Притула був ведучим на кастингу "Голосу" – телешоу "Нові лідери" на ICTV, він давно для цього пулу не є чужою людиною. Що я би порадив цьому кандидату – менше підліткових апеляцій до "трушності" й орієнтації на "реформи" як на суспільний запит.

Це такий "душняк", що з партіями à la "Голос" можна вже грати у бінго щодо їх позиціювання і майбутнього політичного словника, який вони будуть використовувати. Шукайте іншу нішу!

ІНШІ ОПІНІЇ
Читайте також:
Економіка
Поки українці захищають Батьківщину від агресора на фронті, поодинокі ділки – умовні "гетманцеви" – у владі добивають її з середини.
14 травня, 18:32
Опінії
Простори інтернету заповнені рекламою ексгенерального, прости господи, прокурора Юрія Луценка.
06 травня, 09:29
Опінії
Тверезий погляд на візит британського прем'єр-міністра Бориса Джонсона і австрійського канцлера Карла Негаммера.
10 квітня, 16:51
Опінії
Російське телебачення для політичної верхівки України – "наше всьо"! Одні "Свати" там чого варті.
15 березня, 17:44
Опінії
Найлегітимніше звернення громадян з приводу штампування державних свят зеленою цвіллю.
16 лютого, 16:30
Опінії
- Ду ю спік інгліш? - Дую, но слабо, − зізнавався колись радянський студент.
07 лютого, 11:05